Indeed
30.04.12,08:37
V poslednej dobe som stretol s rozšíreným zlozvykom, ktorý je problémom aj v mailovej komunikácii,
a síce,že odosielateľ SS klikne na "odpovedať" namiesto toho aby klikol na "napísať správu".

Dosledkom toho je ,že sa ku mne vráti moja povodná správa,ktorú som mu posielal
aj s jeho odpoveďou.
Prečo by som mal znovu čítať svoju povodnú správu , a navyše je to aj na monitore neprehĺadné ???

Myslím, že v normálnej písomnej komunikácii by nikomu neprišlo na um,zobrať nejaký došlý list
napr. vyučtovanie elektriky , napísať doň správu a odoslať aj s povodným textom,len preto že
na papieri ešte ostalo miesto na napísanie krátkej správy.

Teda skultúrnime sa a pri vzájomnej komunikácii majme viac ucty jeden ku druhému
a nepreposielajme neprehĺadné viacraz preposlané správy.

Ďakujem za pochopenie.
misomiso
30.04.12,06:47
No proti gustu ziaden disputat. Len pre info, v elektronickej komunikacii byva prave zakladnou slusnostou odpovedat skutocne cez funkciu "odpoved", aby mali obe strany stale (okamzite ale aj po dvoch rokoch) k dispozicii celu historiu komunikaciu a nie iba poslednu odpoved.

Prirovnanie k listu neobstoji, pretoze to ide prave o tie vyhody, ktore prinasa elektronizacia. Kopirovat papietr a preposielat vsetko naspat je tazko predstavitelne, elektronicky to nikoho nezatazuje.

Rovnako patri k slusnosti aj napriklad napisat k e-mailu "predmet". Na obalku tiez nikto nepise, co je obsahom listu. Skratka etiketa sa zmenila.


Problem vidim iba v nizkej unifikacii softov, pripadne zvykolsti, kam pisat odpoved. Byva dobrym zvykom, ze sa pise vzdy hore, takze historia sa potom uklada dole. Niektore emailove programy su defaultne nastavene opacne a myslim, ze aj na Porade je to tak, ze si clovek moze vybrat (ziadne defaultne nastavenie tam nie je).- Ak sa potom pripisuje raz hore, inokedy dole, tak to potom robi problem.
kopretinka
30.04.12,06:48
V poslednej dobe som stretol s rozšíreným zlozvykom, ktorý je problémom aj v mailovej komunikácii,pri komunikácii s nejako firmou to vyslovene vyžadujú.
a síce,že odosielateľ SS klikne na "odpovedať" namiesto toho aby klikol na "napísať správu".

Dosledkom toho je ,že sa ku mne vráti moja povodná správa,ktorú som mu posielal
aj s jeho odpoveďou.aspoň viem,s kým o čom píšem
Prečo by som mal znovu čítať svoju povodnú správu , a navyše je to aj na monitore neprehĺadné ???

Myslím, že v normálnej písomnej komunikácii by nikomu neprišlo na um,zobrať nejaký došlý list
napr. vyučtovanie elektriky , napísať doň správu a odoslať aj s povodným textom,len preto že
na papieri ešte ostalo miesto na napísanie krátkej správy.papierová komunikácia sa zakladala podľa čísla,takže tam sa dalo vysledovať,kto s kým o čom.

Teda skultúrnime sa a pri vzájomnej komunikácii majme viac ucty jeden ku druhému
a nepreposielajme neprehĺadné viacraz preposlané správy.

Ďakujem za pochopenie.
asi tak....
Indeed
30.04.12,07:08
V poslednej dobe som stretol s rozšíreným zlozvykom, ktorý je problémom aj v mailovej komunikácii,
a síce,že odosielateľ SS klikne na "odpovedať" namiesto toho aby klikol na "napísať správu".

Dosledkom toho je ,že sa ku mne vráti moja povodná správa,ktorú som mu posielal
aj s jeho odpoveďou.
Prečo by som mal znovu čítať svoju povodnú správu , a navyše je to aj na monitore neprehĺadné ???

Myslím, že v normálnej písomnej komunikácii by nikomu neprišlo na um,zobrať nejaký došlý list
napr. vyučtovanie elektriky , napísať doň správu a odoslať aj s povodným textom,len preto že
na papieri ešte ostalo miesto na napísanie krátkej správy.

Teda skultúrnime sa a pri vzájomnej komunikácii majme viac ucty jeden ku druhému
a nepreposielajme neprehĺadné viacraz preposlané správy.

Ďakujem za pochopenie.

Nepoznam administrativne postupy ukladania písomnosti, ani som ich nemal na mysli pri písaní zadania témy,

mne však vadí to, čo som zvýraznil.
marjankaj
30.04.12,07:16
Nepoznam administrativne postupy ukladania písomnosti, ani som ich nemal na mysli pri písaní zadania témy,

mne však vadí to, čo som zvýraznil.
A niekto ťa núti, aby si to čítal? A s devinou alebo so samopalom?:eek:
Indeed
30.04.12,17:07
A niekto ťa núti, aby si to čítal? A s devinou alebo so samopalom?:eek:

Ak je to adresované MNE tak asi to mám čítať , či nie ?
DanielaSL
30.04.12,17:16
No ..nemusíš.... odignoruj to.
Paula
30.04.12,17:55
A vôbec - svoju požiadavku napíš jednotlivcom , s ktorými si ss-ky píšeš. My na Tvojich "nespratníkov" nemáme dosah. O čom teda táto téma?
KEJKA
30.04.12,18:02
ja uprednostňujem pôvodný text a odpoveď. Pôvodný text je farebne odlíšený, takže si narolujem odpoveď prečítam, ak sa mi niečo nezdá, tak sa vrátim k citovanému textu a oživím si, čo som popísala ja.
Komu ako sa páči, ale posledná ss-ka sa mi v záplave iných už naozaj nechce hľadať.
Indeed
30.04.12,18:06
A vôbec - svoju požiadavku napíš jednotlivcom , s ktorými si ss-ky píšeš. My na Tvojich "nespratníkov" nemáme dosah. O čom teda táto téma?

Tato téma je o tom,že ma zaujímajú názory inych na tento novodobý fenomén v písomnej komunikacii

PREPOSIELANIE textových správ a odpovedí na tieto správy.
Paula
30.04.12,18:07
Súhlasím, ale je aj na každom z nás, ako si s partnerom vzájomnú komunikáciu dohodneme -:)
Paula
30.04.12,18:13
OK, mala som dojem, že my máme riešiť Tvoj ss-kový problém...tým si začal. Pekný večer prajem -:)
misomiso
30.04.12,19:19
Ak je to adresované MNE tak asi to mám čítať , či nie ?

Nie, nemusis to citat. Ja tiez necitam stovky spamov, hoci su adresovane mne. V pripade tej historie - sice ju nemusis citat, ale ak by si si predsa chcel pozriet, o com ste sa s dotycnym bavili, tak mas kedykolvek moznost to urobit.

Nech je tvoj nazor na toto akykolvek, len dodavam, ze ak ty nebudes inym odpovedat tlacidlom, ktore je na to urcene, tak budes povazovany za bud nevychovaneho, alebo totalne PC negramotneho. To naozaj cloveku dost stazuje pracu, ked napriklad dostane e-mail z Ciny, (v ktorej sa vsetky baby volaju Jing, s anglickym preudonymom Lisa), a z ktoreho je evidentne jasne, ze sa io snazia na nieco odpovedat, ale v zivote neprides na to, ku ktoremu tvojmu odoslanemu mailu odpoved patri.

V takom pripade zvycajne naspat ani nepodpovedam a snazim sa najst ineho partnera, ktory vie komunikovat.
Indeed
01.05.12,05:26
Teda mam to chapať tak,že každa odpoved na moj e-mail, či tu na Porade SS je SPAM ?

Medzi SPAM rátam nevyžiadané e-maily od osob ktoré nepoznám.

A trvám na svojom názore,že je prehĺadnejšie a tiež slušnejšie dostať jedným e-mailom, len jeden list.
danushka
01.05.12,05:32
Lacko keď sa rozhodne, aj voda hore kopcom bude tiecť...

Síce mu prekáža pripomienka 1.mája na Porade, ako človeka, ktorý sa neobracia späť, ale novodobé formy komunikácie mu nevoňajú...

Trvaj na svojom názore, nik Ti ho neberie. :)
Indeed
01.05.12,05:35
Musíš rýpať ??? Ja som vojnovú sekeru voči Tebe DAVNO zakopal