Johana20
04.05.12,17:15
Vedel by mi niekto poradiť - v tejto oblasti som začiatočník. Potrebujem účtovne preradiť drobný hm. majetok konateľa do fy. Jedná sa o mobilný telefón, noteboook a mobilný internet. Telefón, noteeboook odkúpila fy od FO=konateľa (kúpna zmluva - 1/3 aktuál. ceny - môže to tak byť?), dala som to do spotreby, no neviem protizápis, jedná sa o preradenie majetkuˇ= navýšenie základ. imania (alebo je to obstaranie na základe kúpnej zmluvy?). Najväčší problém je mob. internet, cena zariadenia je 0 eur, lebo ide o paušál. mes. poplatok za používanie služieb s viazanosťou na 2 roky. Ako mám toto všetko zaúčtovať. Nejde o špekuláciu, konateľ, už dlho tieto vlastné prostriedkys používa pri práci, no až teraz sa rozhodol to dať na fy.- ako preukážem, že mobil. internet bol skutočne používaný len na služobné účely /vlastne aj telefón/- používa ho najmä pri pracov. cestách, kde v hoteloch nieje uždy možné pripojenie na WiFi. .... je to stará dobrá škola.....poradí mi niekto?
jacekova
04.05.12,15:21
nepozeraj sa na to ako na preradenie, ale proste ako na kúpu a predaj

FO (konateľ) predá pre sro na základe kupnej zmluvy to čo treba - je jedno za akú cenu (ale nech je to realne). FO to nezdanuje a sro si to dá priamo do nakladov (501/211) a zaeviduj do knihy drobneho majetku.
Johana20
04.05.12,16:30
Tak som to aj urobila, no mám z toho čudný pocit...hlavne z toho mob. internetu...cena zariadenia jre 0,-- lebo paušál...ďakujem, každá rada je nad zlato
jacekova
04.05.12,16:32
kľudne ho zaraď aj v nulovej hodnote.....hlavne aby bol v evidencii