Zauzana
01.05.12,21:35
http://www.zakladnyprijem.sk/home

Kto má čas a záujem, prosím, pozrite si video...víziu o jednej z možností ako by mohla ľudská spoločnosť v budúcnosti fungovať...
tictac7
01.05.12,20:09
....straaašne dlhé....pozrela som jednu tretinu a nič som sa nedozvedela - nekukám ďalej, mne základný príjem nikto nedá, ja si na chlieb musím zarobiť, takže idem spať, aby som mohla zarobiť....
Zauzana
02.05.12,05:57
Netreba sa hneď vzdávať, je dobré tento film vidieť a hlavne VEDIEŤ!
Indeed
02.05.12,08:08
GRATULUJEM !

Jedna z najlepších tém na Porade s toho može byť !

Solidarita s chudobnejšími a vyrovnanie príjmov na zaklade ineho prerozdelenia vybranej Dane z pridanej hodnoty
ÚŽASNÁ MYŠLIENKA !
Je vidieť , že sa pomaly naplňa vízia 21.storočia ako obdobia,ked ľudstvo dosiahne vyšší stupeň vývoja na
základne duševného, duchovného a osobnostného rastu.
Toto video by som zahrnul do "povinného čítania" pre všetkých , ktorí chcú porozumieť princípom ekonomiky.

A tiež celkom príjemný bonus pri zhliadnutí celého videa : osvojenie si nemčiny , takto je to najlepší sposob na
učenie cudzieho jazyka , počúvať a hneď čítať preklad.

Pre veľmi zaneprázdnených : možete video sledovať zhruba od polovice , o nič neprídete , aj tak zakladne princípy su vysvetlené v poslednej štvrtine.
AnnaK
02.05.12,08:35
http://www.zakladnyprijem.sk/home

Kto má čas a záujem, prosím, pozrite si video...víziu o jednej z možností ako by mohla ľudská spoločnosť v budúcnosti fungovať...

Super. Veľká vďaka za tému aj link. Už som čítala články o pojme základný príjem, ale v tomto filme je to vysvetlené super a zrozumiteľne. Áno, treba trochu trpezlivosti pri jeho pozeraní, ale stojí to za to!!

Tento svet už naozaj potrebuje nejakú víziu do budúcnosti, ale nielen víziu. Aj snahu niečo pre túto víziu urobiť. Keď už dokázala Brazília pojem základný príjem zahrnúť do legislatívy budúcnosti, tak prečo nie aj iné krajiny.

Istota, že človek má z čoho žiť a robiť prácu, ktorá ho baví, super. A nápad neplatiť žiadnu daň, žiadne odvody, iba DPH.
AnnaK
02.05.12,08:44
Akurát ma neopúšťa pocit, že svetové banky (súčasní finanční vládcovia sveta) také niečo nepripustia. :(
Indeed
02.05.12,11:33
Mňa neopúšťa pocit, že pri vynachádzavosti slovenského národa a hromadnom nakupovaní v zahraničí
by bol efekt z tohto opatrenia minimálny...
KEJKA
02.05.12,13:46
http://www.zakladnyprijem.sk/home

Kto má čas a záujem, prosím, pozrite si video...víziu o jednej z možností ako by mohla ľudská spoločnosť v budúcnosti fungovať...
supervízia - znie to logicky.
skonline
03.05.12,06:46
mne sa tiež táto myšlienka páči, ale vidím že minimálne na Slovensku ešte nie je priestor na diskusiu, poznám túto stránku od kedy ju založili, nie je tam nič nové a počuli ste už o tom že by sa táto diskutovala v médiách? čiastočne sa jej dotkla SaS
tictac7
03.05.12,19:17
Super. Veľká vďaka za tému aj link. Už som čítala články o pojme základný príjem, ale v tomto filme je to vysvetlené super a zrozumiteľne. Áno, treba trochu trpezlivosti pri jeho pozeraní, ale stojí to za to!!

Tento svet už naozaj potrebuje nejakú víziu do budúcnosti, ale nielen víziu. Aj snahu niečo pre túto víziu urobiť. Keď už dokázala Brazília pojem základný príjem zahrnúť do legislatívy budúcnosti, tak prečo nie aj iné krajiny.

Istota, že človek má z čoho žiť a robiť prácu, ktorá ho baví, super. A nápad neplatiť žiadnu daň, žiadne odvody, iba DPH.

...z toho hrubo označeného som troška vedľa. Dôvod:
- Brazília je ekonomikou udávajúcou svetový trend?
- som za myšlienky 2. a 3. piliera (dôchodkového) - myslím, že tiež tam boli realizované (vtedajší minister PSVaR Ľ.K. to odtiaľ zobral) - už vtedy boli hlasy, že to nefunguje, a ozaj, po toľkých zmenách to už ani tu nie je o tom, čo na začiatku bolo - o 3. pilieri som nepočula pár rokov..... a o druhom len to, že mám z neho odísť, že nebude garantovaný, že som v mínuse......
- vo svete sú iné krajiny, ktoré to tu riadia (alebo ľudia tam....) a tí keď raz nechcú...... a povedzte mi jediný dôvod, prečo by mali chcieť. Prečo by mali chcieť, aby sa mali ľudia dobre, aby sa mali krajiny dobre, aby nikto od nich závislý nebol?
- inak, nič nové pod slnkom, si treba troška opášiť vedomosti z VET-ka (všeobecná ekonomická teória) alebo DET-ka (dejiny ekonomických teórií) - keby bola vôľa......
AnnaK
04.05.12,14:41
nie som uctievač Brazílie a už vôbec v súvislosti s 2.pilierom, súvislosti viď. film