M0NIKA
11.02.06,21:33
Prosím, potrebovala by som múdru odpoveď na hlúpu otázku:
kedy má firma povinnosť podávať štatistické výkazy?
M3G
11.02.06,20:53
Vyplynie to z toho, čo firma robí napr., ak robí zahraničný obchod, má povinnosť podávať intrastat(samozrejme za určitých podmienok). Myslím, že neexistuje nariadenie, ktoré by všeobecne určovalo kto musí a kto nemusí podávať štatistiku.
Čo sa týka štátnych inštitúcií, tie musia všetky niečo podávať.
M0NIKA
11.02.06,21:00
Ďakujem. Mne sa jedná o klienta, ktorý sa bojí, že MOŽNO musí podávať nejaké výkazy a keďže o tom sám nič nevie, chce zodpovednou urobiť mňa. A ešte to chce mať podchytené zmluvou, aby to bolo na koho zvaliť...:mee:
Zatiaľ nič nepodával, ale nie som si istá, či je to v poriadku... Nechcem mať zlý spánok kvôli štatistikám :mee: :mee: :mee:
Zahraničný obchod nerobí, všetko je v rámci Slovenska.
Germany
11.02.06,21:03
Ak bude mať povinnosť podávať nejaké štatistické výkazy (aspoň u mojich klientov je to tak - aj u mňa), tak Štatistický úrad mu zašle tlačivá aj s poučením. Buď ich bude musieť vypĺňať mesačne, alebo ročne. INTRASTAT bol už spomínaný vyššie. Myslím, že iné povinnosti voči štatistike a pod. nie sú.
M0NIKA
11.02.06,21:04
Ak bude mať povinnosť podávať nejaké štatistické výkazy (aspoň u mojich klientov je to tak - aj u mňa), tak Štatistický úrad mu zašle tlačivá aj s poučením. Buď ich bude musieť vypĺňať mesačne, alebo ročne. INTRASTAT bol už spomínaný vyššie. Myslím, že iné povinnosti voči štatistike a pod. nie sú.

Super! Potešenie na mojej strane :)
Ďakujem.
STRELEC
11.02.06,21:07
Prosím, potrebovala by som múdru odpoveď na hlúpu otázku:
kedy má firma povinnosť podávať štatistické výkazy?
Niekto múdry raz povedal, že len odpoveď vie byť niekedy hlúpa. Dúfam, že moja tam nepatrí (:) ): vtedy, keď ju k tomu písomne vyzve príslušný úrad. Nemusí to vždy byť len úrad štatistický.
M0NIKA
11.02.06,21:09
Ľudia, ste úžasní!!!!
Veľmi Vám ďakujem.
M3G
11.02.06,21:24
Ešte ma napadlo, že pri vzniku každej novej sročky zasiela SŠU hlásenie, ktoré treba už len podpísať a odoslať.
Čo sa týka pokút za nepodanie alebo oneskorené podanie, vedie Daňový úrad. Ostatné inštitúcie sú benevolentné(zatiaľ).

Hlavne si z toho netreba robiť ťažkú hlavu. Keby aj štátu chýbali nejaké peniaze, určite si cestu nájde. Napr. schváli nejaký zákon, že podávať mesačné výkazy poisťovní, štatistické výkazy a ďalšie hlúposti budeme na daňový úrad. A daňový úrad si už napočíta čo bude potrebovať, aj spätne.
Muška
11.02.06,21:28
Má niekto skúsenosť?

Keď prídu štatistické výkazy obyčajnou poštou /nie doporučenou/ a statočne ich budem ignorovať :D, myslíte, že sa niečo stane???
STRELEC
11.02.06,21:34
Má niekto skúsenosť?

Keď prídu štatistické výkazy obyčajnou poštou /nie doporučenou/ a statočne ich budem ignorovať :D, myslíte, že sa niečo stane???Pri zachovaní tohto statočného postoja aj po urgencii - možná pokuta. Aj v ťažkých tisícoch. :D
Muška
11.02.06,21:38
Peter, ale čo keď som ich nedostala? :eek: Veď tie obálky sú také veľkéééééé a trčia zo schránky a tak....
STRELEC
11.02.06,21:42
Peter, ale čo keď som ich nedostala? :eek: Veď tie obálky sú také veľkéééééé a trčia zo schránky a tak........ vidím, že Tvoja statočnosť je značne neoblomná!:)
Muška
11.02.06,21:46
Peter,
popíšem Ti moje skúsenosti. Klienti, ktorí mi to priniesli, tak som im to vypísala....a vypisujem, lebo ŠÚ nám odvtedy proste nedá pokoj. Klienti, ktorí to bez môjho vedomia praskli do koša /niektorí už aj pred 2 rokmi/ , tak majú pokoj.
No a fčul just prišli mne :eek:
Paula
11.02.06,21:47
:D :D :D :D :D
Muška, STRELEC,
som mimo témy, ale neodolala som zaklincovať vašu rozpravu:D
Muška
11.02.06,21:50
Paulinka neklincuj :D pridaj názor.......mám robiť mŕtveho chrobáka.???
Tzn., že už by som svoje daňové priznanie nerobila na schodoch DÚ 31.3., ale musela by som mať aj svoje účto urobené každý mesiac :eek:
vladan
11.02.06,22:56
Muška
11.02.06,23:01
OK Vladi, tak skúsim chvíľku počkať :D ....a hin sa hukáže :D
nika.sum
12.02.06,09:01
Nas otravoval statisticky urad jeden cas tiez. Mysleli sme si, ze to robi kazdej takej prevadzke ako mame my. Ked sme zistili po niekolkorocnom poctivom vypisovani tlaciv, ze to nie kazdeho poctia vyplnovanim takehoto tlacivka, tak sme ich slusne poziadali nech si najdu inu obet a zatial to vyslo, uz druhy rok mame pokoj, len sem-tam cez telefon sa nas nieco pani so St.ur. opyta...:)
ALDA
12.02.06,09:02
OK Vladi, tak skúsim chvíľku počkať :D ....a hin sa hukáže :D

mimotemy..Mušenka ako Ťa poznám, keď u Teba zazvonia prichýliš ich ako každého a ani si nevšimneš, že sú zo ŠÚ:)..a budeš v drápoch štatistiky:)
liba2
12.02.06,09:14
Paulinka neklincuj :D pridaj názor.......mám robiť mŕtveho chrobáka.???
Tzn., že už by som svoje daňové priznanie nerobila na schodoch DÚ 31.3., ale musela by som mať aj svoje účto urobené každý mesiac :eek:Muška, mňa s tým otravovali minulý rok a volali-urgovali dovtedy, kým som neposlala. Chceli odo mňa len príjmy, teda tak ako ty účto som si nerobila, len spočítala a vyplnila výkaz. Kontrolovať správnosť údajov nechodia :) , takže môžeš aj odhadom (kvalifikovaným :D ).
Daska
12.02.06,11:52
Paulinka neklincuj :D pridaj názor.......mám robiť mŕtveho chrobáka.???
Tzn., že už by som svoje daňové priznanie nerobila na schodoch DÚ 31.3., ale musela by som mať aj svoje účto urobené každý mesiac :eek:

Muska my sme sa uspesne 3 roky hrali na mrtveho chrobaka a vlani nam prisla upomienka aj s vyhrazkou ze to budu pokutovat, tak sme to odovzdali...
Muška
13.02.06,09:44
No baby, dík.....ste ma potešili :D
Počkám aspoň na ich druhý pokus......veď na prvý krát je aj tak všetko na....:D
rosemary
13.02.06,12:09
Ste ma všetci na....hnevali. Štatistiky zo srdca nenávidím. Borím sa s nimi už 11 rokov. Mesačné, štvrťročné, ročné , v nákladnej doprave sú občas aj také týždenné. Vždy príde papier....podľa zákona o štátnej štatistike...atď. Tento zákon aj mám, ale nikdy som sa nedostala v čítaní ďalej ako po druhý §§.Keby som z toho nebola taká otrávená, možno by som sa dočítala, že NEMUSÍM. Zatiaľ vyplňujem, dosť často si aj vymýšlam. Najviac ma štvú termíny. Napr. 8. v každom mesiaci chcú mať výkony, náklady aj zúčtované mzdy a ja som ešte len začala s uzávierkou. No a "třešnička na dortu" už som mala aj kontrolu so štatistického úradu.
Kontrolovali mi predvahu, či sedí zaúčtované s vykázaným v ich štatistických výkazoch. Inak pekný deň všetkým....
Muška
13.02.06,12:13
Rosemary........tak si ma utvrdila iba v tom, že predsa len skúsim hrať toho "mrtvého chrobáka" a uvidím :D

Dám vedieť :)
Snáď mi poraďáci budú potom nosiť pomaranče do Justičáku :D
beatap
13.02.06,12:28
súhlasím so všetkými čo štatistiky neznášajú, je to des sú horšie ako celé daňové priznania a tie ich termíny sú na porazenie.... ale ak raz oslovia tak vyhýbať sa im dá len určitý čas, oni si vás i tak raz nájdu :)
Muška
13.02.06,12:31
Tak dík Beatka :D