terasky123
30.04.12,08:33
Dobrý deň, chcel by som poprosiť niekoho o radu ohľadne nasledovnej veci. Od r.2009 prebieha súdny proces, ktorý som podal na súde ohľadom vniknutia na môj pozemok a následným poškodením môjho auta susedom, ktorý mi sekerou v ruke oškrel dvere. Prokurátor, alebo súd si našiel znalca, ktorý vyhotovil znalecký posudok a uviedol, že to môhlo byť spôsobené dotyčnou sekerou, ale on sa v praxi stretol s týmto prvý raz. Obhajoba obžalovaného namietla, že keby bol privolaný znalec z oboru kriminálna trasológia, alebo kriminálna chémia, tak by sa môhlo vyvrátiť moje tvrdenie. Okresný súd mi dal za pravdu, ale Krajský súd to zmietol a dal za pravdu obžalovanému. Mám 15 dní na odvolanie, odvolávať sa múže však len prokurátor. Neviem, čo mám robiť. Podľa mňa pochybil prokurátor, alebo súd, kedže mali privolať adekvátneho znalca. Poradťe mi prosím, čo mám robiť, či mám podať sťažnosť na nesprávny postup, alebo čo, pretože v prípade prehratia súdu mi hrozí platiť aj vysoké súdne poplatky. Ďakujem
buchač
30.04.12,07:07
Dobrý deň, chcel by som poprosiť niekoho o radu ohľadne nasledovnej veci. Od r.2009 prebieha súdny proces, ktorý som podal na súde ohľadom vniknutia na môj pozemok a následným poškodením môjho auta susedom, ktorý mi sekerou v ruke oškrel dvere. Prokurátor, alebo súd si našiel znalca, ktorý vyhotovil znalecký posudok a uviedol, že to môhlo byť spôsobené dotyčnou sekerou, ale on sa v praxi stretol s týmto prvý raz. Obhajoba obžalovaného namietla, že keby bol privolaný znalec z oboru kriminálna trasológia, alebo kriminálna chémia, tak by sa môhlo vyvrátiť moje tvrdenie. Okresný súd mi dal za pravdu, ale Krajský súd to zmietol a dal za pravdu obžalovanému. Mám 15 dní na odvolanie, odvolávať sa múže však len prokurátor. Neviem, čo mám robiť. Podľa mňa pochybil prokurátor, alebo súd, kedže mali privolať adekvátneho znalca. Poradťe mi prosím, čo mám robiť, či mám podať sťažnosť na nesprávny postup, alebo čo, pretože v prípade prehratia súdu mi hrozí platiť aj vysoké súdne poplatky. Ďakujem
Celý príspevok je nejak chaoticky (???? ) napísaný...
Aj by ma zaujímalo , o čo sa jedná , keď podľa indícii - vniknutie , sused , sekera , auto ...
Tam môže ísť o súbeh viacerých trestných činov , takže aj otázka znie ...bolo to všetko vyšetrované políciou , alebo Ty si dal podnet na prokuratúru ..???

...k zvýraznenému ...prokurátor si môže nájsť znalca .......súd ho zasa zo svojej právomoci môže určiť ...
Či je vhodný - nevhodný ...každý prípad je raz prvý ...

Samozrejme , že len prokurátor .....ten zastupuje štát ( teda Teba v podstate ) v trestno-právnom konaní ....

Tie poplatky ???.......hm , pri trestných deliktoch sa predsa neplatia ......
draik
30.04.12,08:37
Predpokladám, že išlo o trestné konanie (teda žalobu ste nepodávali na súde Vy, ale obžalobu podal prokurátor) a v rámci tohto konania ste si uplatnili nárok na náhradu škody. Ak krajský súd zrušil len rozhodnutie o náhrade škody a nerozhodol inak, tak Vás zrejme odkázal na občianskoprávne konanie. Proti rozhodnutiu krajského súdu sa nie je možné odvolať. Ale možno je to celé inak, lebo zadanie nie je presné.
buchač
30.04.12,10:03
...to máš tak ...blbec je blbec ......a keď má ešte ( možno ) aj dobré kontakty , no holt , bude sa to ťahať aj naďalej ....

Každá rada drahá ...

Ja len za seba dodávam , že ak by mne na môj " hrad " siahol kradmou rukou ....a vôľ ty nebyť ,ako byť otrokom ...

tak nám chodil cez bráničku a keď sme ju zamykali, tak prepílil stĺpik a odsunul bránu a chodil tade. Ďaľší plot prepílil pri jeho dome, aby tak môhol chodiť pohodlne cez náš pozemok. Ďaľší šok prišiel, keď sme raz po týždni prišli a na našom pozemku okolo jeho chalupy bola vykopaná jama 1x3 metre a hlboká asi 2 metre, kde si urobil vchod do pivnice.

tak zase pracoval na tej jeho chate a zase lietali šindle v našom dvore.

kde jednej staršej rodine parkoval vo dvore a keď si zamkli bránu, ako my tak im odstrihol zámku a vošiel s autom dnu.

...asi by si

V nemocnici mu zistili ľahký otras mozgu. Toto zranenie si môhol jedine spôsobiť sám
neublížil ...;)
pepsikova
30.04.12,10:30
..a čo ?Lampáreň"..nedal by si to do telky?..ak si jeden môže dovoliť toto, čo píšeš, tak ty v pohode medializuj..a uvidí sa!..na čej strane bude pravda...
pepsikova
30.04.12,10:32
..a pokiaľ ma pamäť neklame, znalec z odboru krim. trasologia sa privoláva, ak je na mieste činu spáchaný trestný skutok v podobe vraždy...či?..
misoft
30.04.12,15:48
buchač
30.04.12,17:09
...hmm, vďaka, ale moc som sa nedozvedel čo som chcel, ale aj tak vďaka za reakcie

...len tak ma okraj ......ani sa NEDOZVIEŠ !!!!!!!

...neviem totiž o tom , že by tu nejaký sudca bol ...aj keď zo dvoch osobne poznám...

...jeden je na jednom zbraňovom fóre ...aj tam sa vyskytnú príbehy zo života , diskutujúci sa ho aj pýtajú na radu ...

No ani ON nemôže predsa tak alebo onak zaujať stanovisko k tej ,alebo onej skutočnosti .
Vždy je to predsa pohľad len s jednej strany mince...to po prvé ....a po druhé , predsa popis danej skutočnosti a skutková podstata súvisia so spisom , kde sú všetky náležité zistenia , dôkazný materiál , výpovede svedkov a podobne ...

Tak potom nechci ( nemôžeš dokonca ) nejaké rozhodnutia , alebo niečo také , čo by Tebe vyhovovalo ...

Pýtal si sa

Poradťe mi prosím, čo mám robiť, či mám podať sťažnosť na nesprávny postup, alebo čo,.....
...takže môžeš dať aj dovolanie ....no s tým by som si poriadne rozmyslel , ďaľšie výdavky by len boli ...

...a na Tvojom mieste ???.....veď ste predsa odišli ........vyondi sa na všetko ,nemá význam .....jedno oškreté auto hore dole , aj keď je pravdou , že to človeka škrie ....
Koľko vlastne vysúdiš ???.....smiešny peniaz ....nemá význam
Ten trestný čin , čo bol zamietnutý ...???

...ale ako som už spomenul ....
...môj dom ,môj hrad - dotyčný by len po cimburie došiel , potom smola - zákon pozná aj pojem " nutná obrana " ....
terasky123
30.04.12,20:34
re:buchač
máš asi pravdu, ...a k tomu ten nepríjemný sused má 70 rokov, takže starých ľudí nebijem a mám k nim úctu, ale zase čo je veľa to je veľa, ale aj tak chcel som to riešiť diplomaticky a pomaly ostanem, ako bitkár - je to choré
tak vďaka!