Mikko.M
30.04.12,23:30
Dobrý deň,
mal by som na vás par otázočiek čo sa týka dovozu tovaru.

1, Môžem mať nejaké postihy zo strany výrobcu pripadne oficiálneho distributora pokiaľ by som začal dovážať tovar značky ktorá tu je len iné druhy alebo za lacnejšie by som dovážal?. príklad: Prídem do zahraničného veľkoobchodu zoberiem paletu CocaC°ly vanilkovej(ktorá u nás nieje) ale na SK už je oficiálny distribútor CocaC°ly môžem byť postihnutý za to.?.

2, Pokiaľ by som sa rozhodol dovážať vody značky napr. Nestlé Waters ale na hlavnej stránke NW nieje registrované Slovensko. Pokiaľ by sa mnou dostali tieto vody na SK trh môžem mat nejaké postihy od výrobcu? (Potrebujem dáku licenciu na predaj vôd značky NW od výrobcu? )

3, Sú nejaké špeciálne dane alebo poplatky za dovoz alko nápojov (víno, pivo) z krajín EÚ?

4, Pokiaľ by sa rozhodol dovážať nejakú značku výrobkov ktorá nieje na Slovensku potrebujem na to súhlas od výrobcu alebo musím byť označený ako hlavný distribútor pre SR ? Pripadne keď už nakúpim tovar môžem ho predávať komu chcem a kde len chcem. bez súhlasu výrobcu(značky)

Ďakujem za vaše odpovede.
Indeed
01.05.12,01:50
Ja som chcel dovážať repasované tonery do tlačiarní a pre nedostatok kapitalu som sa na to vybodol.

Ale biznis by to bol zaujímavý /marža na jednom toneri 8-10 €/

Inak je to tak nielen na Slovensku, ale myslím,že všade na svete, že jeden človek pride na niečo ,
má dobrý nápad a medzitým ten istý nápad napadne možno 10 ďalších ľudí a z toho 2-ja ten nápad uspešne ZREALIZUJÚ.

Je to tak preto,lebo existuje KOLEKTÍVNE PODVEDOMIE ,ktoré obsahuje všetky nápady aké kedy boli vymyslené,
len nie každý je schopný či senzibilný vnímať toto kolektívne podvedomie.

A túžba či nápad "byť výhradným distributorom" niečoho je chorá už v svojom princípe
a je to aj proti súčasnej obchodnej legislatíve.
Indeed
01.05.12,01:55
Inak ak by som mal odpovedať čisto len na zadanie témy , či sú možné postihy za dovoz tovaru ,

tak odpovedám NIE , nakoľko EU bola založená na niekoľkých ideových pilieroch, z toho

jeden z tých ideových pilierov je VOĽNÝ POHYB TOVARU.

Pravda ak tým tovarom nie sú zbrane, drogy ,chranené živočichy a iné.
profesional
02.05.12,13:37
V ramci Eu ide o jeden otvoreny priestor. Akekolvek obmedzovanie pre takyto tovar by bolo porusenim Primarneho prava EU.
Cize je to v pohode.