kordelia
01.05.12,21:31
Ahojte. Chcela by som sa spytat, ako by ste moju situaciu v praci riesili vy, ci by ste ju vobec riesili, ci je to naozaj bezne (ako mi par ludia tvrdi) a ci len preto, ze je to bezne, to treba nechat tak. Robim v IT odbore, v praci mavame pohotovosti. Minuly rok, som mala 510 hod neaktivnej pohotovosti. Zakon povoluje 100 hod, po dohode so zamestnancom dalsich 250. Odrobila som ich, pretoze mi na tej praci zalezalo kvoli skusenostiam. Za hodinu neaktivnej poh. nam platili 20 centov (malo by to vychadzat podla zakona, ktory stanovuje minimalnu odmenu). Teraz nam oznamili, ze neaktivnu cast pohotovosti nam uz nebudu evidovat ani platit, ale my mame pohotovost odpracovavat nadalej bez akejkolvek zmeny. Hlavnym dovodom je asi to, ze personalne oddelenie sa chce vyhnut porusovaniu zakona na papieri ako v minulom roku, ked sme prekrocili maximalny pocet hod. pre pohotovost a pravdaze tym aj nieco usetria (toto vsak nevidim ako ich hlavny zamer, pretoze pre danu firmu tych par euro nie je problem). Ako som sa teraz docitala, budu tym ale porusovat iny zakon - Zamestnávateľ je povinný viesť evidenciu pracovného času atd.. Rozmyslam, ako sa mozem ja zachovat, kedze pracovna pohotovost oficialne prestala existovat, nemoze mi sef nariadit aby som ju mala ani ma riesit, ked ju odmietnem mat, resp. nebudem pripravena vykonavat pracu, ked to on odo mna bude cakat. A este spomeniem, aj ked nam minuly rok platili tych 20centov/hod, bolo to uplne smiesne, kedze sa jedna o IT oddelenie a aby clovek bol schopny pocas pohotovosti aj zasiahnut, potrebuje minimalne polrocnu prax..takze to ohodnotenie, bolo na zaplakanie. A je to firma v BA, nie niekde na vychodnom svk, kde by som chapala, ze si zamestnavatelia dovolia vela. Dakujem za vase nazory.
Indeed
02.05.12,19:27
Máš veľkú možnosť /väčšiu než ostatní zamestnanci vzhľ.k Tvojej špecializacii /
vykonavať svoju prácu "na živnosť"

Budeš lepšie spokojná s ohodnotením a oveľa flexibilnejšia, nakoľko sa nebudeš musieť viazať
len k jednemu zamestnavateľovi.
BXLmiami
03.05.12,16:59
Stretávam sa s tým denno denne roky v mojej aj manželovej práci.Celá krajina o tom vie,a ked sa opovážime čokoľvek povedať,tak nás všetci roznášajú v zuboch.Holt Slovensko.
martuli
03.05.12,17:12
Bohužiaľ, kto nemá kontakty ťažko niečo porieši, aj keď sa pustí do boja s veternými mlynmi. Pretože vždy tá druhá strana niekoho niekde má... Na Slovensku je to tak.
Ingrid Ondruskova
03.05.12,17:18
Stretávam sa s tým denno denne roky v mojej aj manželovej práci.Celá krajina o tom vie,a ked sa opovážime čokoľvek povedať,tak nás všetci roznášajú v zuboch.Holt Slovensko.

Dnes som si pred poštou vypočula 2 pánov: jeden hovorí, "od nového roku robím vo firme XY šoféra, som maximálne spokojný,
všetko-celú výplatu mám na výplatnej páske, čo je v našom meste /Topoľčany/ úplná rarita!!! " Tak toto je naša úúúúžasnááá krajina....Všetci o tom vieme a nikto to nerieši...asi ako?? nevedno...