mixal1
05.05.12,02:12
Jedná sa o dosť zložitý problém. Vopred sa opravedlňujem za prípadné gramatické chyby, ale momentálne to neriešim. Dnes som vystretlil s bratrancom, teda obaja, z dvoch nelegálne držaných brokovníc. po výpalníkoch.

Proste, máme spoločnú chemickú firmu. Vynáša celkom OK. Kôli bezpečnosti, máme aj CCTV kamery po celom objekte, snímame zamestnancov, tovar, sledukeme všetko možné.
Stalo sa však to, že kolegovi sa vlámalí do rodninného omu. a niekto telefonoval, teda nejaký človek, že má jeho rodinu v "držaní" a keď neodovzdá 10 000euro do 12 hodín, že mu zabije manželku, tehotnú, teda aj jeho dieťa. Kolega mi hned telefonoval, a súhlasili sme s tým, že dáme aj 700 tisíc, len nech sa nikomu nič nestane., teda kolega mu to povedal do tellefónu, že dá celý účet. ale

Dohodli sme sa na mieste.
Počkali sme si na výpalníkov.
A keď sme ich stretli... no nepýtajte sa. Ako v akčnom filme. Boli sme bez milosti.
Jeho žene ani dieťaťu sa nič chválabohu nestalo.

Čo sa stalo s týmy dvoma ma nezaujíma, asi ďalší ich čakal v aute, ale to nám ušlo, ale dvaja holohlaví asi 2m vysokí nie, podstané je, že všetci "unesení" sú doma, ale okolo nás je toľko vyšetrovania až nechápem. Právnych zástupcov máme, to sme zariadili okamžite, ale aj tak sa chcem opýtať na podade.sk prítomných sudcov a právnikov, lebo viem, že aj na Podare.sk sú sudcovia a právnici, ako by ste riešili takúto situáciu.

ps.
ˇčo sa stalo s útočníkmi, teda výpalníkmi, ma nezaujíma. NIkdy a nikde sme nemali žiadne problémy, ani žiadnych nepriateľov. Políciiu nám ONI do toho zakázali zaťahovať, z vyššie uvedených dôvodov.

Ja osobne, nemám žiadne výčitky.

Obaja výpalníci sú na žive.
ivka70
05.05.12,04:49
Potreboval si to chaoticky niekomu povedat alebo mas aj nejaku konkretnu otazku?
misoft
05.05.12,09:14
Alebo námet akčného thrilleru.
BTW:
nie som právnik, sudca, samosudca, sheriff, US marshall - ale toto:

Jedná sa o dosť zložitý problém. Vopred sa opravedlňujem za prípadné gramatické chyby, ale momentálne to neriešim. Dnes som vystretlil s bratrancom, teda obaja, z dvoch nelegálne držaných brokovníc držba nelegálnej zbrane - trestné!. po výpalníkoch.

Proste, máme spoločnú chemickú firmu. Vynáša celkom OK. Kôli bezpečnosti, máme aj CCTV kamery po celom objekte, snímame zamestnancov, tovar, sledukeme všetko možné. Vaša firma, vaše pravidlá, vaše možnosti.
Stalo sa však to, že kolegovi sa vlámalí do rodninného omu. a niekto telefonoval, teda nejaký človek, že má jeho rodinu v "držaní" a keď neodovzdá 10 000euro do 12 hodín, že mu zabije manželku, tehotnú, teda aj jeho dieťa . Kolega mi hned telefonoval, a súhlasili sme s tým, že dáme aj 700 tisíc, len nech sa nikomu nič nestane., teda kolega mu to povedal do tellefónu, že dá celý účet Kontaktoval políciu? Asi nie. Opäť niekto pozeral veľa akčných filmov so Seagalom!. ale

Dohodli sme sa na mieste.
Počkali sme si na výpalníkov.
A keď sme ich stretli... no nepýtajte sa. Ako v akčnom filme. Boli sme bez milosti. Veď píšem - veľa filmov!
Jeho žene ani dieťaťu sa nič chválabohu nestalo.

Čo sa stalo s týmy dvoma ma nezaujíma, asi ďalší ich čakal v aute, ale to nám ušlo, ale dvaja holohlaví asi 2m vysokí nie, podstané je, že všetci "unesení" sú doma, ale okolo nás je toľko vyšetrovania až nechápem. Právnych zástupcov máme, to sme zariadili okamžite, ale aj tak sa chcem opýtať na podade.sk prítomných sudcov a právnikov, lebo viem, že aj na Podare.sk sú sudcovia a právnici, ako by ste riešili takúto situáciu.
A čuduje sa, že koľko je "kriku" okolo toho! Chlape, veď ste boli horší ako tí výpalníci. Neoprávnené použitie nelegálne držanej zbrane, pokus o vraždu, marenie vyšetrovania (možno že polícia ich už sledovala, ale to vám na raťafák nezavesia), obmedzovanie osobnej slobody.
Právnici budú mať čo robiť, aby vás z toho vysekali s nízkym trestom, pretože tým "výpalníkom" sa nič nedokáže a "smotanu" zlížete VY!

ps.
ˇčo sa stalo s útočníkmi, teda výpalníkmi, ma nezaujíma Ale malo by! Ak čo i len jeden zgegne - máš na krku vraždu a to pri vašom "štýle" = 25 rokov natvrdo!. NIkdy a nikde sme nemali žiadne problémy, ani žiadnych nepriateľov. Políciiu nám ONI do toho zakázali zaťahovať, z vyššie uvedených dôvodov.

Ja osobne, nemám žiadne výčitky.

Obaja výpalníci sú na žive. Tvoje šťastie - viď vyššie!
hubatá
05.05.12,09:29
Ako scénar filmu na prvý pokus je to dobré ......
myara
05.05.12,09:31
Jedná sa o dosť zložitý problém. Vopred sa opravedlňujem za prípadné gramatické chyby, ale momentálne to neriešim. Dnes som vystretlil s bratrancom, teda obaja, z dvoch nelegálne držaných brokovníc. po výpalníkoch.

Proste, máme spoločnú chemickú firmu. Vynáša celkom OK. Kôli bezpečnosti, máme aj CCTV kamery po celom objekte, snímame zamestnancov, tovar, sledukeme všetko možné.
Stalo sa však to, že kolegovi sa vlámalí do rodninného omu. a niekto telefonoval, teda nejaký človek, že má jeho rodinu v "držaní" a keď neodovzdá 10 000euro do 12 hodín, že mu zabije manželku, tehotnú, teda aj jeho dieťa. Kolega mi hned telefonoval, a súhlasili sme s tým, že dáme aj 700 tisíc, len nech sa nikomu nič nestane., teda kolega mu to povedal do tellefónu, že dá celý účet. ale

Dohodli sme sa na mieste.
Počkali sme si na výpalníkov.
A keď sme ich stretli... no nepýtajte sa. Ako v akčnom filme. Boli sme bez milosti.
Jeho žene ani dieťaťu sa nič chválabohu nestalo.

Čo sa stalo s týmy dvoma ma nezaujíma, asi ďalší ich čakal v aute, ale to nám ušlo, ale dvaja holohlaví asi 2m vysokí nie, podstané je, že všetci "unesení" sú doma, ale okolo nás je toľko vyšetrovania až nechápem. Právnych zástupcov máme, to sme zariadili okamžite, ale aj tak sa chcem opýtať na podade.sk prítomných sudcov a právnikov, lebo viem, že aj na Podare.sk sú sudcovia a právnici, ako by ste riešili takúto situáciu.

ps.
ˇčo sa stalo s útočníkmi, teda výpalníkmi, ma nezaujíma. NIkdy a nikde sme nemali žiadne problémy, ani žiadnych nepriateľov. Políciiu nám ONI do toho zakázali zaťahovať, z vyššie uvedených dôvodov.

Ja osobne, nemám žiadne výčitky.

Obaja výpalníci sú na žive.

to je zaujimave, ze ked ste nemali nikdy s nikym ziadne problemy, mali ste zbrane v nelegalnej drzbe...
Indeed
05.05.12,09:39
A prečo to nebolo nikde v správach ???

Lebo televizie sa idú potrhať za takými materialmi.

Ak je to tak ako hovoríte tak máte moj obdiv.

Len napadá ma taká mala pochybnosť a to,Vaša podľa mňa pravdepodobná previazanosť
s vypalníckymi živlami.

Nesnažte sa nikomu nahovoriť, že z čista jasna bez príčiny vám iniesli členov Vašej rodiny a
nikdy predtým ste sa z nimi nestretli...

To možete vysvetĺovať viete komu ...

Obyčajne ide o pomstu ako prejav nespokojnosti s výsledkami nejakej obchodnej transakcie...

Vstupte si aj vy trochu do svedomia...
lujza.j
05.05.12,09:44
A prečo to nebolo nikde v správach ???

Lebo televizie sa idú potrhať za takými materialmi.

Ak je to tak ako hovoríte tak máte moj obdiv.

Len napadá ma taká mala pochybnosť a to,Vaša previazanosť s vypalníckymi živlami.

Nesnažte sa nikomu nahovoriť, že z čista jasna bez príčiny vám iniesli členov Vašej rodiny a
nikdy predtým ste sa z nimi nestretli...

To možete vysvetĺovať viete komu ...

Obyčajne ide o pomstu ako prejav nespokojnosti s výsledkami nejakej obchodnej transakcie...

Vstupte si aj vy trochu do svedomia...
zabudli zavolať...
buchač
05.05.12,09:45
Alebo námet akčného thrilleru.
BTW:
nie som právnik, sudca, samosudca, sheriff, US marshall - ale toto:

...síce ani ja ........no niektoré argumenty celej story sú na zamyslenie ...možno aj od veci :rolleyes:

Nechce sa mi dávať nejaké otázky no objasnenie situácie , bolo by toho viac ...
...predsa len , z opisu nie je celkom jasné , kto presne a za akých KONKRÉTNYCH okolností - čo bolo iniciátorom spustenia tej streľby ...

Ak by totiž výpalnici ako PRVÍ tasili zbraň z dôvodu vyhrážania sa , tak by šlo o NUTNÚ OBRANU a vtedy je v podstate jedno , ak by aj s nelegálne držanou zbraňou došlo k usmrteniu útočníka...
Dotyčný držiteľ nelegálne držanej zbrane by bol ( mohol byť ) stíhaný len za tento trestný čin ...
Somotné zabitie útočníka by dokonca ani na pretras nemuselo prísť....

Ale ak chlapci s brokovnicami ako prví spustili paľbu s úmyslom a cieľom oslobodiť dotyčný tehotnú manželku ...no to je už iná káva...

No je podstatná jedna vec a to jesto ten pohľad práva na tieto skutočnosti , že ako sa na to bude dívať vyšetrovateľ , prokurátor a v konečnom dôsledku súd...

mixal1 ...ako vždy v takýchto prípadoch , lebo to je dosť špecifická téma pre účtovníkkov a spol. , tak aj teraz odporúčam pozrieť sa a zadať henten problém na stránky , ktoré sú zamerané na zbrane ...že aj moja krvná skupina , že sme tam šraci cez železá ;):---...dokonca je tam aj sudca trestného práva , určite Ti poradia ...

...konkrétne " Nutná obrana - krajná núdza "...
http://www.webforum.sk/index.php?c=10&sid=b7c958cd8e6aaee2b2c667c45357c774
myara
05.05.12,09:48
...síce ani ja ........no niektoré argumenty celej story sú na zamyslenie ...možno aj od veci :rolleyes:

Nechce sa mi dávať nejaké otázky no objasnenie situácie , nakoľko z opisu nie je celkom jasné , kto presne a za akých KONKRÉTNYCH okolností - čo bolo iniciátorom spustenia tej streľby ...

Ak by totiž výpalnici ako PRVÍ tasili zbraň z dôvodu vyhrážania sa , tak by šlo o NUTNÚ OBRANU a vtedy je v podstate jedno , ak by aj s nelegálne držanou zbraňou došlo k usmrteniu útočníka...
Dotyčný držiteľ nelegálne držanej zbrane by bol ( mohol byť ) stíhaný len za tento trestný čin ...
Somotné zabitie útočníka by dokonca ani na pretras nemuselo prísť....

Ale ak chlapci s brokovnicami ako prví spustili paľbu s úmyslom a cieľom oslobodiť dotyčný tehotnú manželku ...no to je už iná káva...

No je podstatná jedna vec a to jesto ten pohľad práva na tieto skutočnosti , že ako sa na to bude dívať vyšetrovateľ , prokurátor a v konečnom dôsledku súd...

mixal1 ...ako vždy v takýchto prípadoch , lebo to je dosť špecifická téma pre účtovníkkov a spol. , tak aj teraz odporúčam pozrieť sa a zadať henten problém na stránky , ktoré sú zamerané na zbrane ...že aj moja krvná skupina , že sme tam šraci cez železá ;):---...dokonca je tam aj sudca trestného práva , určite Ti poradia ...

...konkrétne " Nutná obrana - krajná núdza "...
http://www.webforum.sk/index.php?c=10&sid=b7c958cd8e6aaee2b2c667c45357c774

ja som si to podla toho opisu predstavila tak, ze vypalnici prisli, a pisatel aj s tym jeho bratrancom zacali strielat hlava nehlava, lebo v tom momente si urcite predstavili, ze su v ulohe toho uz vyssie spominaneho Seagal-a :)
buchač
05.05.12,09:53
ja som si to podla toho opisu predstavila tak, ze vypalnici prisli, a pisatel aj s tym jeho bratrancom zacali strielat hlava nehlava, lebo v tom momente si urcite predstavili, ze su v ulohe toho uz vyssie spominaneho Seagal-a :)
...uvidíme , čo a či vôbec sa nejakej odpovede dočkáme...
mimotemy
Jedno je isté ...teda ten môj názor ...ak by som sa JA v takejto situácii ocitol , asi by nie iba na brokovnice došlo ...
Alebo inak poviem ...kto by neriešil nejaké situácie práve takouto formou ???
Predsa len , na rodinu si asi nechce nik nechať šahať ........či ....????
myara
05.05.12,09:57
...uvidíme , čo a či vôbec sa nejakej odpovede dočkáme...
mimotemy
Jedno je isté ...teda ten môj názor ...ak by som sa JA v takejto situácii ocitol , asi by nie iba na brokovnice došlo ...
Alebo inak poviem ...kto by neriešil nejaké situácie práve takouto formou ???
Predsa len , na rodinu si asi nechce nik nechať šahať ........či ....????

nejde mi do hlavy, ze pise o tom, ako maju vo firme vsetko zabezpecene, vsetko sleduju...a do obydlia sa im len tak lahko niekto dostane?
Dáša_
05.05.12,09:58
No, myslím, že tu existuje iba jediná rada - okamžite právnika. A možno hľadať v radoch tých, čo často obhajujú "hrubokrkých"
korduľa
05.05.12,10:13
dnes je predsa uplne normalne, ze za tebou pride"ochranka", aby sa ti nieco nestalo , nebodaj nevyhorelo a za maly poplatok ta budu ochranovat
misoft
05.05.12,12:47
A prečo to nebolo nikde v správach ???

Lebo televizie sa idú potrhať za takými materialmi.
Napokon zistíme, že sa mu to snívalo :D:D:D
KoxXxo
05.05.12,20:53
Super názov témy.
mattto
05.05.12,22:34
odhliadnuc od nezrovnalostí, ktoré mu tu vytýkate, je to smutný obraz Slovenska. Darmožráči bez hanby prídu a začnú vydierať, človek sa na PZ neobráti, lebo tam sú rovnakí (ak nie väčší) hajzli a ak sa bude "brániť" sám, bude mať problémy, smutné...
orlica
05.05.12,22:39
Ak by sa to pritrafilo mne, tak utekám a modlím sa, aby mňa zobral na obhajobu JUDr. Ján Gerek, z BB, trestňák ,par exelance
....
buchač
06.05.12,09:50
odhliadnuc od nezrovnalostí, ktoré mu tu vytýkate,
je to smutný obraz Slovenska. Darmožráči bez hanby prídu a začnú vydierať, človek sa na PZ neobráti, lebo tam sú rovnakí (ak nie väčší) hajzli a ak sa bude "brániť" sám, bude mať problémy, smutné...
...áno súhlasím ...

No nie je SMUTNEJŠIE , že zákony tohoto štátu sú také , aké sú ...???

...že rôzne " individuá " v oblekoch a právnickým titulom zneužívajú medzierky práve v tých zákonoch na to svoje obohatenie ???...
Ako príklad môžem kľudne uviesť syna jedného známeho bývalého disidenta a dokonca teraz aj vlastnú vysokú školu ...obaja sú samozrejme právnici ...

...že súdy neodsúdia zjavného a dôkazne jasného vinníka , ktorý priviedol na finančné dno nie jedného človeka ...
Fruniho a jemu podobných do tejto kasty nerátam , aj keď boli odsúdení ...tu šlo o ľudskú hlúposť , pyramídových " finančných " expertov , ktorí chceli rýchle prachy ...

...že aké je to právo , keď cigáni bez škrupulí a strachu vojdu predným vchodom do dvora a poberú všetko živé a kovové ???

...že vymožiteľnosť nejakej pohľadávky je niekedy prakticky nemožnéééé....

...že súdy majú také prieťahy v tých konaniach , že je to až na ten smiech cez krokodílie slzy ...

...že korunku na to všetko dáva sám najvyšší , čo sa súdnictva týka ......ešte ani minister a predseda vlády naň nemá , o starom ujovi ani nevravím....



.........................príkladov je neskutočne veľa .........takže ???????
lujza.j
06.05.12,10:08
zadávateľ témy tu bol asi spraviť kuk, množstvo strelených sa znížilo..... asi má nejaké nové info:rolleyes:
pavol54
06.05.12,10:35
Napokon zistíme, že sa mu to snívalo :D:D:D
alebo tráva prestala účinkovať
pavol54
06.05.12,10:38
Mne to sa veľmi zdá že by to mohlo patriť do kategórie "sex na dvore"," priateľka sa urobí na plavárni". Ale za sobotu a nedeľu mal 19 odpovedí takže v súťaži tém zatial vyhráva sex na dvore.
buchač
06.05.12,10:39
zadávateľ témy tu bol asi spraviť kuk, množstvo strelených sa znížilo..... asi má nejaké nové info:rolleyes:

...zadávateľ to má v paži ......asi tak , ako aj ja .........

MÁM za to , keby to reál bolo , už by sa to v médiách objavilo , nakoľko :
- to bolo predsa riešené na polícii
- vždy sa nájde nejaká dobrá duša , ktorá takúto skutočnosť bonzne TV HNOJ ...


...a znížil sa počet strelených ????......ani by som nepovedal , žeby o jedného viac bolo ???
pavol54
06.05.12,10:39
zadávateľ témy tu bol asi spraviť kuk, množstvo strelených sa znížilo..... asi má nejaké nové info:rolleyes:
možno zistil koľko strelených je na porade( včetne mňa)
buchač
06.05.12,10:46
možno zistil koľko strelených je na porade( včetne mňa)
Pali....vraví sa nie včetne , ale vrátane ......

to strelený si myslel " strelený " alebo strelený ...???....:---......
pavol54
06.05.12,13:12
Pali....vraví sa nie včetne , ale vrátane ......

to strelený si myslel " strelený " alebo strelený ...???....:---......
Strelený ako "strelený" nie postrelený ani zastrelený
bodliak
06.05.12,13:48
Vačšina príspevkov od mixal1 sú takého insitné porady...
Bionda
06.05.12,14:10
...a mňa by zaujímalo , že zadávateľ uvádza , že má sám jednu neviem čo, či brokovnicu a nelegálne v držbe.. no v každom prípad treba viacej trénovať , lebo strieľať ako v kovbojke a nič netrafiť a výpalníci prídu neozbrojení.. nuž veľmi divné ...
misoft
06.05.12,15:46
...alebo... :D:D