monibo
11.02.06,18:52
Poradíte mi? Máme zriadený internet ST. Pevnú linku máme zriadenú na súkromnú osobu. Keďže internet používame aj na súkromné účely, tak sme si to rozdelili tak že službu ST Online DSL máme na súkromnú osobu a internet FLAT máme na SZČO. Chcem sa opýtať, či je to takto dobre pre účtovanie v JÚ, alebo by som ešte mala rozdeliť aj FLAT nejakým percentom na súkromné používanie.Ďakujem
Zita5
11.02.06,17:55
Poradíte mi? Máme zriadený internet ST. Pevnú linku máme zriadenú na súkromnú osobu. Keďže internet používame aj na súkromné účely, tak sme si to rozdelili tak že službu ST Online DSL máme na súkromnú osobu a internet FLAT máme na SZČO. Chcem sa opýtať, či je to takto dobre pre účtovanie v JÚ, alebo by som ešte mala rozdeliť aj FLAT nejakým percentom na súkromné používanie.Ďakujem

Podľa môjho názoru komplet služby by za telefón + FLAT by si mala rozdeliť na súkromné účely a podnikateľské účely pomerom , akým to používaš .;) Ale neviem ,či aj telefón používaš na podnikateľský účel .
renča1
11.02.06,18:02
pozri link, teraz som písala názorný príklad pri os.autom., ktorý je používaný na súkromné aj na podnik.aktivity. To isté bude platiť aj pre teba.http://www.porada.sk/t4563-p2-evidencia-sukromnych-jazd.html
monibo
11.02.06,18:09
Nie telefón nepoužívam na súkromné účely.
Zita5
11.02.06,18:11
Ešte by som chcela podotknúť , že moja odpoveď platí v prípade , že máš doma sídlo firmy .
renča1
11.02.06,18:17
Poradíte mi? Máme zriadený internet ST. Pevnú linku máme zriadenú na súkromnú osobu. Keďže internet používame aj na súkromné účely, tak sme si to rozdelili tak že službu ST Online DSL máme na súkromnú osobu a internet FLAT máme na SZČO. Chcem sa opýtať, či je to takto dobre pre účtovanie v JÚ, alebo by som ešte mala rozdeliť aj FLAT nejakým percentom na súkromné používanie.Ďakujem

Pevná linka je zriadená na súkromnú osobu? Nie je zriadená na SZČO? Mám to chápať tak, že vám chodí faktúra zvlášť na pevnú linku a zvlášť na internet ako SZČO?
monibo
11.02.06,20:13
Áno, chodia nám dve faktúry. Jedna na súkromnú osobu - pevná linku a služba DSL a druhá na SZČO - FLAT. Práve preto sme to tak rozdelili, že pevnú linku nepoužívme na podnikanie a ten internet som vlastne rozdelila a do nákladov dávam len ten FLAT, len neviem či je to tak dobre.
STRELEC
11.02.06,20:30
Áno, chodia nám dve faktúry. Jedna na súkromnú osobu - pevná linku a služba DSL a druhá na SZČO - FLAT. Práve preto sme to tak rozdelili, že pevnú linku nepoužívme na podnikanie a ten internet som vlastne rozdelila a do nákladov dávam len ten FLAT, len neviem či je to tak dobre.Ono je asi dobre všetko, čo vieme odôvodniť ako výdavok na zabezpečenie ... príjmu.
Keďže DSL je súčasť FLAT-u, asi by som tento výdavok (DSL) uplatnil vo výdavkoch. A asi aj časť výdavkov pevnej linky. Záleží aj od druhu živnosti.
monibo
11.02.06,20:49
Veď práve preto, ze služba DSL je súčasťou FLAT-u, som to rozdelila a vo výdavkoch chcem uplatňovať len FLAT, pretože internet používam aj na súkromné účely. Len neviem či to takto bude pre daniarov dobré odôvodnenie.
STRELEC
11.02.06,21:24
Veď práve preto, ze služba DSL je súčasťou FLAT-u, som to rozdelila a vo výdavkoch chcem uplatňovať len FLAT, pretože internet používam aj na súkromné účely. Len neviem či to takto bude pre daniarov dobré odôvodnenie.Pri rozdeľovaní výdavkov na telefón, internet a podobne (súkromné/firemné použitie) by som výdavky na internet spojil. Je to jeden výdavok len účtovaný v dvoch položkách. Potom by som zvolené percento používal do výdavko na získanie, zab. .... príjmu. Formálne sa sice požaduje pre tieto účely nejaký východiskový rozbor, kalkulácia a podobne, ale keď sa to so zvoleným percentom nepreháňa, tak to prechádza aj bez toho východiskového podkladu (radšej by som ho ale urobil). Proste dal by som spolu čo patrí spolu a z toho uplatňoval fixné % mesačne.
monibo
11.02.06,21:35
Ďakujem pekne za pomoc! :)