monika.danka
03.05.12,12:18
Chcela by som sa opýtať ako je s vrátením daní , ak moja mama/je rozvedená/ bola 10 mesiacov na PN a 2 mesiace robila. Vrátili jej len okolo 100 eur . je to možné.

A ešte by som chcela vedieť ako je to pri rodičovskom príspevku. započitava sa rodičovský prispevok do daňového priznania, keď popri pracujem.

Ďakujem
veronikasad
03.05.12,10:21
Chcela by som sa opýtať ako je s vrátením daní , ak moja mama/je rozvedená/ bola 10 mesiacov na PN a 2 mesiace robila. Vrátili jej len okolo 100 eur . je to možné.

A ešte by som chcela vedieť ako je to pri rodičovskom príspevku. započitava sa rodičovský prispevok do daňového priznania, keď popri pracujem.

Ďakujem
Vrátená suma sa ti zdá málo alebo veľa ? Uveď výšku príjmu (hrubej mzdy) a zrazenej dane .

Rodičovský príspevok nie je zdanitelný príjem.
jacekova
03.05.12,10:21
vrátiť daň jej mohli len toľko, koľko za ňu zamestnávateľ za tie 2 mesiace odviedol, takže možné to je....

rodičovský príspevok sa nezapočítava do príjmov do daň.priznania
monika.danka
03.05.12,11:44
Naša personálna mi rodičovsky príspevok dala ako dalši príjem do daňového priznania.
veronikasad
03.05.12,11:47
Naša personálna mi rodičovsky príspevok dala ako dalši príjem do daňového priznania.
odkedy personalistky robia zamestnancom daňové priznanie ?

Rodičovský príspevok nie je zdanitelný príjem a nezahrňa sa ani do vlastného príjmu manželky, ak by si manžel na manželku uplatňoval nezd.časť základu dane. RP je štátna sociálna dávka.
monika.danka
03.05.12,11:55
U nás to má proste na starosti. Má teda nejaký vplyv na výšku vratetenej dane že mi rodičovský príspevok dalo ako další príjem? Je možné sa niekam obrátiť ak som si nie istá či mi zamestnávateľ spracoval daňové priznanie správne.

Ešte raz ďakujem za odpovede.
jacekova
03.05.12,12:08
U nás to má proste na starosti. Má teda nejaký vplyv na výšku vratetenej dane že mi rodičovský príspevok dalo ako další príjem? Je možné sa niekam obrátiť ak som si nie istá či mi zamestnávateľ spracoval daňové priznanie správne.

Ešte raz ďakujem za odpovede.

áno, samozrejme to má vplyv na výšku dane..... no to nechápem, ako by tam mohla narátať aj rodič.príspevok.

môžeš si podať dodatočné daň.priznanie a prílohou bude to ročné zúčtovanie dane a vyhodíš odtiaľ sumu rod.prispevku, ak tak skutočne je
JankaO
03.05.12,12:13
U nás to má proste na starosti. Má teda nejaký vplyv na výšku vratetenej dane že mi rodičovský príspevok dalo ako další príjem? Je možné sa niekam obrátiť ak som si nie istá či mi zamestnávateľ spracoval daňové priznanie správne.

Ešte raz ďakujem za odpovede.
V ktorom riadku daňového priznania máš zdanený rodičovský príspevok?
Ivana Š
03.05.12,12:42
odkedy personalistky robia zamestnancom daňové priznanie ?

Rodičovský príspevok nie je zdanitelný príjem a nezahrňa sa ani do vlastného príjmu manželky, ak by si manžel na manželku uplatňoval nezd.časť základu dane. RP je štátna sociálna dávka.

za rok 2011 som robila veľa DP, keď vznikal preplatok na dani alebo nevyplatený daňový bonus
a zamestnávateľ neurobil RZD, odmietol, že nemá nárok, pričom nárok zamestnanec mal, len o tom nevedel
zamestnávateľ by musel vyplatiť € vo výplate skôr ako DÚ mu vráti peniaze ,tak sa toho takto pohodlne (na nevedomosti ľudí) zbavil
veronikasad
03.05.12,14:14
U nás to má proste na starosti. Má teda nejaký vplyv na výšku vratetenej dane že mi rodičovský príspevok dalo ako další príjem? Je možné sa niekam obrátiť ak som si nie istá či mi zamestnávateľ spracoval daňové priznanie správne.

Ešte raz ďakujem za odpovede.
Máš kopiu daňového priznania ? (alebo si to mýliš s ročným zúčtovaním dane, ktoré robí zamestnávatel ?)
Uveď výšku hrubej mzdy a zrazenej dane, príp. do ktorého riadku ti personalistka zahrnula rodičovský príspevok.
Bez týchto údajov ti nikto nepotvrdí, či bolo spracované správne.
Katy a R
03.05.12,14:37
U nás to má proste na starosti. Má teda nejaký vplyv na výšku vratetenej dane že mi rodičovský príspevok dalo ako další príjem? Je možné sa niekam obrátiť ak som si nie istá či mi zamestnávateľ spracoval daňové priznanie správne.

Ešte raz ďakujem za odpovede.
Za správnosť daňového priznania zodpovedáš ty (daňovník). Zamestnávateľ určite nerobí DP (to jedine ak by si požiadala učtovníčku o láskavosť) ... on ti mohol spraviť iba RZD (na základe tvojej žiadosti). A ak spravil zle RZD:confused: - tak môžeš podať sama teraz dodatočné DP.
Katy a R
03.05.12,14:58
.. ale RP asi ťažko zahrnul do príjmu ????