oldqwer
11.02.06,13:19
Chcem sa vas spytat ci si mozem dat do nakladov naklady za prenajom auta a ci mi z toho vyplyva povinnost zaplatit cestnu dan? Mam zmluvu s osobou ktora je zamestnana.
pongo
12.02.06,21:43
Náklady na prenájom auta sú daňový výdavok, ak auto používaš na podnikanie. Samozrejme musíš zaplatiť daň z motorových vozidiel a to do 15 dní od vzniku daňovej povinnosti, t.j. od prenajatia. Ak si DP ešte nepodal a teda ani nezaplatil, urob to čo najskôr a počítaj s penalizáciou.:(
STRELEC
12.02.06,21:53
Chcem sa vas spytat ci si mozem dat do nakladov naklady za prenajom auta a ci mi z toho vyplyva povinnost zaplatit cestnu dan? Mam zmluvu s osobou ktora je zamestnana.
Týka sa to roka 2005 spätne? Od akého mesiaca?
Vidím, že už tu nie si. Ak je to v období 1 - 11/ 2005, tak plátcom dane z motorových vozidiel bol majiteľ vozidla (prenajímateľ). Ten mal podať priznanie k DMV a toho aj očakáva min. 2 tis Sk sankcia. Ak 12/2005, tak plátcom DMV už si bol Ty ako užívateľ vozidla pre živnosť (nájomca) a sankcia čaká Teba.
Jana G.
13.02.06,09:05
Mám podobný problém. My máme prenajaté dopravné prostriedky v r. 2005 od podnikajúcej fyz. osoby, ktorá za tieto autá daň z motorových vozidiel zaplatila. Potobne je to aj v r. 2006. Takže § 85 , cestnú daň platí aj ten, ktorý nie je zapísaný v dokladoch vozidla. Neviem, či som to správne pochopila, či daň z mot.vozidiel platí iba nájomca alebo môže. Tak ako to máme doteraz. Ďakujem.
STRELEC
13.02.06,09:10
Mám podobný problém. My máme prenajaté dopravné prostriedky v r. 2005 od podnikajúcej fyz. osoby, ktorá za tieto autá daň z motorových vozidiel zaplatila. Potobne je to aj v r. 2006. Takže § 85 , cestnú daň platí aj ten, ktorý nie je zapísaný v dokladoch vozidla. Neviem, či som to správne pochopila, či daň z mot.vozidiel platí iba nájomca alebo môže. Tak ako to máme doteraz. Ďakujem.http://www.porada.sk/showthread.php?t=16772&highlight=motorov%FDch

Skús tento link.
STRELEC
13.02.06,09:24
http://www.porada.sk/showthread.php?t=16772&highlight=motorov%FDch

Skús tento link.
Skúsil som ho aj ja. Aj niečo iné a nemám to nejako jasné. Zaujímalo by to aj mňa.
STRELEC
13.02.06,09:32
Skúsil som ho aj ja. Aj niečo iné a nemám to nejako jasné. Zaujímalo by to aj mňa.http://www.porada.sk/t17543-stanovisko-dssr-k-dani-z-motorovych-vozidiel.html

Tu je ten správny odkaz!
Jana G.
13.02.06,10:20
Takže ak som to správne pochopila z vašich reakcii, takže ak si prenajímame auto od podnikateľa,ktorý cestnú daň zaplatil, takže je to správne ja nemusím, pretože sme sa dohodli, že daň zaplatí prenajímateľ.
STRELEC
13.02.06,10:43
Takže ak som to správne pochopila z vašich reakcii, takže ak si prenajímame auto od podnikateľa,ktorý cestnú daň zaplatil, takže je to správne ja nemusím, pretože sme sa dohodli, že daň zaplatí prenajímateľ.
Súhlasím.
Ak tykanie vadilo - potom pardon. Nechcel by som vyznievať ako grobian. Každému tykám. Od začiatku. Jednoducho vychádzam z toho, že na Porade nezáleží na pohlaví, veku, postavení a iných zaťažujúcich konvenciách. Rozhodujúce a pekné je, že si vieme navzájom pomôcť - za čo ďakujem súčasne Tebe/Vám a tým poraďákom, ktorí pred nami problém rozobrali.
Jana G.
13.02.06,12:54
Nie Strelec tykanie mi nevadí. Ja som to myslela všeobecne s "vaších" ako reakcie všetkých, ktorí sa zapojili do diskusie. Takže maj sa pekne a ďakujem za odpovede.
oldqwer
14.02.06,17:08
Chcel by som este doplnit svoju uvahu o nasledovne. Co v pripade ked pocas celeho zdanovacieho obdobia budem mat tzv. pozicane auto od dvoch nezavislych osob/ troch, styroch.../? Ako to bude vyzerat s danou za auto? Teoreticky ked uzatvorim zmluvy so styrmi osobami na ciastku napr. 22.500 sk, aby z tejto sumy nemuseli platit dan, mozem si dat do nakladov ciastku 4 x 22.500 Sk? Dakujem vsetkym, ktory reagovali na moju otazku a prajem prijemny zvysok dna.
Zlata
15.02.06,08:21
Chcel by som este doplnit svoju uvahu o nasledovne. Co v pripade ked pocas celeho zdanovacieho obdobia budem mat tzv. pozicane auto od dvoch nezavislych osob/ troch, styroch.../? Ako to bude vyzerat s danou za auto? Teoreticky ked uzatvorim zmluvy so styrmi osobami na ciastku napr. 22.500 sk, aby z tejto sumy nemuseli platit dan, mozem si dat do nakladov ciastku 4 x 22.500 Sk? Dakujem vsetkym, ktory reagovali na moju otazku a prajem prijemny zvysok dna.
Podľa môjho názoru môže daňovník uzatvoriť viaceré zmluvy o prenájme auta. Treba dodržať podmienku podania daňového priznania k dani z motorových vozidiel, vždy na každé auto zvlášť ak už daň nie je zaplatená od iného daňovníka na to obdobie.