chat888
05.05.12,20:22
zdravím všetkých
chceli by sme si s manželkou kúpiť chatu, páči sa nám jedna ale je na nevysporiadanom pozemku, chceli by sme túto vec dať do poriadku, keby sme ju kúpili, pozemok vlastnia dve rodiny. nemáte niekto skúsenosti, oplatí sa mi to riešiť? poradíte mi ako postupovať?

dakujem
hubatá
05.05.12,18:48
Ak to chcú obe rodiny predať tak spísať kúpno-predajnú zmluvu. Ak to jeden z nich nechce predať a druhý áno - tak ho nedonútiš ....
arizona
05.05.12,18:52
zdravím všetkých
chceli by sme si s manželkou kúpiť chatu, páči sa nám jedna ale je na nevysporiadanom pozemku, chceli by sme túto vec dať do poriadku, keby sme ju kúpili, pozemok vlastnia dve rodiny. nemáte niekto skúsenosti, oplatí sa mi to riešiť? poradíte mi ako postupovať?

dakujem
Dve rodiny? To je siroky pojem. Na www.katasterportal.sk si zisti konkretnych vlasnikov a ich oslov.
Nik ti nepovie na 100% ci sa to oplati,alebo nie...;) Oslov majitelov,skus sa dohodnut a uvidis...
chat888
06.05.12,06:18
dve rodiny tzn. že z jednej traja dediči a z druhej 7 dedičov, zaujímalo by ma, či ked im ponúknem štandardnú trhovú cenu a neprijmú to, aké to môže mať dôsledky. v prvom rade by som chcel, aby to dopadlo k vzájomnej spokojnosti. momentálne to podľa katastra vyzerá, že o to nemajú veľký záujem nie sú nikde zapísaný, tieto informácie mi zistila geodetka.
olybaba
06.05.12,06:54
- vlastnikom pozemku je ten, kto je uvedeny v liste vlastnictva na danu parcelu
- nejaki fiktivni dedicia bez toho, aby boli uvedeni ako vlastnici v LV nemozu vam parcelu predat
- geodetka ktora vam zistovala informacie vam zistila velmi malo ....