Harold22
04.05.12,21:03
Hladam spolahlivu firmu/zivnostnika v Kosiciach,ktory sa vyzna v stavebnych upravach bytu.Potrebujem vybrat stare zelezne zarubne a namontovat tam nove.Vraj sa daju frezkou rozrezat a potom vypacit.
Firma,ktora mi robila rekonstrukcne prace v byte,ma presviedca,ze sa to neda.Ale podla toho,co som cital na fore,sa to da a ini to zvladli.
Indeed
05.05.12,09:28
Prečo to chceš tak spraviť ??
Indeed
05.05.12,09:31
Hladam spolahlivu firmu/zivnostnika v Kosiciach,ktory sa vyzna v stavebnych upravach bytu.Potrebujem vybrat stare zelezne zarubne a namontovat tam nove.Vraj sa daju frezkou rozrezat a potom vypacit.
Firma,ktora mi robila rekonstrukcne prace v byte,ma presviedca,ze sa to neda.Ale podla toho,co som cital na fore,sa to da a ini to zvladli.

Ano daju sa železné zárubne rozrezať karbo-brúskou , aj na 15 cm kusky , s tým by nebol problém.

Obyčajne sa to robí takto, že sa odreže spodná výztuha zárubne v rohoch a zarubňa sa zlomí dovnútra,

a vyberie sa.

Je na to potreba páčidlo a asi 5 min času.
Anna123
05.05.12,09:35
Dajú sa aj obložiť drevom.
Harold22
05.05.12,11:58
No preto,lebo som chcel povodne kupit oblozkove zarubne,lenze po zmerani sme zistili,ze bude treba zrezat aj z novych zarubni aj z dveri,a navyse sa zmensi aj otvor medzi zarubnami,co v buducnosti skomplikuje prenesenie napr.sedacej supravy alebo nabytku.Ale zrejme to budem musiet riesit skor tymto sposobom - zavolat drevara,ktory to zmeria a zreze presne,aby to sedelo a hlavne,aby sa pri rezani neposkodili nove oblozkove zarubne a dvere.Ak ma niekto dobreho drevara v Kosiciach,tak mi moze dat kontakt.Dakujem.
Indeed
06.05.12,04:09
Myslel som si to,
že chceš dávať obložkové zárubne,

a nestačilo by len zrenovovať povodné dvere ??

Alebo chod do maďarska , či Polska a kup v akcii nejaké nové dvere

Ja by som nejak pracne nevyburával zárubne,a rozhodne by som nezväčšoval dverne otvory v paneli

len preto aby tam boli obložkové zárubne

tu je kontakt na firmu, čo robí s drevom a aj renovácie dverí , p.Ovčarik

nula deväť nula päť dva tri nula nula sedem šesť
Indeed
06.05.12,04:22
Zrezavanie z dverí po dlžke sa neodporúča , jednak kvoli pracnosti a aj kvoli zmenšeniu pevnosti dverí, tiež bude treba prerobiť závesy a tiež posunuť zámok
lapejko
13.05.12,05:59
Ano renovácie dverí a zárubní fóliou robí firma Portas, je to ale dosť drahé, na obloženie kovovej zárubne existuje drevená obložková tzv. OKZ od Sapeli www.sapeli.sk, dvere pasujú typizované a šírka prechodu sa zúži cca o 3 cm.
lapejko
13.05.12,06:04
Ak sú zárubne zaliate do panela / tie úzke/ a nesedí ani požadovaná výška, treba ich rozrezať po dĺžke flexou a pracne vypáčiť ako konzervu, až potom sa dá osekať betónový zub, inak náročná práca na čas a hluk. Alternatíva: firma Bolda v KE reže a vŕta do panela s profi Hilti náradím, rýchlo a čisto s minimom hluku, treba ale priplatiť.;)
Indeed
13.05.12,18:49
Ak sú zárubne zaliate do panela / tie úzke/ a nesedí ani požadovaná výška, treba ich rozrezať po dĺžke flexou a pracne vypáčiť ako konzervu, až potom sa dá osekať betónový zub, inak náročná práca na čas a hluk. Alternatíva: firma Bolda v KE reže a vŕta do panela s profi Hilti náradím, rýchlo a čisto s minimom hluku, treba ale priplatiť.;)
práve pre tú pracnosť to takým sposobom nikto nerobí,

okolo celej zárubne sa prevrtajú diery cez panel vo vzdialenosti tak 12 cm od seba

a potom sa panel medzi dierami presekne, a zarubňa sa vyberie aj so zvyškami betonu.
Zitulda
14.05.12,12:37
A 10 cm v 10cm hrubej priečke robili za 220.-Sk pred pár rokmi, teraz určite viac:)
Zitulda
14.05.12,12:40
...ale dtratíš na svedtlostí dverí z každej strany cca 5 cm a miesto 80 budeš mať len 70cm svetlosť:(
lapejko
20.05.12,16:57
stratí iba 4 cm celkovo
lapejko
20.05.12,17:08
táto firma vyvŕta dve diery na upevnenie vodiacej koľajnice, po tej koľajnici cestuje malá okružná píla ovládaná joystickmi a pekne plynule reže železobetón za mokra bez prachu, hluk je porovnateľný s 230 flexkou, rez je čistý ako brúsená kamenina. Drahé je to preto ,že len diamantový kotúč stojí cca2000,00€ a mašina asi 15x toľko. Za vyrezanie otvoru do 15cm panela na 80-ky dvere bola pred časom cena cca 300,00, trvalo to tri hodiny aj s rozbitím toho kusa panela, raz sme to odvŕtavali ručne dvomi kladivami a flexkou, permanentný rachot 10 hodín takmer za asistencie polície, ktorú volali zúfalí susedia, takže takto nikdy viac.
Indeed
20.05.12,17:21
Ty kokfo, tak takýto stroj chcem určite mať.
radekmadafaka
21.05.12,10:24
Všetko sa dá, robil som to 4 roky každý deň. je to hlučné ,prašné a namáhavé. Ak máte záujem, kontaktujte ma na mojej emailovej adrese radekmadafaka@gmail.com
radekmadafaka
21.05.12,10:26
netreba posúvať závesy, ani zámok, však režeš zo spodku dverí, maximálne to bude vyzerať nepekne, ale kto sa ti bude pozerať na dvere zo spodu?? :)))
misosko
18.06.12,07:08
Ja som si odstranoval taketo zarubne doma sam. Potreboval som velke kladivo, pacidlo a karbobrusku. Odstranenie jednej zarubne mi trvalo asi hodinu.
misomiso
18.06.12,07:17
Da sa to v pohode vybrat, ako pise Indeed. Zalezi, z coho je postavena stena. Ja som to raz dal robit Ciganom, hned zlomili kotuc na karbobruske, ale zlakli sa, a namiesto toho, aby prisli po novy, sa rozhodli vybrat tu zarubnu krompacom. Potom sme museli stavat novu stenu samozrejme.