KEJKA
31.10.12,22:11
je možnosť zazmluvniť si pôrodníka...........ale nie je to povinné.
Letko
09.11.12,06:19
3 týždne pred pôrodom - dieťatko je stále naopak otočené, hlavou nahor. Ak sa do týždňa neotočí, gynekológ odporúča pripraviť sa na cisársky rez. Skúsime jej ešte dohovoriť, aby sa otočila hlavou nadol a išla vonku prirodzenou cestou. Držte prsty!
Tweety
09.11.12,06:21
3 týždne pred pôrodom - dieťatko je stále naopak otočené, hlavou nahor. Ak sa do týždňa neotočí, gynekológ odporúča pripraviť sa na cisársky rez. Skúsime jej ešte dohovoriť, aby sa otočila hlavou nadol a išla vonku prirodzenou cestou. Držte prsty!
Budem držať, môže sa otočiť ešte v poslednej chvíli pred pôrodom, nebojte sa. Všetko bude tak, ako má byť.
Letko
09.11.12,06:28
Ďakujeme :)
sana12
09.11.12,07:03
3 týždne pred pôrodom - dieťatko je stále naopak otočené, hlavou nahor. Ak sa do týždňa neotočí, gynekológ odporúča pripraviť sa na cisársky rez. Skúsime jej ešte dohovoriť, aby sa otočila hlavou nadol a išla vonku prirodzenou cestou. Držte prsty!

Netreba sa báť cisárskeho rezu. Mám tri detičky a všetky sa narodili cisárskym. Je to síce proti prírode, ale niet nad bezpečnosť dieťatka. Niekedy to inak nejde. Čo sa týka bábätka, cisársky je preň určite bezpečnejší ako prirodzený pôrod. Doporučila by som spinál anestéziu (ak to bude možné), lebo človek uvidí bábätko hneď po narodení a zároveň pre bábätko je bezpečnejšia ako celková narkóza. Ja som tento nádherný deň prežila tento rok 01.08. (narodil sa mi synček Noel) a bol to jeden z najkrajších dní v mojom živote. Prajem krásny požehnaný pôrod.
PS: Každá bolesť prebolí
Helik3
09.11.12,08:01
Ako riešite bezpečnostný pás v tehotenstve pri riadení auta? Našiel som toto:

http://didymo.albumy.biz/2012/02/07/bezpecnostny-pas-a-tehotenstvo/

ale čo v prípade, že žena šoféruje? Mňa napadlo pripnúť na pás v mieste, kde vchádza do B stĺpika štipec a tak by si ho mohla povoliť a pás by sa jej späť nenavinul.

Ako to riešite vy?


v autotechne, ale lacnejšie v Te.cu dostať kúpiť špeciálne štipce na bezpečnost. pásy.
Môj drahý ich požíva stále, pretože je vychudnutý a pás ho strašne sťahuje na bruchu a je z toho stráááášne nervózny :---


Držím palce maminke, dieťatku aj oteckovi !
myara
09.11.12,09:31
Budem držať, môže sa otočiť ešte v poslednej chvíli pred pôrodom, nebojte sa. Všetko bude tak, ako má byť.

to sa asi nestane, lebo cisarsky sa planuje asi 2 tyzdne pred terminom porodu
Letko
09.11.12,09:55
Ďakujeme :) Len to, že je dlhšia rekonvalescencia, či?
Letko
12.11.12,06:36
Ahojte,

viete mi poradiť, či môže tehotná žena jesť údenáče? (dva týždne pred pôrodom (asi sa to tu preberalo, len mi to vyhľadávač nenašiel a teraz nemám čas prechádzať 200 príspevkov))
sana12
12.11.12,06:55
Ako u koho (ja som bola úplne v pohode na 4 deň), ani po ťažkom prirodzenom pôrode to nie je jednoduché
ludmilla
12.11.12,20:54
V tehotenstve je časť potravín na "listine" zakázaných potravín.
RYBY
žiaden problém:
- ryby varené, pečené alebo inak upravované pri vyšších teplotách
- konzery napr. tuniak
odporúčané množstvo najmenej 1 najviac 3 porcie rýb týždenne

radšej sa vyhnúť:
- surové ryby a pokrmy z nich ako suši, marinované haringy, morské plody z chladiacich boxov, šaláty z rýb,
- údené ryby

Pri údenáčoch je problém možnej infekcie - počas spracovania, prípravy sa môžu na rybke usadiť rôzne baktérie, hlavne pozor na listeriózu a jej zárodky a druhý problém je obsah škodlivých látok - hlavne odkiaľ rybky pochádzajú. Nedá sa im však odoprieť, že obsahujú aj veľa vitamínov a výživných látok.
Čiže, keby si vedel odkiaľ rybka je a ako s ňou zaobchádzali pri spracovaní nebol by žiaden problém, v inom prípade by som ju v tehotenstve vôbec nejedla.
ludmilla
12.11.12,20:56
... taktiež som po 3-och cisárskych rezoch
inkana
24.11.12,20:59
Letko - nebola som tu vyše mesiaca, zase sa mi tehotenstvo troška skomplikovalo, som už druhý mesiac na PN, najprv bolo malé moc nízko uložené, tak pre istotu som ostala doma a ležala s vankúšmi pod zadkom. Už je lepšie, teda dúfam.

No ale k téme, ak manželka ešte neporodila a maličké je stále otočené hlavičkou nahor - vraj je dobré robiť mačací chrbát (na kolená a robiť mačičku, ako sme to kedysi cvičili v škôlke;)) alebo podkladať si vankúše pod zadok - to je momentálne písané v jednom mamičkovskom časopise, to som nevedela, že aj to môže fungovať, ale s tým mačacím chrbátikom má skúsenosti moja kamoška
lujza.j
24.11.12,22:06
KEJKA
25.11.12,15:16
k linkom skúsenosť mojej dcéry-čerstvej maminy
hluk digestora, pračky, vysavača - áno, zaberá, ale nie je to univerzálny všeliek. Bábätko akoby zareagovalo na nový podnet,, tak stíchne, ale po čase ho to prestane baviť a plače znova. Permanentne sa opakuje kontrola, či je suché, či nie je smädné, mení polohu, .... niečo z toho zaberie. najviac zaberie autorita otecka, ktorý dôrazne malému "vysvetlí", že má všetko, čo potrebuje, nič mu nechýba, iba vymýšľa a má spať Uloží ho do postieľky a malý je ticho, pozerá....... a po chvíli zaspí.
a k tej obezite - nuž dcéra nechce mať obézne dieťa, tak postupuje čiastočne podľa tabuliek, čiastočne podľa chuti malého. Dávky zapisuje, ak je norma napr. 670ml, tak mu viac nedá. :-), malý je spokojný a vyzerá dobre. Robí to tak aj preto, že malý dosť vyblinkával-vygrckával, dokonca najnovšie lekárka skonštatovala reflux, takže menia stravu. Týždeň budú experimentovať s novým Nutrilonom, uvidíme. Držím im palce.
lujza.j
25.11.12,15:29
ja som to tu len tak....:)
Letko
26.11.12,05:14
Ahojte,

dnes idem odviezť manželku do pôrodnice. Konečne budeme traja :)
Letko
26.11.12,05:16
Držím prsty, nech ho v zdraví privedieš na svet :)
evuš
26.11.12,05:34
Ahojte,

dnes idem odviezť manželku do pôrodnice. Konečne budeme traja :)

..držíme päste a tešíme sa s vami...:---;)
osky
26.11.12,09:05
Jeeej,Letko,aj ja drzim silno päste.
potom hned prilep foto.
Letko
26.11.12,09:19
Ďakujem vám :) Podľa najnovších správ jej dnes nebudú už robiť nič. Zatiaľ bola na anestéziologickom vyšetrení a na ozvách. Zajtra bude vizita, potom dám vedieť.
Nikdy by som neveril, že budem z toho v strese a ráno bol stres.
JAJA11
26.11.12,09:34
držím palce, aby všetko dobre prebehlo http://www.fler.cz/sys/ui/ext/modules/tiny_mce/3392/plugins/emotions/img/rose2.gif
moja skúsenosť s knihami... tiež som študovala knihy a držala som sa ich až za roh... až keď mi pani doktorka povedala s úsmevom, že nemám byť taká úzkostlivá, som si dala povedať http://www.fler.cz/sys/ui/ext/modules/tiny_mce/3392/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif pri druhom dieťati to už išlo úplne samo....
maličké si vždy vypýta všetko tak ako potrebuje a najlepšia kniha je vlastná skúsenosť a život sám http://www.fler.cz/sys/ui/ext/modules/tiny_mce/3392/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif
Kvaka
26.11.12,09:48
Ďakujem vám :) Podľa najnovších správ jej dnes nebudú už robiť nič. Zatiaľ bola na anestéziologickom vyšetrení a na ozvách. Zajtra bude vizita, potom dám vedieť.
Nikdy by som neveril, že budem z toho v strese a ráno bol stres.Bábo sa neotočilo? Budú robiť sekciu?
Letko
26.11.12,09:55
Nie, neotočilo, zatiaľ to vyzerá na sekciu. Ostali v nemocnici, ak sa nič nezmení, najbližšie stretnutie s doktorom bude zajtra pri vizite a tam sa dozvie, kedy bude sekcia.
Dieťatko sa asi neotočí, má dosť málo plodovej vody.
Letko
27.11.12,11:03
Zajtra to príde :)
Tweety
27.11.12,11:31
Zajtra to príde :)
Tak sa tešte obidvaja na ten najkrajší životný príbeh. Držím prsty mamine, nech je všetko tak, ako má byť, v poriadku.
Letko
27.11.12,11:33
Ďakujeme :)
evuš
28.11.12,06:21
..no čo, tatinko Letko ??!!!! Ešte si nervózny, či už babuliatko je na svete ??? Držím palčeky !!! ;)
Letko
28.11.12,06:23
Dnes okolo pol desiatej by ju mali zobrať na sekciu. Včera som bol s manželkou na ozvy. Takže ešte zo dve hodiny a bude to tu :)
osky
28.11.12,06:46
mas najvyssi cas-ber fotak a upaluj do nemocnice-ak tam este nie si.a nezakopni :-)

drzime päste,hlavne mamicke,nech to zvaldne.
Letko
28.11.12,07:40
Manželka je na ceste na operačku, beriem kameru a padám, majte sa.
evuš
28.11.12,07:52
..tak sa držte a daj info !!!!!
osky
28.11.12,10:01
cmuk
Letko
28.11.12,11:32
...a tak malá Eliška prišla na svet a jej otecko prechádza do novej témy :)

...sestrička povedala: "vyberte si." Pozrel som na dve malé deti vedľa seba a svoje som nenašiel.
- "to dieľa vpravo, vy nevidíte, ako sa na vás podobá?"
- "nie, nevidím, pre mňa vyzerajú rovnako", odvetil som.
- "veď to bábätko sa na vás podobá, tie oči, ústa..."
Rýchlo som schmatol kameru aby mi neušiel ani okamih.

A mamička? Keď ju viezli okolo mňa, na nič iné ako na úsmev som sa nezmohol, slzy sa mi tisli do očú. Manželka pochopila a jediné čo povedala bolo: "Ja viem" a usmiala sa.
majka 62
28.11.12,11:38
Blahoželám a malej Eliške a manželke prajem veľa zdravíčka, manželke skoré zotavenie po pôrode. Krásne meno ste vybrali. Všetko dobre celej rodinke :)
Mirica-LV
28.11.12,11:40
veľká gratulácia, hlavne nech je kočena zdravá
KatarinaNR
28.11.12,11:41
náááááááááádherný pocit, najkrajší na svete, poznám ho a ešte raz by som chcela zažiť :-)
a všetko dobré želám, život budeš mať teraz Letko o niečo "bohatší" :-)
Mirica-LV
28.11.12,11:43
ináč odo dnes ti odporúčam tému: http://www.porada.sk/t149515-novorodenec.html
Kvaka
28.11.12,11:43
Gratulujem k narodeniu Elišky a nech sú rýchlo pri tebe doma.
Tweety
28.11.12,11:45
...a tak malá Eliška prišla na svet a jej otecko prechádza do novej témy :)

...sestrička povedala: "vyberte si." Pozrel som na dve malé deti vedľa seba a svoje som nenašiel.
- "to dieľa vpravo, vy nevidíte, ako sa na vás podobá?"
- "nie, nevidím, pre mňa vyzerajú rovnako", odvetil som.
- "veď to bábätko sa na vás podobá, tie oči, ústa..."
Rýchlo som schmatol kameru aby mi neušiel ani okamih.

A mamička? Keď ju viezli okolo mňa, na nič iné ako na úsmev som sa nezmohol, slzy sa mi tisli do očú. Manželka pochopila a jediné čo povedala bolo: "Ja viem" a usmiala sa.
Krásna správa v tento krásny dník. Gratulírujem obom, veľa šťastia a lásky pri výchove. Nech vám rastie do krásy.
osky
28.11.12,16:38
tak je to tu,gratulujem.vela zdravia a lasky.nech vam mala robi len radost.
KEJKA
29.11.12,06:28
gratulujem, gratulujem, gratulujem.
A nech sa darí, začína vám niečo nové nádherné.........
Letko
29.11.12,06:53
Ďakujem všetkým :)
Helik3
06.12.12,10:16
úžasné, gratulujem!
macacko
16.12.12,11:45
moja známa lekárnička mi poradila, aby som počas tehotenstva pila alchemikový čaj. Vraj to posilnuje maternicu a ulahčuje tým aj pôrod. No a môžem povedať že 1.dieťa som porodila za tri hodiny a tlačiaca fáza bola u mna rýchlejšia ako rýchla. Nechápal z toho celý personál pôrodnice :-)Teraz som znovu tehotná a denne ho pijem...V júni napíšem či sa znovu oplatilo... (má sa piť od 4.mes)
lujza.j
16.12.12,11:50
moja známa lekárnička mi poradila, aby som počas tehotenstva pila alchemikový čaj. Vraj to posilnuje maternicu a ulahčuje tým aj pôrod. No a môžem povedať že 1.dieťa som porodila za tri hodiny a tlačiaca fáza bola u mna rýchlejšia ako rýchla. Nechápal z toho celý personál pôrodnice :-)Teraz som znovu tehotná a denne ho pijem...V júni napíšem či sa znovu oplatilo... (má sa piť od 4.mes)
https://www.google.sk/#hl=sk&gs_nf=3&gs_rn=1&gs_ri=hp&tok=3Rhr3ObqcJUti-jHPLJEVA&cp=15&gs_id=3&xhr=t&q=alchemilkov%C3%BD+%C4%8Daj&pf=p&tbo=d&output=search&sclient=psy-ab&oq=alchemikov%C3%BD+%C4%8Daj&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.&bvm=bv.1355325884,d.Yms&fp=a307928755346ad5&bpcl=39967673&biw=1280&bih=699
MisheliQ
11.01.13,12:58
Letko
16.01.13,06:04
Milé mamičky, čo máte nové, ešte si viete zaviazať šnúrky? Fandím vám, držte sa :)
nika.sum
16.01.13,06:13
Helik3
14.02.13,04:12
Letko (http://www.porada.sk/member.php?u=213142) a ako sa darí rodinke?
Letko
14.02.13,04:21
Letko (http://www.porada.sk/member.php?u=213142) a ako sa darí rodinke?

O dva týždne bude mať naša dcérka 3 mesiace. Zatiaľ je to krásne, začala sa smiať a manželka ju už 2x počula sa smiať aj nahlas :) Stále ju trápia prdy a niekedy aj kolika. Včera som ju pozoroval, ako ležala na chrbte, podarilo sa jej obrátiť na bok a tak sa zľakla, čo sa s ňou robí, oči mala z toho také veľké ako keby videla UFO.

Manželka sníva o tom, že sa vyspí celú noc bez toho, aby k nej musela vstávať. Zatiaľ ju na 100% dojčí. Už som sa naučil rozoznávať jej "hladný" plač.

Je to radosť ju pozorovať ako rastie, ako grgá, ako sa smeje, počúvať ako pije...

Milé mamičky, prajem vám ľahký pôrod a oteckom odkazujem: "Je to úžasné mať bábätko" :)
Helik3
14.02.13,04:24
tak nech sa vám darí a hľavne veľa ľahkých prdov :D
Letko
26.03.13,05:47
Pre budúce aj terajšie, dojčiace mamičky, dávam do pozornosti toto krátke (dve a pol minútové) video o dojčení.

http://powercore.btsbj.sk/~videoarchiv/spravodajstvo/script/783.php
lujza.j
29.03.13,14:04
kkov
04.05.13,09:45
Ak hladáte pre svoje dieťa kvalitné detské oblečenie a kojenecké oblečenie, doporučujem stránku www.babywear.sk
Letko
28.05.13,06:28
Ahojte, ako sa darí vašim maličkým? Naša má dnes pol roka. Zdá sa mi to ako dnes, keď som vám tu písal, že dnes sa nám narodí bábätko a vy ste ma vyháňali do pôrodnice :)
Prajem Vám pekný deň :)
osky
28.05.13,18:52
ktovie co je s inkanou.dlho sa neukazala-vsak?
KEJKA
15.06.13,17:38
ahojte ockovia a mamičky. Ako riešite letné horúčavy? kupujete bazénik, dávate ho do vodičky? naše nemá ešte ani rok, ponúkané bazéniky odporúčajú až od 1 roka - je to dôležité? napr.
thttp://www.alza.sk/detsky-bazen-mala-piratska-lod-d412377.htm

http://www.alza.sk/bazenek-mickey-mouse-d241700.htm

http://www.alza.sk/bazen-detsky-zaba-d325834.htm
ja by som vybrala hned ten prvý, je to len na také otestovanie náš maličký má rád vodičku, ale do veľkého bazena ho brať nikto nebude. Tak nech sa vyčľapká v takom niečom. Ale aj pre 7-9 mesačné bábätko mi to pripadá malilinké..............kto máte skúsenosť?
Letko
16.06.13,04:45
Tak toto by zaujimalo aj mna.
KEJKA
16.06.13,05:26
ja som zadala medzitým novú otázku, lebo vraj do starých debát sa nemá zadávať.
A už som aj objednala ten prvý - máme chlapca, tak mu to viac svedčí - pirátska loď.
tu je link, zatiaľ mám jednu odpoveď.
http://www.porada.sk/t218644-bazenik-pre-babatko.html
Letko
02.10.13,07:02
Nejaké nové bábätká na ceste?

Ak pôjdete na krstiny, odporúčam kupovať oblečenie aspoň na rok, lebo úplne maličké donesie každý.
KEJKA
02.10.13,11:11
žiadne nové bábätká............. :-)
MisheliQ
16.01.14,13:20
Nie je to moje bábätko, je to môj bratranec, ale už teraz ho milujem :o deti sú neskutočné, každé jedno, niekedy premýšľam, či som si zvolila ten správny študijný odbor, pretože k deťom ma to ťahalo už od malého malička
a toto je ON-2,5 mesačný Sandro
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1510792_10201427449830685_1931642259_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/1525213_10201911054436453_23484132_n.jpg
KEJKA
16.01.14,21:54
myslíš, že je rozumné uverejňovať fotky?
moja dcéra si to nepraje, tiež by som sa rada pochválila, ale v tvojom prípade dúfam, že si sa aspoň spýtala.
MisheliQ
17.01.14,10:06
Samozrejme, že som sa spýtala....dúfam, že nevadí, že sú tu so súhlasom zverejnené fotky len preto, že niekto iný by si to neželal

kedysi hračka, dnes už skôr zberateľský kúsok, jedna z mojich obľúbených hračiek
http://www.thegrasshoppertoys.be/wp-content/uploads/2013/04/monchhichi-fille.jpg
http://www.monchhichi.eu/index.php?id=2&LNG=421
inkana
04.03.14,22:18
ahojteee, straaaaašne dlho som tu nebola, akosi mi nevychadzal čas.... pred rokom, 1. 3. 2013 sa mi narodil tretí syn Dávidko ... je to malý živel, ale je strašne zlatý.... moc nechce spávať, aj teraz jednou rukou píšem a druhou hojdám kočík, aby už konečne zaspal ... snáď mi to vyjde častejšie tu nakuknúť.... Letko - gratulujem k princezničke
KEJKA
04.03.14,22:26
a my čakáme druhé - takže sa teším na druhé vnúča.
Letko
05.03.14,02:54
Dakujem inkana. Nasa aj spi, ale momentalne nechce pit mlieko, dnes ide na ockovanie, mat take male dieta je krasne :) doteraz Davidko chcel spat? Vsetko najlepsie mu prajem.
Kejka, blahozelam.
Paci sa mi, ako dole vypisuje podobne temy:
- S priatelkou cakame...
- babatko na porade...
- babatko je na svete
- CAKAME FAKTURU - toto je fakt podobna tema :D
inkana
07.03.14,19:28
zo začiatku spinkal celkom fajn, ale potom sa to akosi popsulo ... stále ho len kojím, teda samozrejme, papá už takmer všetko, ale čo sa týka mlieka, tak z fľašky nevypije, stále iba cucá to moje ... ale však hádam do maturity nebudem kojiť :D ... no a v noci sa preberie, hneď zamrnčí, vytiahnem didinku a mladý sa nacucá, odkotúľa sa do postieľky a ak mám to šťastie, tak aj zaspí, ak to šťastie nemám, tak je hore ... našťastie neplače, ako ten najstarší, juuj, to bolo teda dieťa, des a hrúza velebnosti ... ale Dadek ten lozí cez nás, púšťa si také to premietatko na plafón, tancuje pri tom ... alebo ak vidím, že najbližšie dve hodiny spať nebude, tak ideme dolu, tam ho dám do ohrádky a ja som buď na PC alebo sa hodím na gauč a zdriemnem alebo ak mám ešte zbytky energie, tak čosi robím, upratujem a pod. ... ale aj tak si toto tretie akosi viacej užívam a celkom som aj spokojná, ani ma tak to jeho spanie-nespanie moc nejeduje, iba dakedy, keď som sama grogy, spala by som až by som plakala a mladý má svoj program :o ... v podstate to už tak neriešim, ten najstarší ma vycvičil, tak dúfam, že Dávidko bude mať tiež taký rozum, ako Ondrík, ja neviem, čo sa to dieťa v škole učí, on je taký ikvák, sám sa učí a učí sa na samé jednotky ... (si fandím :D ) ... prosto oveľa viacej sa mi Dávidko podobá na Ondríka vo všetkom ako na Sebka (ten je teraz prvák a veru, zapotím sa aj ja s ním, keď sa učíme, Sebko je taký klasický prváčik :) ) ... tak dúfam, že aj toho rozumu bude mať viacej :D:D:D ... ale to je jedno, len aby boli všetci traja zdraví a všetko ostatné už nejako zvládneme ...
KEJKA - gratulujem, teším sa ...

švagriná by mala byť teraz v pôrodnici, tak očakávame aj my prírastok v rodine, neviem, či to už bude do zajtra rána, či ako si to malé zmyslí ... ani neviem, či bude moja mama konečne starou mamou, zatiaľ je starý otec len môj oco, majú 4 vnukov :rolleyes: ... tak vkladajú nádeje do syna, že konečne im vnučku spravil ...
inkana
30.04.14,18:32
zase mám chvíľočku času ... takže naši sa dočkali vnučky, Lucka zosadila z lopaty môjho Dávidka ...
Letko
17.06.14,17:26
Huráááááááá, a druhé bábätko je na ceste :) Už je to veľké bábätko, má celé dva milimetre, ešte trochu a prerastie aj ocka.
KEJKA
17.06.14,17:38
gratulujem, nech sa opatruje. Moja dcéra sa vytešovala a žiaľ potratila. Ešte že má (máme) Samka, to pomohlo dostať sa z najhoršieho.
Helik3
18.06.14,03:09
Letko - to je super správa, len sa držte a rasťte!
Kejka - smutná správa, ale veď to snáď nieje posledný pokus, nech sa to v zdraví podarí znovu! držím palce!
Letko
18.06.14,17:09
Ďakujem a Kejke držim prsty.
misoft
18.06.14,17:14
@Letko - paráda, ale nemeraj tak často! :D
@KEJKA - tak toto nie je príjemné.... :(
Letko
23.02.15,05:57
Musím sa s vami podeliť o radosť :) každú chvíľu by mala prísť na svet moja druhá dcéra, tak čakám, kedy ma zavolajú ku pôrodu. Držte prsty ;)
willma
23.02.15,06:03
veď len pred chvíľkou sa narodila tá prvá :)
Letko
23.02.15,06:13
veď len pred chvíľkou sa narodila tá prvá :)

čas letíííííí
evuš
23.02.15,06:20
veď len pred chvíľkou sa narodila tá prvá :)

čas letíííííí

Letko, to teda letí.... takto pred nedávnom letel do pôrodnice môj manžel... :D
..a to už onedlho budú mať naši 15,13,11 - užite si to..... Prajem rýchly bezproblémový pôrod..
Žabinka
23.02.15,06:56
Musím sa s vami podeliť o radosť :) každú chvíľu by mala prísť na svet moja druhá dcéra, tak čakám, kedy ma zavolajú ku pôrodu. Držte prsty ;)
super, veľa šťastia..:) nech všetko dobre dopadne.. a dve baby?? to je supéér..
erik555
23.02.15,10:05
Musím sa s vami podeliť o radosť :) každú chvíľu by mala prísť na svet moja druhá dcéra, tak čakám, kedy ma zavolajú ku pôrodu. Držte prsty ;)
a co taky natural? :)

https://www.youtube.com/watch?v=EsNhCWsDVQI&oref=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DE sNhCWsDVQI&has_verified=1
willma
23.02.15,13:07
no a do tretice a ďalších dvoch rokov ešte syna a máš hotovo :)
Letko
24.02.15,11:40
paráda, dieťatko je na svete :) Toto bol môj prvý pôrod, na ktorom som sa zúčastnil. Mamičke dali bábätko hneď po narodení (krásne špinavé) na hruď a tam ostalo poldruha hodiny, dokonca sa aj prisalo :)
Ak by sa ma opýtal nejaký muž, či má ísť ku pôrodu, odpoviem: "Ty ešte nad tým rozmýšľaš? Samozrejme."
evuš
24.02.15,11:49
paráda, dieťatko je na svete :) Toto bol môj prvý pôrod, na ktorom som sa zúčastnil. Mamičke dali bábätko hneď po narodení (krásne špinavé) na hruď a tam ostalo poldruha hodiny, dokonca sa aj prisalo :)
Ak by sa ma opýtal nejaký muž, či má ísť ku pôrodu, odpoviem: "Ty ešte nad tým rozmýšľaš? Samozrejme."

Gratulujem a želám maminke, bábätku i celej rodinke všetko najlepšie....
misoft
24.02.15,16:27
paráda, dieťatko je na svete :) Toto bol môj prvý pôrod, na ktorom som sa zúčastnil. Mamičke dali bábätko hneď po narodení (krásne špinavé) na hruď a tam ostalo poldruha hodiny, dokonca sa aj prisalo :)
Ak by sa ma opýtal nejaký muž, či má ísť ku pôrodu, odpoviem: "Ty ešte nad tým rozmýšľaš? Samozrejme."
CONGRATULATION!
korela
12.12.15,21:02
Sledovala som tému spočiatku, potom pauza po dnešok. Ale koľko detí zatiaľ prišlo na svet! Všetkým rodičom dodatočne blahoželám. Na to nie je nikdy neskoro. Vznikla tu takmer ročná pauza, verím, že opäť sa niekto pridá.
Kedysi sa inak oznamovali rodičom radostné očakávania, ale stále sú výnimočné.
https://www.facebook.com/brightside/videos/796558863806192/
Letko
28.11.16,07:39
Dnes sú tomu presne 4 roky, čo moja manželka porodila naše prvé bábätko :) Dnes sme sa zároveň dozvedeli, že naše tretie bábätko (je na konci prvého trimestra), ktoré manželka čaká, nežije :( Musíme sa tešiť zo živých a pri našom najmenšom veriť, že už je v nebi.
willma
28.11.16,07:59
ach jo, smutná správa. Veľa síl.
Tweety
28.11.16,08:11
Dnes sú tomu presne 4 roky, čo moja manželka porodila naše prvé bábätko :) Dnes sme sa zároveň dozvedeli, že naše tretie bábätko (je na konci prvého trimestra), ktoré manželka čaká, nežije :( Musíme sa tešiť zo živých a pri našom najmenšom veriť, že už je v nebi.
Smutné, nebolo mu dopriate poznať tento svet, prajem vám veľa duševných síl a nádej, že raz sa budete tešiť aj z tretieho bábätka.
Žabinka
28.11.16,08:24
Dnes sú tomu presne 4 roky, čo moja manželka porodila naše prvé bábätko :) Dnes sme sa zároveň dozvedeli, že naše tretie bábätko (je na konci prvého trimestra), ktoré manželka čaká, nežije :( Musíme sa tešiť zo živých a pri našom najmenšom veriť, že už je v nebi.
tiež som tým prešla, viem ako sa cítite s manželkou.. je to smutné, ale príroda vie čo robí.. časom prebolí.. hlavne si teraz musíte byť oporou.. veľa síl prajem..
misoft
28.11.16,09:03
Dnes sú tomu presne 4 roky, čo moja manželka porodila naše prvé bábätko :) Dnes sme sa zároveň dozvedeli, že naše tretie bábätko (je na konci prvého trimestra), ktoré manželka čaká, nežije :( Musíme sa tešiť zo živých a pri našom najmenšom veriť, že už je v nebi.
Tak toto nie je pozitívna správa - prajem vám veľa síl na prekonanie tohoto ťažkého obdobia.
Tešte sa zo svojich detí a to maličké, ktoré ešte svetlo sveta ani neuzrelo - to sa na vás bude i tak pozerať.
bettylou
28.11.16,10:43
Tak všetko najlepšie tomu najstaršiemu, nech sa mu darí a veľa radosti a lásky. :)
Letko
16.01.18,08:21
Milí poraďáci,

koncom apríla budeme mať syna :) . Keďže budeme mať tri deti, musíme riešiť tri sedačky a keďže sa nám do auta nevmestia tri sedačky alebo dve sedačky a jeden podsedák vedľa seba, tak v konečnom dôsledku musíme riešiť širšie auto. Rozhodujeme sa medzi Sharanom, Touranom a Alhambrou. Išlo by o ročník cca 2012-2014. Ak máte skúsenosti, ktoré z nich by ste nám poradili?

Ďakujem
buchač
16.01.18,08:35
Keďže budeme mať tri deti

Rozhodujeme sa medzi Sharanom, Touranom a Alhambrou. Išlo by o ročník cca 2012-2014. Ak máte skúsenosti, ktoré z nich by ste nám poradili?

Ďakujem

Tak Ti treba...;) :D :D :D
Skúsenosti s uvedenými značkami nemám, ale pozri si testy jednotlivých áut.
Dovolím si tvrdiť, že Autorubik je jeden objektívny hodnotiteľ. Všetky moje doterajšie autá (aj to aktuálne) boli ohodnotené tak, že sa nedalo nesúhlasiť.

http://www.autorubik.sk/clanky/volkswagen-touran-od-2003-recenzia-a-skusenosti/
http://www.autorubik.sk/clanky/volkswagen-sharan-1995-2010-recenzia-a-skusenosti/
http://www.autorubik.sk/clanky/seat-alhambra-1995-2010-recenzia-a-skusenosti/

P.S.:
Na ročníky veľmi nehľaď, vývoj išiel dopredu...prípadne si pozri novšie recenzie.
vicktor
16.01.18,09:27
Mam dojem ze Sharan a Alhambra je to iste auto, len s inym znakom.
Recenzie by mali obsahovat aj rozmery auta, pocitaj.
Jedna sedacka by mohla byt vpredu (ak je certifikovana), ale druhy dospely vzadu v strede musi byt stihlunky.
Letko
07.05.18,07:04
Tram tara tam :) Synček je na svete :)
Dáša_
07.05.18,07:13
super, veľa zdravia a sily pre všetkých :)
Tweety
07.05.18,09:22
Tram tara tam :) Synček je na svete :)
Skvelá správa. Veľa síl, šťastia a lásky pri jeho výchove. Nech rastie na radosť celej rodiny. Samozrejme gratulácia aj rodičom malého človiečika.
babka - ježibabka
07.05.18,10:10
Gratulujem a teším sa s vami.
misoft
07.05.18,13:03
Tram tara tam :) Synček je na svete :)
Congratulation!
korela
07.05.18,18:41
Tram tara tam :) Synček je na svete :)
Blahoželám a teším sa s vami. Všetko dobré prajem celej rodinke, veľa zdravia, lásky, radosti a rodinnej súdržnosti po celý život.

Do tretice vám to vyšlo. Neviem si vašu radosť ani predstaviť. :-)
Letko
10.05.18,03:28
Ďakujem :)
Terezia13
11.05.18,19:09
od teraz to bude manželka robiť takto
Terezia13
11.05.18,19:09
gratulujem!!!
korela
13.03.19,18:09
Od narodení detí sa posúvame v čase, tak si dovolím pripnúť

Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava hl.m.
Včera o 8:13 ·
Úžasný detský mozog ????????????
Okolo 2.roku života detský mozog spotrebuje toľko energie ako mozog dospelého človeka. V 3.rokoch je dokonca dvakrát aktívnejší. Táto vysoká miera aktivity mozgu pokračuje do 9.-10.rokov a v priebehu nasledujúcich desiatich rokov klesá na bežnú úroveň dospelých ľudí.

Keď sa so svojimi deťmi hráte a rozprávate, umožňujete im tak získavať nové zážitky. Precvičte si s deťmi "hlavičky" v našich hrách:http://www.ruvzba.sk/aktuality/mozog/deti.pdf