Judy-Jane
05.05.12,13:03
Niekde som sa docitala, ze vedlajsie naklady obstarania je mozne uctovat mimo skladovej evidencie priamo na ucet 132/321 a raz mesacne davat tieto vedlajsie naklady obstarania do nakladov. Chcela by som vediet, co znamena v tomto pripade "pomernou castou". Je na to nejaky vzorec na zaklade ktoreho si to vypocitam?
Dakuje za info vopred
KEJKA
05.05.12,11:56
je vzorec a našla by si ho aj na porade, resp. v mojom blogu o zásobách - aj ked by som si to musela overiť, je to staré, ale platné.
A=PS+príjem zásob
B=PS vedl.nákladov plus prírastky
vydelíš B/A, dostaneš koeficient VN k zásobám..........K
koeficientom vynásobiš úbytok zásob a dostaneš pomernú časť VN, ktorú zúčtuješ do nákladov.
Judy-Jane
08.05.12,22:52
dakujem velmi pekne. Prave od Vas som dufala, ze dostanem nejaku odbornu odpoved. :-)
Judy-Jane
08.05.12,23:28
dakujem velmi pekne. Prave od Vas som dufala, ze dostanem nejaku odbornu odpoved. :-)

Je tento sposob uctovania vedlajsich nakladov obstarania uplne v poriadku? Uctujeme sposobom A a uctovat dopravu cez prijemky s priradenim k danemu tovaru u nas viac - menej nie je mozne, lebo je vela pripadov, ked dovezu tovar a v ten isty den ide odberatelovi a faktura za dopravu este neprisla. Tym, ze uctujeme v SAP bussines one, tak nie je mozne tam cokolvek opravit, doplnit. Zlata Omega v takychto pripadoch.