Janarma
02.05.12,20:16
Dobrý deň,

25.11.2011 sme uhradili DPH povinnosť na účet pre Daňový úrad BA II a mal to byť účet pre Daňový úrad IV. Prosím, môžeme za to dostať pokutu podľa § 35b zákona?

Ešte 25.11. sme písali žiadosť o preúčtovanie z DU II na DU IV, takže toto sme vybavili, ale neviem,že keď to preúčtovali napr. 30.11., tak či za to obdobie môžeme dostať pokutu.

Viem o §21 zákona o správe daní, ale neviem, či sa vzťahuje aj na platby.

Ďakujem pekne za Vašu pomoc!
srska
02.05.12,19:01
Dobrý deň,

25.11.2011 sme uhradili DPH povinnosť na účet pre Daňový úrad BA II a mal to byť účet pre Daňový úrad IV. Prosím, môžeme za to dostať pokutu podľa § 35b zákona?

Ešte 25.11. sme písali žiadosť o preúčtovanie z DU II na DU IV, takže toto sme vybavili, ale neviem,že keď to preúčtovali napr. 30.11., tak či za to obdobie môžeme dostať pokutu.

Viem o §21 zákona o správe daní, ale neviem, či sa vzťahuje aj na platby.

Ďakujem pekne za Vašu pomoc!mal som podobný prípad asi pred 2 rokmi - klient zmenil sídlo a uhradil daň (už ani neviem akú) na starý dú. prišlo mu len oznámenie o preúčtovaní na nový miestne príslušný dú ( vrámci ba) a na ktorý účet a aká suma dane - pokuta ništ - bolo zaplatené v lehote
Janarma
02.05.12,19:37
mal som podobný prípad asi pred 2 rokmi - klient zmenil sídlo a uhradil daň (už ani neviem akú) na starý dú. prišlo mu len oznámenie o preúčtovaní na nový miestne príslušný dú ( vrámci ba) a na ktorý účet a aká suma dane - pokuta ništ - bolo zaplatené v lehote

Ďaaaakujem veľmi pekne, lebo bola to veľká suma a až teraz som si uvedomila, že som vôbec nepomyslela na prípadné penále.... uf, ale ďakujem pekne. Veľmi mi odľahlo....

Ďaaaaakujem!
srska
02.05.12,19:50
Ďaaaakujem veľmi pekne, lebo bola to veľká suma a až teraz som si uvedomila, že som vôbec nepomyslela na prípadné penále.... uf, ale ďakujem pekne. Veľmi mi odľahlo....

Ďaaaaakujem!poznámka:
bola to moja chyba ako účtovníka - pozabudol som na tú zmenu sídla a v softe som nenatypoval nové čísla účtov, ani adresu nového miestne príslušného dú - no čo, stalo sa
Janarma
02.05.12,20:41
poznámka:
bola to moja chyba ako účtovníka - pozabudol som na tú zmenu sídla a v softe som nenatypoval nové čísla účtov, ani adresu nového miestne príslušného dú - no čo, stalo sa


Aj u mna to bolo moja chyba - mala som 3 uhrady DPH na DU BA II a jednu na DU BA IV a omylom som zaplatila tu, co mala ist na DU BA IV na DU BA II. Hned po potvrdeni uhrady som si chybu uvedomila, ale uz bolo neskoro, lebo prikaz na uhradu bol neodvolatelny :-(

Este som to mohla uhradit druhy krat na spravne cislo uctu (cim by som sa URCITE vyhla pripadnym penalom a platbu na nespravny ucet DU BA II by som si vypytala spat - ale tu boli hned dve veci, preco som to neurobila - bola to velkla suma a nemala som peniaze na ucte na druhu uhradu a volala som na DU a pani na DU mi povedala, ze staci urobit ziadost o preuctovanie - ze to je najlepsia cesta....

Tak som nic nehradila uz na DU BA IV, ale napisala som na DU BAII ziadost o preuctovanie a tiez som o tom pisomne informovala aj DU BA IV...

No a teraz som sa vylakala, či som si nezavarila pripadnými penálmi... A vy ste ma petešili a ja za to ďakujem veeeeeľmi pekne!