nika.sum
12.02.06,10:37
Idem uctovat FO a pri fakture orangu som zistila, ze na fa nie je ICO a ani DIC FO, tzn, ze mobil je vlastne sukromny. Ide vlastne o fa za mobil aj internet. Myslite ze by som mohla dat do danovych vydavkov aspon 50% z tychto faktur?
nika.sum
12.02.06,10:21
Poradaci prosim radte alebo je to taka hlupa otazka?
Zita5
12.02.06,11:40
Idem uctovat FO a pri fakture orangu som zistila, ze na fa nie je ICO a ani DIC FO, tzn, ze mobil je vlastne sukromny. Ide vlastne o fa za mobil aj internet. Myslite ze by som mohla dat do danovych vydavkov aspon 50% z tychto faktur?


Nie je to hlúpa otázka.;) Pokiaľ je preukázateľné , že mobil je využívaný aj na podnikateľské účely ,a pri tom nie je evidovaný ako majetok firmy, tak by som odporúčala uplatniť do výdavkov čiastku , ktorú si vypočítaš na základe výpisu volaní pre podnikateľské účely .Takýmto spôsobom to dostaneš do výdavkov .Ak by chcel uplatňovať v celej čiastke , treba si to dať do súladu u predajcu týchto služieb a vlastne prepísať na firmu , kde bude figurovať IČO,DIČ a názov firmy .
nika.sum
12.02.06,14:46
Dakujem pekne za odpoved. Tak som si to myslela. Budem sa musiet porozpravat s klientom a asi to dame mimo ucta, lebo nejde o nejake vysoke sumy a viac by ho stali asi vypisy ako by na dani usetril a poradim mu nech hned bezi si to dat prepisat na firmu. Uz som si vsimla velakrat u FO, ze si nedavaju pozor na to ci mobil, internet a podobne sluzby poberaju na firmu ako FO alebo ako sukromna osoba...