Teres
03.05.12,12:41
dobrý deň, potrebovala by som poradiť, mam ukončený 2 st. VŠ v odbore učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov jedno predmetové -výtvarná výchova, štátnu skúšku mam z všeobecnej pedagogiky, učiteľskej psychológie a výtvarnej výchovy. Momentálne som na materskej s malinkou, učila som na ZUŠ-ke tam sa vzhľadom k pracovnému času zameranému na poobedie s ohľadom na malinkú asi nevrátim, uvažovala som nad MŠ kde by som dala aj malú...len neviem či moje vzdelanie postačuje. Dopredu ďakujem za rady.
arizona
03.05.12,11:32
Teres
03.05.12,14:02
čo by som mala doštudovat aby som bola kvalifikovaná, resp. existuje rozširujúce vzdelanie ?
Vebi34
03.05.12,15:11
predsa predškolskú pedagogiku
myara
03.05.12,15:26
čo by som mala doštudovat aby som bola kvalifikovaná, resp. existuje rozširujúce vzdelanie ?

staci, ked si urobis strednu skolu, napr. http://www.psabuba.sk/index.php?&do=content.pages.show&main_id=1205
na ucenie v statnej skolke je to nevyhnutne, aj napriek tomu, ze mas VS vzdelanie
siuK
04.05.12,11:41
Dobrý deň, táto téma zaujíma aj mňa. Vyhláška 437/2009 hovorí, že kvalifikovaný učiteľ v MŠ musí mať vzdelanie /jedna z možností/: ....... v študijnom odbore učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov s aprobačným predmetom pedagogika - psychológia a jednoročné špecializačné inovačné štúdium v odbore predškolská pedagogika. Psychológiu mám vyštudovanú, štátnicu z pedagogiky mám tiež a problém nastáva, že nikde nemôžem nájsť, kde by som mohla získať to inovačné štúdium. Ak by niekto vedel, bola by som vďačná, keby sa podelil o informáciu. Ďakujem.