rekes
05.05.12,22:42
Zdravim vsetkych. Mam otazku ci moze moj sused, ktory ma dom hned vedla mojho domu prerobit ten svoj na krcmu bez mojho suhlasu. Predtym tam uz zriadil male potraviny co sa este dalo vydrzat ale uz boli problemy s tym ze tam postavali vselijake typky a popijali pivecko a hlucne debatovali. Teraz si tam chce dat nejaky altanok, stoly atd. a jednoducho z toho urobit nieco ako krcmu. Nechcem si predstavit ten hluk ked si tam prideme na vikendy alebo v lete na dovolenku oddychnut a tie ogrcane a osikane ploty a podobne. Velmi Vas prosim o radu ako sa da tomuto predist a ci je povinny podla zakona mat na to povolenie od susedov. Dakujem za vsetky odpovede a rady.
pepsikova
06.05.12,05:24
..myslím, že potrebuje povolenie od Obecného úradu...asi by bolo dobre ísť tam zistiť, čo a ako a povedať tam svoje námietky a dôvody...
noki123
07.05.12,19:55
nemoze bez suhlasu
Martin1310
07.05.12,21:30
Ja som sice neni na toto žiadny odborník ale keby to bolo ako noki123 píše tak to by takéto krčmy neexistovali,pretože krčmu vedla seba nechce mať nikto.Ako je možné že sú ich mraky?
draik
08.05.12,08:05
O zmene účelu stavby rozhodne stavebný úrad, vy sa v konaní budete môcť vyjadriť (nie súhlasiť resp. nesúhlasiť s daným zámerom).
marjankaj
08.05.12,08:14
nemoze bez suhlasu
Ani zabiť nemôžeš nikoho. Dokonca ani so súhlasom. A predsa sa to stáva.
Teda môže, ale potom bude niesť následky. Možno.