pedr
04.05.12,21:25
prosím vás kolko má danový úrad na vyplatenie danového bonusu za rok 2011? dakujem
veronikasad
04.05.12,19:32
prosím vás kolko má danový úrad na vyplatenie danového bonusu za rok 2011? dakujem
Podával si DP typu A v riadnom termíne ?
pedr
06.05.12,15:57
ano, niekto mi hovoril, že by to mali poslat do konca aprila. zatial som nič nedostal. bud v tom maju ozaj bordel, alebo to nieje pravda:)
veronikasad
06.05.12,15:59
ano, niekto mi hovoril, že by to mali poslat do konca aprila. zatial som nič nedostal. bud v tom maju ozaj bordel, alebo to nieje pravda:)
Ešte sú v termíne - do 40 kal. dní od lehoty na podanie DP (v r.2012 bol termín 2.4.)
Katy a R
06.05.12,16:16
.. už vydrž, náš DU už vyplácal :)
pedr
07.05.12,09:18
čo mi uz zostáva, vydržím :O)
pedr
07.05.12,09:19
dakujem pekne
seda
17.05.12,15:33
Dobrý deň, SZČO si v DP B za rok 2011 uplatňovala DB na dieťa tak ako aj ostatné roky predtým, dnes dostala výzvu z DÚ o tom, že má preukázať, že otec dieťaťa si neuplatňuje daňový bonus a že ak nie tak jej vyrúbia daň s dostupných údajov alebo jej začnú daňovú kontrolu. Nechápem, prečo to takto píšu, veď na kontrolu jej môžu prísť aj teraz a nárok na daňový bonus preukazuje stále RL. Dnes na DU nezdvíhali telefóny, no ja by som sa chcela opýtať aký papier jej treba doložiť, či sa už niekto z Vás s niečim takým stretol. Jedná sa o to, že s otcom dieťaťa nežije a nikdy nežila, je uvedený len na RL a vôbec sa nekontaktujú. Poradíte? Ďakujem.
Katy a R
17.05.12,15:57
Dobrý deň, SZČO si v DP B za rok 2011 uplatňovala DB na dieťa tak ako aj ostatné roky predtým, dnes dostala výzvu z DÚ o tom, že má preukázať, že otec dieťaťa si neuplatňuje daňový bonus a že ak nie tak jej vyrúbia daň s dostupných údajov alebo jej začnú daňovú kontrolu. Nechápem, prečo to takto píšu, veď na kontrolu jej môžu prísť aj teraz a nárok na daňový bonus preukazuje stále RL. Dnes na DU nezdvíhali telefóny, no ja by som sa chcela opýtať aký papier jej treba doložiť, či sa už niekto z Vás s niečim takým stretol. Jedná sa o to, že s otcom dieťaťa nežije a nikdy nežila, je uvedený len na RL a vôbec sa nekontaktujú. Poradíte? Ďakujem.

Ja by som to neriešila telefonicky.
Písomne by som odpovedala, že potrebné doklady k DB som doložila (predpokladám že áno -RL a školu:confused:), a s otcom dieťaťa nežijem v spoločnej domácnosti.
Samozrejme, podmienky na nárok na DB musia byť splnené.
seda
18.05.12,05:50
Ďakujem, zatiaľ dokladá len RL, lebo malý má 3 roky, podmienky splnila na nárok DB. Povedala, že tam zavolá a uvidí čo jej povedia. Predpokladám, že budú chcieť napísať čestné vyhlásenie, len neviem či ona môže s určitosťou povedať, že otec dieťaťa si nežiadal o DB, keď vôbec nekomunikujú. Nerozumiem prečo jej to nepísali už pred 2 rokmi, keď 1x žiadala na malého bonus. A ja som si myslela, že keď do DP dávame R.Č. naších detí, tak si ich DU dokáže odkontrolovať, či otec na druhej strane republiky nežiadal tiež daňový bonus, aj keď si myslím, že v ich prípade nevie ani R.Č. malého. No učím sa každý deň.
Katy a R
18.05.12,08:48
neriešte to telefonicky!!! ... A ak by aj otec žiadal o DB - to je neoprávnené (on nemá nárok - on nech dokazuje). Ona má nárok na DB.
seda
18.05.12,10:04
Dobrý deň, nedovolala sa, tak šla osobne, pani na DU jej povedala, že má dať čestné vyhlásenie, že si otec dieťaťa nenárokoval na DB. Ja si myslím, že je to hovadina, že také niečo dala. Veď ak s ním nekomunikuje, tak na 100 % nikdy nemôže vedieť či si nárokoval alebo nenárokoval. Aj ja som taký prípad slobodnej matky a nikto nikdy odo mňa niečo také nechcel, a taktiež v okolí mám kvantum slobodných matiek a ani jediná s tým nemala problém. Neviem ale toto mi príde, už ako buzerácia.
Katy a R
18.05.12,10:13
Dobrý deň, nedovolala sa, tak šla osobne, pani na DU jej povedala, že má dať čestné vyhlásenie, že si otec dieťaťa nenárokoval na DB. Ja si myslím, že je to hovadina, že také niečo dala. Veď ak s ním nekomunikuje, tak na 100 % nikdy nemôže vedieť či si nárokoval alebo nenárokoval. Aj ja som taký prípad slobodnej matky a nikto nikdy odo mňa niečo také nechcel, a taktiež v okolí mám kvantum slobodných matiek a ani jediná s tým nemala problém. Neviem ale toto mi príde, už ako buzerácia.
samozrejme, že je to hovadina - už mi len povedz, ako oná môže dať čestné prehlásenie, že si otec neuplatnil :eek:.
však som ti písala - že netreba ani volať, ani chodiť - keď dostala list z DU.
Treba písomne odpovedať, že potrebné povinné doklady doložila a s otcom nie je v kontakte! (žiadne čestné prehlásenie predsa nie je povinnou prílohou k DP - a už tobôž nie takéto:eek: )
seda
18.05.12,10:39
Však som jej vravela. No, že ona sa s nimi nebude naťahovať. A ja som tu za debila.
Katy a R
18.05.12,11:01
.. a tak sa radšej išla "naťahovať " - a stačilo 1 vetu napísať.