matej37
03.05.12,21:48
Musím s ním robiť dodávateľsko-odberateľskú zmluvu, resp. znluvu o obchodných vzťahoch? Veľkoobchod so mnou nechce urobiť zmluvu, že vraj to nerobí? Budem od neho kupovať tovar na IČO za veľkoobchodné ceny, ale bez žiadnej zmluvy.

V čom ma môže oklamať?

V reklamácii, všakže?
tictac7
03.05.12,20:01
....a dal si návrh zmluvy?
matej37
03.05.12,20:14
Aký návrh zmluvy? To by mal on ponúknuť, nie?
tictac7
03.05.12,20:30
Aký návrh zmluvy? To by mal on ponúknuť, nie?

...a prečo on? To je kde napísané? On ju nevyžaduje, Ty ju chceš.... On Ti povie cenu, pri každej Tvojej objednávke, a keď s ňou súhlasíš, tak Ti vystaví faktúru a tú uhradíš a dostaneš tovar. Ty keď chceš dnes stanoviť ceny na dva roky dopredu, alebo chceš mať 90-dňovú splatnosť, alebo ja 60-mesačnú záruku, tak podaj návrh zmluvy, kde to budeš mať zakotvené....a možno Ti ju podpíšu a dajú Ti tovar s Tvojimi podmienkami....

nie je podmienkou mať zmluvu vo forme Zmluva. Žiadny zákon neukladá túto povinnosť. Zmluvný vzťah vzniká aj prijatím objednávky, dodávkou tovaru, vystavením faktúry...... Na štandradné obchody nie je potrebná zmluva (pokiaľ jedna zo strán chce zmluvu a druhá nie, tak sa asi nehodohodnú....)
marjankaj
03.05.12,21:21
Musím s ním robiť dodávateľsko-odberateľskú zmluvu, resp. znluvu o obchodných vzťahoch? Veľkoobchod so mnou nechce urobiť zmluvu, že vraj to nerobí? Budem od neho kupovať tovar na IČO za veľkoobchodné ceny, ale bez žiadnej zmluvy.

V čom ma môže oklamať?

V reklamácii, všakže?A prečo by si musel? Ktorý zákon ti to ukladá?
A ani jeho nedonútiš. Zmluva je dobrovoľný akt.