migelovci
04.05.12,13:01
Nas sefkuchar chce zobrat k nam do kuchyne chalana, ktory by to mal ako staz, to znamena, ze u nas bude robit par dni do tyzdna zadarmo, to sa u kucharov robi, ze oni su vlastne vdacni, ze mozu robit napriklad v dobrej
restike a zbierat skusenosti zdara.
Len teraz neviem ako to osetrit zakonne, co mi mu musime spravit, aku zmluvu? On totiz nebude nas zamestnanec iba proste by chodil vypomahat a ucit sa pre svoju profesijny rast.
Ja s tym nemam vobec skusenost a neviem, ci je to spravna otazka na teba, alebo skor na pravnika, aby spravil
nejaku zmluvu.
Paula
04.05.12,11:15
Zadara to nepôjde, kontrola z IP by urobila hneď poriadok s oboma (buď náhodná alebo niekým doporučená) .
migelovci
04.05.12,11:23
takze musime ho prihlasit do SP ako dohodara, pripadne na TPP. A dat mu za pracu mzdu ak som spravne pochopila.
Paula
04.05.12,11:39
Áno, ak ide o s.r.o. V prípade, že firma patrí SZČO, môže bezodplatne vypomáhať jeho rodinný príslušník, ak je inak dôchodkovo poistený , študent alebo starobný dôchodca.
alusa783
04.05.12,11:59
ja by som to riešila ako dohodára a jeho výplata by bola 0.- nakoľko neodpracoval ani jednu hodinu v mesiaci (kto to odkontroluje ši tam bol alebo nie?) ak si niekto myslí že to neni dobre zaujímalo by ma prečo. Takto sa to robí bežne...
Paula
04.05.12,13:12
ja by som to riešila ako dohodára a jeho výplata by bola 0.- nakoľko neodpracoval ani jednu hodinu v mesiaci (kto to odkontroluje ši tam bol alebo nie?) ak si niekto myslí že to neni dobre zaujímalo by ma prečo. Takto sa to robí bežne...


Zažila som kontrolu z IP. O každom človeku , ktorý sa nachádzal v tom momente na pracovisku si vyžiadali pracovnú zmluvu, resp, dohodu.
V ten moment, žiadne spätné lustrovanie podľa dochádzky alebo výplaty za nejaký ten mesiac po ...a to prišli "iba" na podnet kvôli stravným lístkom. O ostatných, ktorí sa tam vyskytli, bolo potrebné dokladovať - klient, ext. účtovník, obch. zástupca.... (zmluva, faktúry, alebo inak ) . Príkady možno ešte ďalší dajú.
A že sa to robí bežne. Ja by som neskákala z mosta len preto, že skáču iní :cool:
alusa783
07.05.12,10:06
Paula, ale aký by v tom mal byt problém príklad január , až máj bol na dohodu ale kedže neodpracoval ani hodinu mzda 0,- v juni príde kontrola najdu tu toho dohorára tak čo ti môžu? ked budem robit mzdy za ten mesiac tak mu dám že bol v robote 5 hodin presne v ten den ked kontrola a hotovo nie?