Schiziak
11.02.06,14:18
Dobry,

potreboval by som sa poradit ako ziskat vacsi obnos penazi ;). viem ze je to hlupa otazka ale aj tak by som rad pocul vas nazor. Mam zivnost na, ktoru som prevadzkoval drobne prace ako udrzba siete, tvorba webstranok pre niekolko firiem, pricom v prvom a druhom roku som vyuzil moznost neplatit davky do socialky, pretoze moj prijem bol nizsi ako zakonom stanovena hranica.

V sucasnosti mam moznost odkupit fungujucu PC hernu za cca 300 tis. Problem je v tom, ze na zaklade danovych priznani za minule roky moj prijem pravdepobone nebude dostatocne vysoky na to aby mi banka dala takyto vysoky uver. Nemozete mi poradit ako je mozne legalne presvedcit banku aby mi tuto sumu pozicala? Hodnota vybavenia v tom podniku je zhruba taka vysoka ako spominana cena, nie je mozne kryt uver danym vybavenim?

Ako inak by som mohol este ziskat taketo financne prostriedky? Podla cisel to vychadza, ze cisty zisk z prevadzky je cca 20-30 tis podla mesiaca po odratani vsetkych nakladov a miezd. Prevadzka uz je zabehnuta a ma ako take meno a viac-menej stalu klientelu. Nieje to dostatocny penazny tok na krytie spominaneho uveru?

Vopred dakujem za vase nazory.
KEJKA
11.02.06,14:15
vieš, tieto argumenty musíš použiť na správnom mieste, t.j. práve v tej banke. Musíš presvedčiť toho, od koho chceš získať peniaze.
Skús skombinovať pôžičky, úvery a tak sa dostať k sume, ktorú potrebuješ. Ak máš viac účtov, tak vybaviť možnosť ísť do mínusu - tam nezvykne byť problém.
Vybaviť bezúčelový spotrebný úver - aj ked to potrebuješ na konkrétnu vec, banku to nezaujíma. Pýtaj maximlnu sumu, aj ked to nebude toľko koľko potrebuješ.
Skús si vybviť úver vo viacerých bankách.
Mysli však na riziko, že suma úveru prekroí aktuálne možnosti splácania.
Ale ak tejto investícii dôveruješ, tak do toho choď.
Banka obvykle na konkrétny účelposkytne úver ale chce mať niekoľkonásobné krytie.
iriska
12.02.06,10:37
Lida, zdieľam tvoj názor. Hlavne sa treba pýtať v bankách - a každá jedna môže mať iné podmienky a iné druhy úverov - len treba brať do úvahy aj úrok z úveru. HLAVNE neber úver z iných organizácií ako sú banky - ohromne sa to nevypláca (nehovorím z vlastnej skúsenosti, ale každodenne to vidím) - keď si požičiaš 20.000 a do roka musíš aj s úrokmi vrátiť 40.000 - radšej si obehni tie banky - zodraté topány stoja menej :)
Schiziak
15.02.06,04:35
No bol som v banke, teta bola velmi mila, povedala ake doklady mam doniest, na zaklade ktorych mi mozu povedat aky uver su mi schopni dat ;). Takze pripravujem si tie podklady. Moja hlavna nasledujuca otazka je, ci mozem dalej rozvijat tento thread, alebo si mam zalozit novu temu (maju to tu niektori ludia v podpisoch ;) ). Radsej by som ho totiz premenoval na schiziakova herna :). Ale zatial sa spytam rovno sem.

1. Potreboval by som nejake info, co je potrebne pri reprodukcii hudby, myslim copyrighty alebo tak. Viem, ze je to uplne mimo poradu, ale verim, ze sa tu urcite pohybuje nejaky clovek, ktory vie, kde sa o tom da najst nejake info, pretoze napriklad pusta hudbu zakaznikom v prevadzke. Pocul, ze s tym mozu byt problemy. Na moje mejly organizacia SOZA, ktora riesi copyrighty uplne kasle, ludovo povedane ma na klobase.

2. Mam otazku na hygienu. V tej herni je mraziaci box, v ktorom su ulozene napoje (kofola atd) plus nejake sladkosti (horalky a spol), ktore si hraci pocas hry kupuju (obcas). Neviem ako to ma v sucasnosti sro, ktora ju prevadzkuje vyriesene, ale kedze ja som zivnostnik budem to asi musiet nanovo vybavit. Typujem, ze je k tomu potrebne nejake povolenie od hygienika, asi zrejme na urvoni bufetu, alebo tak nejak, neviete, kde si o tom mozem najst info? Spomina sa tu nejaky potranovinovy kodex, najdem tam info o takomto pripade? Je tu aj mikrovlnka, ale pouziva sa len na zohrievanie jedla pre obsluhu (co maju z domu). Keby som v nej chcel zohrievat uz zabalene bagety, pripadne vyrabat "vifony" potrebujem si koli tomu vybavovat aj tie vecy okolo tepleho jedla, co som tu kdesi videl? (BTW: koli tymto blbostiam (vifony + bagety), sa mi to zda znacne strelne). Preco sa to jedlo riesi v herni? Vzhladom na to ake je toto mesto diera, hraci na "nocnej", ktory si nic nedoniesli z domu, byvaju v noci hladni a jedine miesta, kde sa tu da nieco v noci zohnat su cerpacky (mimo) a bufet na namesti v style 24/7 (tiez daleko).
adka2001
17.02.06,11:35
Dobry,

potreboval by som sa poradit ako ziskat vacsi obnos penazi ;). viem ze je to hlupa otazka ale aj tak by som rad pocul vas nazor. Mam zivnost na, ktoru som prevadzkoval drobne prace ako udrzba siete, tvorba webstranok pre niekolko firiem, pricom v prvom a druhom roku som vyuzil moznost neplatit davky do socialky, pretoze moj prijem bol nizsi ako zakonom stanovena hranica.

V sucasnosti mam moznost odkupit fungujucu PC hernu za cca 300 tis. Problem je v tom, ze na zaklade danovych priznani za minule roky moj prijem pravdepobone nebude dostatocne vysoky na to aby mi banka dala takyto vysoky uver. Nemozete mi poradit ako je mozne legalne presvedcit banku aby mi tuto sumu pozicala? Hodnota vybavenia v tom podniku je zhruba taka vysoka ako spominana cena, nie je mozne kryt uver danym vybavenim?

Ako inak by som mohol este ziskat taketo financne prostriedky? Podla cisel to vychadza, ze cisty zisk z prevadzky je cca 20-30 tis podla mesiaca po odratani vsetkych nakladov a miezd. Prevadzka uz je zabehnuta a ma ako take meno a viac-menej stalu klientelu. Nieje to dostatocny penazny tok na krytie spominaneho uveru?

Vopred dakujem za vase nazory.
Takže, práve riešim podobný problém jedného môjho klienta. Našla som mu makléra, ktorý sprostredkúva bankové úvery, ale je z ČR. Klient je zo SR, podnikajúci v SR. Dal mu podklady tie isté podklady ako pre banku v SR a tu v banke nemal dostatočný príjem.
On mu našiel nejakú finančnú bankovú inštitúciu kde prešiel a dostal úver 500 tis. Sk, ručenie biankozmenka, splatnosť 4 roky, čo sa mi zdá na jeho príjmy až moc perfekné podmienky. Dokladal - občiansky - kópia + druhý doklady, kartičky s IČ a IČ DPH, výpis z bankového účtu za 2 mesiace, daň. priznanie za 2 zdaňovacie obdobia a aktuálny výpis z ŽL. Schvalovanie trvalo cca týždeň a vyplatený úver bol do 3 týždňov. Už mu bol úver aj preplatený. Jeden malý háčik - zmluvu podpisoval v Prahe. Kontakt na mail na priame zastúpenie v SR je kima@kima.sk, alebo kika2001@zoznam.sk. Dúfam že pomôže aj Vám.
ajobs
17.02.06,13:04
No bol som v banke, teta bola velmi mila, povedala ake doklady mam doniest, na zaklade ktorych mi mozu povedat aky uver su mi schopni dat ;). Takze pripravujem si tie podklady. Moja hlavna nasledujuca otazka je, ci mozem dalej rozvijat tento thread, alebo si mam zalozit novu temu (maju to tu niektori ludia v podpisoch ;) ). Radsej by som ho totiz premenoval na schiziakova herna :). Ale zatial sa spytam rovno sem.

1. Potreboval by som nejake info, co je potrebne pri reprodukcii hudby, myslim copyrighty alebo tak. Viem, ze je to uplne mimo poradu, ale verim, ze sa tu urcite pohybuje nejaky clovek, ktory vie, kde sa o tom da najst nejake info, pretoze napriklad pusta hudbu zakaznikom v prevadzke. Pocul, ze s tym mozu byt problemy. Na moje mejly organizacia SOZA, ktora riesi copyrighty uplne kasle, ludovo povedane ma na klobase.

2. Mam otazku na hygienu. V tej herni je mraziaci box, v ktorom su ulozene napoje (kofola atd) plus nejake sladkosti (horalky a spol), ktore si hraci pocas hry kupuju (obcas). Neviem ako to ma v sucasnosti sro, ktora ju prevadzkuje vyriesene, ale kedze ja som zivnostnik budem to asi musiet nanovo vybavit. Typujem, ze je k tomu potrebne nejake povolenie od hygienika, asi zrejme na urvoni bufetu, alebo tak nejak, neviete, kde si o tom mozem najst info? Spomina sa tu nejaky potranovinovy kodex, najdem tam info o takomto pripade? Je tu aj mikrovlnka, ale pouziva sa len na zohrievanie jedla pre obsluhu (co maju z domu). Keby som v nej chcel zohrievat uz zabalene bagety, pripadne vyrabat "vifony" potrebujem si koli tomu vybavovat aj tie vecy okolo tepleho jedla, co som tu kdesi videl? (BTW: koli tymto blbostiam (vifony + bagety), sa mi to zda znacne strelne). Preco sa to jedlo riesi v herni? Vzhladom na to ake je toto mesto diera, hraci na "nocnej", ktory si nic nedoniesli z domu, byvaju v noci hladni a jedine miesta, kde sa tu da nieco v noci zohnat su cerpacky (mimo) a bufet na namesti v style 24/7 (tiez daleko).

Schiziak, moje odporúčanie - keďže Porada je tématicky členený portál, je potrebné tvoje 2 otázky zadať do príslušných tém, ktoré pohľadáš:
1. SOZA, hudba, platenie a pod. - to na Porade určite je, nájdi cez Vyhľadávanie,
2. hygiena, bufet, jedlo - taktiež cez príslušnú tému, napr. hygienické predpisy, HACCP apod.
hasič
24.06.07,20:09
Prosím o radu a pomoc. .
nika17
05.07.07,11:00
:cool: Nazdar , ja ohladom tej hudby. Spravne siiipis, ze moze z toho vzniknut z toho problem....vlastne cele to je problematika prava dusevneho vlastnictva,a ide o to, ze verejne pustanie niektorych piesni pri prevadzke vlastnej podnikatelskej cinnosti si ziada licenciu od drzitela, vacsinou to nie je sam autor piesni, ale jeho vydavatelstvo. Urcite nemozes pustat z napaleneho CD. Musi to byt original, a musis od drzitela licencii obdrzat generalny suhlas, ktory obsahuje vseobecne takmer vsetkych spevakov, spevacky, skupiny...atd., toto opravnenie nieco stoji...to ti nepoviem kolko...ale bez tohoto ta mozu pokutovat, pripadne sa to moze vykvalifikovat az na trestny cin porusenia autorskeho prava, takze opatrne.