VRUBE02
04.05.12,13:33
Dobrý deň,
bývalý zamestnanec skončil PP v 2010. Teraz prišiel, že potrebuje potvrdiť tlačivo na dávku v nezamestnaosti. Nie som si istá, či mu to môžem potvrdiť a druhá otázka je, za aké obdobie. PP trval od roku 2006 do 2010.
Ďakujem za pomoc.
zamborskyjan
04.05.12,11:47
K prvej časti otázky , podľa mňa môžte mu to potvrdiť. K druhej časti otázky , za celé obdobie, ktoré u Vás pracoval, t. z. od roku 2006- 2010. Soc.poist. na dávku si zoberie údaj, ktorý potrebuje, t.j.rok 2010.
migelovci
04.05.12,12:12
Na potvrdeni sa vypisuju len posledne 4 roky ktore bol u vas zamestnancom. (2007-2010) A samozrejme by som mu to potvrdenie spravila. Potrebuje to na urad prace.
VRUBE02
04.05.12,12:13
Ďakujem za odpoveď.
Príde mi to divné. Ak si tam napíše bývalý zamestnanec čokoľvek, budú vyplácať podľa toho? Alebo to tam kontrujú, tak potom načo obťažujú ľudí a tretia vec, čítam zákon (možno zle), že posledné dva roky majú vplyv na dávku v nezamestnanosti. Tak načo im je všetko.
Katy a R
04.05.12,12:22
Ďakujem za odpoveď.
Príde mi to divné. Ak si tam napíše bývalý zamestnanec čokoľvek, budú vyplácať podľa toho? Alebo to tam kontrujú, tak potom načo obťažujú ľudí a tretia vec, čítam zákon (možno zle), že posledné dva roky majú vplyv na dávku v nezamestnanosti. Tak načo im je všetko.
.. akože si tam napíše čokoľvek?? .. veď práve preto potrebuje potvrdenie od teba - a ty sa tam aj musíš predsa podpísať, že ručíš za správnosť údajov!!! či?
.. a skúmajú sa aj 4 roky dozadu ...;) (viď zák o SP)
migelovci
04.05.12,12:24
Zamestnanec si tam nema co vypisovat, potvrdenie vystavuje len byvaly zamestnavatel :)
willma
04.05.12,12:28
na tom tlačive si povinná uviesť požadované údaje. Nezamestnaný na tom základe bude mať vypočítanú výšku podpory.
willma
04.05.12,12:36
a len taký výcuc s tlačiva vydaného SP
Poučenie
(1) Zamestnávateľ je povinný v zmysle § 231 ods. 1 písm. l) zákona vydávať zamestnancom na ich žiadosť potvrdenia o rozhodujúcich skutočnostiach na účely sociálneho
poistenia.
(2) V zmysle § 237 ods. 1 zákona, ak fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá plní povinnosti podľa tohto zákona, nesprávne potvrdila skutočnosti rozhodujúce
na nárok na dávku v nezamestnanosti, nároku na jej výplatu alebo jej sumu a v dôsledku toho sa dávka v nezamestnanosti poskytla neprávom alebo vo vyššej sume,
ako patrila, je povinná nahradiť neprávom vyplatené sumy.
(3) V zmysle § 75 ods. 2 písm. d) Zákonníka práce je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi potvrdenie o zamestnaní a uviesť v ňom údaje rozhodujúce pre
výpočet dávky v nezamestnanosti.


A už len záverom, tiež som mala "múdru osôbku" a na predmetné potvrdenie čakám dodnes. A to som o vyplnenie požiadala doporužene aj s doručenkou, aby som mala istotu, že tlačivo prevzali. Vďaka neochote som sa dostala do riadnych finančných problémov, ale koho by to zaujímalo, keď mu výplata chodí pravidelne na účet :mad:
andika333
11.05.12,19:49
Dobrý večer chcela by som sa opýtať či sa dávka v nezamestnanosti vypláca na každý den alebo len na pracovné dni v mesiaci. Dostala som výmer, ale neviem že na ktoré dni si to môžem vypočítať. ďakujem
tictac7
11.05.12,19:59
klaendárne dni
andika333
11.05.12,20:38
príklad ked mám vymeriavaci základ 20 eur tak na mesiac máj dostanem 620 EUR?
tictac7
11.05.12,20:54
príklad ked mám vymeriavaci základ 20 eur tak na mesiac máj dostanem 620 EUR?


...nechápem otázke....násobiť hádam vieš, tak o čo Ti ide? :mad: :mad: :mad: Viem, že odpoveď áno alebo nie by bola rýchlejšia, ale takéto otázky ma vytáčajú do nepríčetnosti....občas si myslím, že zadávatelia takýchto otázok sa ma raz opýtajú, či .... radšej nič....
Katy a R
11.05.12,21:23
príklad ked mám vymeriavaci základ 20 eur tak na mesiac máj dostanem 620 EUR?
ak máš denný VZ 20 evri :confused: .. tak za celý máj dostaneš 310 evri ;)
.... v rozhodnutí máš všetky údaje!
zamborskyjan
12.05.12,05:10
Podpora v nezamestnanosti sa vypočítava z denného VZ, poníženú o 50 % x počet kalendárných dní v mesiaci.