karticka
01.05.12,09:15
Dobrý deň, chcela by som sa poradiť ohľadom obdobia dažďov v Dominikánskej republike. Chystáme sa tam v polovici júna a nevieme čo máme očakávať. Či by to fakt mohlo byť tak že nám bude celý zájazd pršať, alebo tak ako som už tiež čítala že počas dvoch týždňov 2 až 3 krát pršalo. Napíšte mi prosím Vaše skúsenosti.
Ďakujem veľmi pekne.
S pozdravom Katka :)
lujza.j
01.05.12,07:22
karticka
01.05.12,08:08
kuk aj tu:http://www.porada.sk/t172432-exoticka-dovolenka.html
http://www.porada.sk/t69424-exotika-maj-jun-pocasie.html

Ďakujem, ale nedalo mi to tak úplne odpoveď na moju otázku... lebo nikto tam neuviedol svoju skúsenosť ako to tam v máji a júny vyzerá.... ale niečo som sa aj tak dozvedela. :)
lujza.j
01.05.12,08:14
arizona
01.05.12,08:17
http://dominikanska-republika.orbion.cz/diskuse/pocasi-obdobi-destu-duben-rijen-182024/

V lete nie je najvhodnejsie cestovat do DR,kvoli moznemu vyskytu burok a hurikanov.
A teploty su tam pre nasinca dost vysoke. Vhodnejsie je zimne obdobie.
pivko
01.05.12,14:20
Bol som na svadobnej ceste od 17.6.
za 2 týždne 3x poriadna búrka /2hod/ , jeden deň kropilo all day.
Teploty v pohodičke , more teplé. V zimnom období je voda pre mňa studená.
Ak dominikánska tak Punta Cana , nie Puerto Plata.
karticka
02.05.12,09:24
Dakujem velmi pekne za odpoved :)
karticka
02.05.12,09:38
Bol som na svadobnej ceste od 17.6.
za 2 týždne 3x poriadna búrka /2hod/ , jeden deň kropilo all day.
Teploty v pohodičke , more teplé. V zimnom období je voda pre mňa studená.
Ak dominikánska tak Punta Cana , nie Puerto Plata.

A prečo nie Puerto Plata? :-) zatial len vyberám...teda do konca tyzdna sa chcem rozhodnut...takze este mam trochu casu na rozhodnutie...
pivko
02.05.12,18:34
A prečo nie Puerto Plata? :-) zatial len vyberám...teda do konca tyzdna sa chcem rozhodnut...takze este mam trochu casu na rozhodnutie...
Puerto Plata - Atlantik , hnedý piesok + chladnejšia voda + vlny
Punta Cana - Caribic , biely piesok ako cement + teplá voda + mini vlny.
No.1 Bavaro Beach
karticka
03.05.12,15:41
Ďakujem pekne a ešte by som sa chcela opýtať ci náhodou nevieš... Keď si hľadám zájazdy....vypisujem mi tam možnosti izieb v jednotlivých hoteloch....a najlacnejšia je tam nejaká šetriaca izba... ?
pivko
03.05.12,16:36
Ďakujem pekne a ešte by som sa chcela opýtať ci náhodou nevieš... Keď si hľadám zájazdy....vypisujem mi tam možnosti izieb v jednotlivých hoteloch....a najlacnejšia je tam nejaká šetriaca izba... ?
Nebýval som ešte v takej , tak že neviem aká to je.
A zájazdy jednoznačne odlet Viedeň , alebo ešte lepšie Mníchov
bol som raz z Mníchova a ten istý zajazd v tom istom termíne bol o 250EUR/osoba lacnejší ako z Viedne.
CK:
http://www.rudolfreisen.cz/
alebo
http://airstop.sk/
karticka
15.08.12,08:16
No tak uz som sa na vlastnej koži presvedcila ze obdobie daždov v DR znamená za 10 dní 1 búrka aj to v noci...teda sme o nej ani v podstate nevedeli..... :-)
Kubco
15.08.12,09:17
No tak uz som sa na vlastnej koži presvedcila ze obdobie daždov v DR znamená za 10 dní 1 búrka aj to v noci...teda sme o nej ani v podstate nevedeli..... :-)

Cez koho ste si kupovali zájazd? Tak ako radil vyššie pivko cez Rudolfreisen? Chceme ísť cez zimu/jar, tak snáď nebude studené more ako tu už bolo písané.
sisima
21.08.12,09:29
radšej jar, a omrknite si aj www.airstop.cz, my s nimi chodievame a vzdy sme boli spokojní ;)
teploty mora si pozrite napr. na http://www.weather-forecast.com/locations/Santo-Domingo/forecasts/latest
Kubco
21.08.12,09:46
Vďaka za tip. Airstop.sk/.cz je tá istá firma, je v tom vôbec nejaký rozdiel? Pôjdeme teda radšej na jar, ešte vybrať hotel.
sisima
21.08.12,09:53
ziaden, len maju www stránku pre sr v eurach, tiez banku pre sr, ale rozdiel v tom nie je ziaden...
my síce chodievame na Kubu, Dominikánska je blízko a kvoli tej teplote mora je lepšie ísť koniec marca, apríl aj máj, ale najlepšie bude, ked si to budete vyberat pozriet aktuálne počasie...
nám sa jeden rok stalo, ze bolo dost chladno este aj koncom marca, bol taky blby rok 2010, večer sa dalo existovat len v mikinách a ráno bol atlantik viac než svieži ale den co den sa pekne oteplovalo, takze tie prve aprilove dni uz boli fajn :)
Kubco
21.08.12,10:04
Dobre vedieť, lebo každý vraví o teplote inak. Vraj je najlepšie ísť v marci, ale zas nepotrebujeme sa vo vode otužovať..:) Asi je naozaj najlepšie sledovať teplotu mora a rovnako aj zrážky. Som zvedavý hlavne na cestovku, nakoľko sme ešte neboli takto cez airstop, ale čo tu ľudia píšu tak sa to asi naozaj nedá porovnať s našimi cestovkami.
sisima
21.08.12,10:18
určite... ja som hladala alternativu nem. alebo rak. cestovku, odlet z Viedne, co najlepšie odletove casy, medzipristatia "tak akurat", kvoli tomu ze neovladam dokonale ziaden jazyk, a na tie dovolenky sme sli skupina 6-7 ludi, takze to nebola mala sumicka, a zodpovednost bola na mne, takze som si zvolila ich a bola som vzdy spokojna ;) a ohladne cien, na 100% budu nizsie ako svk cestovky, a dostanete lepsi hotel, lepsi servis, aj lepsiu letecku spolocnost, ak sa samozrejme nerozhodnete pre odlet z Prahy s CSA alebo Travelservisom, to ja absolutne neodporucam ;)
naviac este ponukali zadarmo parkovaciu kartu vo Viedni,parkovisko Mazur, z kazdych 1000E zajazdu, co sme ocenili a vyuzili ;) karta bola platna cca rok ;)

(studentagency.sk/cz) maju presne to iste, ten isty vyhladavac, tie iste ceny na cent presne ;) ale ked som ich chcela vyskusat, bola som na pobocke na obchodnej ul. po cca hodine cakania som vybavila nič... povedali mi, ze sice to maju na stranke, ale nevedia mi to zabezpecit, a to este ponukali autobus do Viedne zadarmo (v reale siel ten bus z Brna do Viedne, takze som sa mala dostat do Brna :)))) este mi poradila, aby som napisala staznost.... ale to bolo v r. 2010

a este taky detail, vsetky ostatné odlety, okrem viedne bývajú lacnejšie ;) ale my sme chceli tu vieden, nechcelo sa nam trepat inam,kedze sme z BA ;)
Kubco
21.08.12,10:47
Presne kvôli týmto dôvodom - hotel, servis, cena, letecká spoločnosť...chceme ísť inak ako sme chodili doteraz. Odlet je pre nás jedno či Viedeň (zdarma parkovanie ako píšu) alebo aj Mníchov (doprava asi vlakom), nakoľko sme tiež z BA a jazykovo sme na tom dobre. Ako pivko písal je možné natrafiť na rovnaký zájazd o 250€ lacnejší z Mníchova ako z Viedne, takže treba len hľadať. Neviete aká je v predstihu vhodná doba na rezerváciu pobytu?
palmadominikana
10.05.15,11:03
Bol som tu už 5x cez slováka ktorý tu žije a bol som neskutocne spokojny s pocasim s ludmi ktorí sa neustale usmievaju, fantasticke a lacne jedlo, slnecne pocasie a nikdy sa nestalo ze by tu prsalo viac ako 1-2 hod. a co sa tyka dazdov podla mňa je ovela väčší risk íst na dovolenku niekde do europy a obavat sa dazdov.
Tu je link na stranku slovaka co tam zije, ak by niekoho zaujímalo ist do DR bývat medzi domácimi v peknom apartmane stojí to za to! Vrelo odporucam
www.palmadominikana.com
tannenkau
10.05.15,11:06
opýtaj sa Iľka !!
arizona
10.05.15,12:20
Bol som tu už 5x cez slováka ktorý tu žije a bol som neskutocne spokojny s pocasim s ludmi ktorí sa neustale usmievaju, fantasticke a lacne jedlo, slnecne pocasie a nikdy sa nestalo ze by tu prsalo viac ako 1-2 hod. a co sa tyka dazdov podla mňa je ovela väčší risk íst na dovolenku niekde do europy a obavat sa dazdov.
Tu je link na stranku slovaka co tam zije, ak by niekoho zaujímalo ist do DR bývat medzi domácimi v peknom apartmane stojí to za to! Vrelo odporucam
www.palmadominikana.com
Hodil si reklamu pravdepodobne na svoju stranku...no, dobre,nevymazala som ju.

Ale,pravdupovediac,urcite by som si neobjednavla zajazd u niekoho, kto na svojej stranke neuvedie nic doveryhodne,iba svoj nick a mailovu adresu na gmail !
Pripada mi to skor ako podvod,nie seriozna ponuka :-(