Gunka
01.05.12,08:34
Dobrý deň,

prosím Vás o Váš názor ako mám postupovať.Klient kúpil autožeriav štvrtý v poradí všetko som zaúčtovala faktúru DPH,len som ho nezaradila do majetku, bolo to v 2/2011 boli naň výkony aj spotreba PHL, len som neuplatnila ročný odpis.Moja otázka znie či mám podať DDP, alebo môžem na jeden HIM/ uvedený autožeriav / neuplatniť ročný odpis.Moja známa účtovníčka mi povedala, že nemôžem na jeden HIM odpis uplatniť a na druhý nie.Buď na všetky, alebo ani na jeden.Prosím Vás o radu a Váš názor.Ďakujem
veronikasad
01.05.12,06:43
Jednoduché alebo podvojné účtovníctvo ?
Gunka
01.05.12,06:44
Jednoduché účtovníctvo.
veronikasad
01.05.12,06:51
Jednoduché účtovníctvo.
Nemusíš podávať dodatočné DP, ak sa rozhodneš pre prerušenie odpisovania. Môžeš individuálne, nie je nutné u celého hmotného majetku.

Vo výkaze o majetku a záväzkoch si ho uviedla ?
Gunka
01.05.12,06:55
Ďakujem za odpoveď. Ak by chcel klient predsa len podať DDP či je za to aj nejaká sankcia, aj napriek tomu, že sa ZD zníži.
veronikasad
01.05.12,06:56
Ďakujem za odpoveď. Ak by chcel klient predsa len podať DDP či je za to aj nejaká sankcia, aj napriek tomu, že sa ZD zníži.
pri znížení DP sankcia nie je, len niekedy kontrola zo strany DU.

Platil daň ? Bude žiadať o vrátenie preplatku ?
Gunka
01.05.12,07:09
Vo výkaze o majetku a záväzkoch nieje .Daň platil preddavky 1/4 ročne z toho dôvodu mu aj daň vrátia okolo 50 €. Ale ak by uplatnil ten odpis tak by to bolo dosť veľký preplatok okolo 1100 €.
Gunka
01.05.12,07:19
poradte mi prosím, ako by to bolo najlepšie urobiť. Ďakujem veľmi pekne.