aliiica
03.05.12,11:47
Ahojte,
potrebovala by som poradit. SZCO uctujuci v pu podava DPFOB?

Oddiel VI.
r. 2 stlpec 1 budu VYNOSY (6) a stlpec 2 budu NAKLADY (5)

potom tam mam oznacit, ze §6 ods. 1 a 2 zakona uplatnujem preukazatelne vydavky?

a tiez mam uviest sumu preukazatelne zaplateneho poistneho na zdravotne a socialne poistenie?
(ide tam zaplatena suma alebo sumu, ktora mi isla do nakladov v r. 2011)

Prosim, poradte mi s tym.
aliiica
04.05.12,07:00
Nema niekto skusennosti s PU u SZCO? prosiiiim
Monika Kováčová
04.05.12,08:18
Tabuľka č. 1 sa vypĺňa, ak daňovník účtuje v sústave JÚ, alebo ak uplatňuje výdavky percentom z príjmov alebo ak vedie daňovú evidenciu - t.j. preukázateľné výdavky podľa § 6 ods 14. Keď daňovník vedie podvojné účtovníctvo, neoznačuje ani jeden krížik pod tabuľkou č. 1.
Vypĺňa riadky od 39 na str. 4.
zk24
04.05.12,08:29
Čo sa týka toho sociálneho a zdravotného poistenia, tak ja do tých riadkov píšem to, čo bolo zaplatené, nie to aký predpis si dal do nákladov, keďze sa to volá "preukázateľne zaplatené poistné". malo by to služiť pre zdravotné poistovne na vykonanie RZZP, takže predpokladám, že by tam malo ísť iba skutočne zaplatené poistne.

Tak som postupovala ja.
aliiica
04.05.12,09:42
Tabuľka č. 1 sa vypĺňa, ak daňovník účtuje v sústave JÚ, alebo ak uplatňuje výdavky percentom z príjmov alebo ak vedie daňovú evidenciu - t.j. preukázateľné výdavky podľa § 6 ods 14. Keď daňovník vedie podvojné účtovníctvo, neoznačuje ani jeden krížik pod tabuľkou č. 1.
Vypĺňa riadky od 39 na str. 4.


Aha.. takze miesto Prijmov nedavam Vynosy a miesto Vydavkov nedavam Naklady? to som nevedela.. lebo mi to poradila jedna uctovnicka, ze to mam tak uvadzat v DP.

Veeeelmi pekne dakujem obidvom poradackam :)