szivics
04.05.12,14:10
Ahojte všetci, prosím o radu ohľadom drobného majetku. Stále sa okolo toho motám dokola.

Ak SZČO kúpi drobný majetok, zaeviduje ho do knihy drobného majetku. Ako je to ale so zaradením a vyradením? Môj softvér /MRP/ mi umožňuje len vytvoriť zoznam drobného majetku, pri vyradení sa vypíše dátum a dôvod, tým pádom sa viac nezobrazí v zozname.

Je tento postup postačujúci ale treba tiež protokol o vyradení ?


Moc ďakujem!
jacekova
04.05.12,15:57
k drobnemu majetku nerobim protokol o zaradení, ale protokol o vyradení robím
a evidenciu v MRP vediem tak ako ty
szivics
04.05.12,20:50
ďakujem, teda vezmem si príklad a budem to robiť aj ja tak ;-)
szivics
05.05.12,09:23
ešte by som rada k tejto téme:
ak szčo používa mobil ktorý kúpil k paušálu od orangeu, no doposiaľ mobil nie je evidovaný v knihe drobného majetku a po kontrole som zistila že v peňažnom denníku nie je zaúčtovaný tento nákup, ako by som to mohla dať do poriadku?
Neviem či je možné na základe fa kde je cena mobilu zaevidovať v knihe drobného majetku aj bez toho že v PD sa to nezobrazí, alebo bude lepšie ak ten mobil zaevidujem v knihe DrM ako prevod z osobného vlastníctva, obstarávacia cena 0,00 € ?
szivics
07.05.12,08:43
vie mi niekto poradiť prosím Vás?
jacekova
07.05.12,16:38
ešte by som rada k tejto téme:
ak szčo používa mobil ktorý kúpil k paušálu od orangeu, no doposiaľ mobil nie je evidovaný v knihe drobného majetku a po kontrole som zistila že v peňažnom denníku nie je zaúčtovaný tento nákup, ako by som to mohla dať do poriadku?
Neviem či je možné na základe fa kde je cena mobilu zaevidovať v knihe drobného majetku aj bez toho že v PD sa to nezobrazí, alebo bude lepšie ak ten mobil zaevidujem v knihe DrM ako prevod z osobného vlastníctva, obstarávacia cena 0,00 € ?

Mohlo by sa to len zaevidovat s 0 eur alebo urobit kupnu zmluvu, zauctovat do PD a knihy drob.maj.
szivics
07.05.12,19:44
Ok, ďakujem. Ak teda mám viac majetku preradeného z osobného vlastníctva, všetko preúčtujem cez ID do PD?? správne som pochopila rady v ostatných príspevkoch?
jacekova
08.05.12,10:34
toto nechapem... co chces preradovat cez id?
szivics
08.05.12,12:20
No ako som hovorila, nevyznám sa v tom a v priloženej téme som to čítala (od príspevku 12)

http://www.porada.sk/t45647-p2-drobny-hmotny-majetok.html

Budem rada ak niekto skúsený ma usmerní :-)