Anny555
03.05.12,14:24
Prosím Vás, pri nástupe na mater.dov. bol nahlásený do zdravotnej poisťovne tlačivom "Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie" dátum nástupu zamestnankyne na MD. Teraz ukončuje MD a nastupuje na rodičovskú dovolenku. Aké papiere má zaslať zamestnávateľ do zdravotnej poisťovne?
Doteraz bol posielaný nulový výkaz preddavkov na poistné na ver. zdrav. poistenie, má byť posielaný aj naďalej?
Ďakujem
Anka
Tweety
03.05.12,12:26
Prosím Vás, pri nástupe na mater.dov. bol nahlásený do zdravotnej poisťovne tlačivom "Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie" dátum nástupu zamestnankyne na MD. Teraz ukončuje MD a nastupuje na rodičovskú dovolenku. Aké papiere má zaslať zamestnávateľ do zdravotnej poisťovne?
Doteraz bol posielaný nulový výkaz preddavkov na poistné na ver. zdrav. poistenie, má byť posielaný aj naďalej?
Ďakujem
Anka
Rovnako treba túto zmenu oznámiť na rovnakom tlačive, teda zmenu z MD na RD. Rovnako bude mes. výkaz nulový.
vikinka
03.05.12,12:34
V prípade ukončenia MD oznámenie ku dňu skončenia MD , nástup na RD a zároveň ukončenie prac.pomeru-zam-ca odhlásiť zo ZP a netreba ho uvádzať vo výkaze.
Tweety
03.05.12,12:36
V prípade ukončenia MD oznámenie ku dňu skončenia MD , nástup na RD a zároveň ukončenie prac.pomeru-zam-ca odhlásiť zo ZP a netreba ho uvádzať vo výkaze.
Veď PP nekončí.
vikinka
03.05.12,12:50
Nie nekončí,ale zmena v oznamovaní do ZP nastal od 1.5.2011, nakoľko od nástupu na RD nepoberá príjem a je poistencom štátu.
Anny555
04.05.12,14:52
Ďakujem, presne to ma zaujímalo, ukončenie pracovného pomeru zamestnanca nástupom na RD. Čiže ja musím zamestnancovi ukončiť pracovný pomer? Alebo ho nemusím ukončiť a posielať naďalej nulové výkazy? A ako to, že keď ukončím pracovný pomer, tak PP nekončí? Do sociálnej poisťovne zasielam stále nulové výkazy. Ak som to správne pochopila, pošlem len na papieri zdravotnej poisťovni K- koniec platnosti kategórie platiteľa poistného (ale nepíšem výpoveď zamestnancovi) a C- fyzická osoba, ktorá poberá rodičovský príspevok.
Ďakujem.
vikinka
07.05.12,06:55
PP ukončením na zdrav.poist.nekončí,povinnosťou zam-eľa je ukončenie poberania príjmu z titulu poberania RD,na soc.poist.sa vo výkaze zam-ec uvádza nulový výkaz, na ZP sa už neuvádza vo výkaze.
Na ZP treba najprv uviesť koniec MD , potom začiatok RD a zároveň ukončenie 2 Z
výpoveď sa nepíše
Anny555
07.05.12,17:00
Ďakujem, je mi to jasné.