obcan357
02.05.12,13:19
Dobry den,

v marci 2005 som predcasne ukoncil vysokoskolske studium ale nastupil som do zamestnania az v oktobri 2005.Nesplnil som si oznamovaciu povinnost voci zdravotnej/socialnej poistovni.

Co mam robit aby som dal vsetky veci do poriadku?
Ake sankcie mi hrozia?

Dakujem.
myara
02.05.12,11:53
Dobry den,

v marci 2005 som predcasne ukoncil vysokoskolske studium ale nastupil som do zamestnania az v oktobri 2005.Nesplnil som si oznamovaciu povinnost voci zdravotnej/socialnej poistovni.

Co mam robit aby som dal vsetky veci do poriadku?
Ake sankcie mi hrozia?

Dakujem.

socialne poistenie nie je povinne, takze to je OK, ale zdravotne poistenie je povinne, takze najlepšie je tam ist osobne zistit, kolko dlzis, aby ta neprekvapil exekutor
obcan357
02.05.12,12:20
Vie niekto kolko to moze byt EUR?
avalik
02.05.12,13:05
Vie niekto kolko to moze byt EUR?

zavolaj si do poistovne
myara
02.05.12,13:42
Vie niekto kolko to moze byt EUR?

no, bude to asi dost, teraz je myslim min. suma cca 50 EUR/mesacne
Chobot
02.05.12,15:29
Dobry den,

v marci 2005 som predcasne ukoncil vysokoskolske studium ale nastupil som do zamestnania az v oktobri 2005.Nesplnil som si oznamovaciu povinnost voci zdravotnej/socialnej poistovni.

Co mam robit aby som dal vsetky veci do poriadku?
Ake sankcie mi hrozia?

Dakujem.

V ktorej si poisťovni?

Ale v podstate to je jedno, tu ti aj tak neporadíme. Ono je tiež možné, že ti kategóriu študenta ukončili tým, že ťa zamestnávateľ prihlásil ako zamestnanca. Lebo v opačnom prípade by ťa už vyzvali na doloženie kategórie študent, alebo by od teba vymáhali nedoplatok poistného.

Skús sa v zdravotke opýtať, akú kategóriu ti evidujú do októbra 2005. Keď povedia, že študent, tak to nie je potrebné riešiť. Ak nebudú mať žiadnu kategóriu, tak prines doklad o ukončení štúdia a na obdobie marec - október 2005 ti dajú samoplatiteľa. Ak poistné uhradíš, nebudú ti účtovať ani úrok z omeškania. Úrok sa vyrubuje vo výkaze nedoplatkov.