emanuel411
01.05.12,16:55
Dobrý deň,
prosím o radu.
Dňa 15.11.2011 mi súd vydal platobný rozkaz na úhradu pohľadávky voči spoločnosti Cetelem o zaplatení dlžnej sumy 2963,04€ a trovy konania vo výške 459,66€. + úroky.
Na platobnom rozkaze bolo uvedené meno zastupujúcej euroadvokátky, s ktorou som sa skontaktovala a dohodli sme sa na postupe ako budeme uvedenú pohľadávku riešiť. Bohužiaľ náš kontakt bol len telefonický.
Povedala mi, že ak do istého dátumu nezaplatím, postúpi to na exekúciu.
Termín bol do konca februára 2012. Nevedela som ho dodržať, ale v telefonickom kontakte sme boli a dňa 12.3.2012 som jej priamym vkladom na jej účet urobila úhradu sumy, ktorú mi ona vyrátala, išlo o sumu 3831,86€.
Oznámila som jej platbu, ale zároveň som od nej v telefonickej komunikácii žiadala o vystavenie potvrdenia, že je všetko vyplatené a v poriadku. Sľúbila, no nič neprichádzalo, tak som ju začala kontaktovať aj emailami a samozrejme telefonicky.
Konečne mi 17.4.2012 odpovedala a poslala vyčíslenie, kde som zostala nemilo prekvapená. lebo som zistila, že môj spis ma exekútor a že dlhujem za trovy konania ešte podľa nej 168€.
Od exekútora som žiadnu zásielku nedostala a vôbec som nevedela, že v tejto veci začal konať.
Následne som volala exekútorovi, ktorý mi tvrdil, že 15.3.2012 mi poslal upovedomenie o začatí exekúcie, čo však nie je pravda, keďže zásielky si preberám. Povedal tiež, že to bude prehodnocovať, nakoľko dostal info, že som pohľadávku uhradila. Moja úhrada prebehla ešte pred 15.3.2012. Exekútor začal konať až po mojom prvom telefonickom kontakte . 24.4.2012 mi však zablokoval účet v banke, zablokoval mi všetky peniaze, ktoré som tam mala a išlo o nemalú sumu a 27.4.2012 som od neho dostala upovedomenie o začatí exekúcie na trovy predch.konania v sume 167,55 + trovy exekúcie 514,03€ celkovo teda o sumu 681,58€.
Toto sa mi nezdá v súlade so zákonom, prosím Vás mám podať námietku? Ja som predsa svoj dlh vyplatila tak, ako mi tá eurokomisárka vyrátala a nadiktovala akú sumu jej mám zaplatiť. Ako mám postupovať? Zablokoval mi celý účet kde je 5xviac peňazí ako žiada a ja sa k nim neviem dostať.
Ďakujem