Kamil2
12.02.06,10:40
Ahoj, chcel by som sa spytať, sme mala bytovka, 8 bytov, 3 sme odkupili v roku 2004, zalozili sme si fond oprav a prispievali nan. Vsetko ostatné sa ale platilo do 1.2.2006 druzstvu, od tohodo obdobia odkupili i zvysni 5 byty do OV. Od roku 2004 sme fungovali bez DIČ, teraz si sami z účtu budeme hradit režiu a prispievať čiastou i na fond opráv. Nemáme žiadne zisky, dohodli sme sa jednohlasne na vedeni i na zalohach, nepodavalo sa danove priznanie ... Zameškali sme nieco ? Je treba i DIC ? ak ano, nemal nas DU upozornit ? Mam skusenost ze pri s.r.o. pokial si nesplnim povinnost poslu pozdrav i s 2000,- Sk pokutou ... Poradte, pomozete nam. Vďaka
svojar
12.02.06,11:56
DIČ podľa mňa potrebovať budete, aj keď neprenajímate nebytové priestory a nemte zisk, teda nemusíte podávať Daňové priznanie. Ale určite s niekym z Vás bude uzavretá Dohoda o vykonaní práce (predseda SVB, ekonom-účtovník) za to budú vyplácané odmeny a z tých musíte odvádzať preddavok na daň a tu už je DIČ pre komunikáciu s DÚ potrebné. Preto sa DÚ zaregistrujte.
Peterf
12.02.06,13:16
DIČ podľa mňa potrebovať budete, aj keď neprenajímate nebytové priestory a nemte zisk, teda nemusíte podávať Daňové priznanie. Ale určite s niekym z Vás bude uzavretá Dohoda o vykonaní práce (predseda SVB, ekonom-účtovník) za to budú vyplácané odmeny a z tých musíte odvádzať preddavok na daň a tu už je DIČ pre komunikáciu s DÚ potrebné. Preto sa DÚ zaregistrujte.

Som predsedom SVB a DIČo mame kvoli vyplacaniu odmien, z torych musime odvadzat dan z prijmu. alebo tiez ak zamestname niekoho na dohodu tak tiez odvadzame dan..
Kamil2
12.02.06,17:32
Dakujem za informaciu, pokial sa vsak dohodneme v spolocenstve, ze uctovnictvo si budeme robit sami, tak ako i vedenie a nebudeme nikomu platit ani podpisovat zmluvy je treba sa registrovat ?
A co ak by sa poplatok za vedenie uctovnictva dokladoval fakturou od uctovnicky na ZL ? I tam je potrebne platit preddavky na DU ?
Dakujem
svojar
12.02.06,18:33
Po našom SVB ale vyžadujú DIČ i naši dodávatelia služieb, napr. tepla, vody ai.
Halli
13.02.06,10:05
Kamil skor či neskor sa tomu nevyhneš a určite ho budete musieť mať tak ako spomínali ostatní a tiež by som to nenehavala na nahodu s danovým priznaním, podavam ho každy rok aj ked sme samozrejme neziskova organizacia.
GABRIELA
14.02.06,05:34
DIČ budete určite potrebovať, lebo ho budú vyžadovať Vaši dodávatelia. Daňové priznanie a výkazy treba tiež podať-pokiaľ máte v zálohových platbách aj príspevok na správu domu. V prípade že vyplatíš niekomu odmenu (za čo kokoľvek, a na základe DoVP príp.iného vzťahu), musíš sa registrovať na daň z príjmu, príp. ak budú nejaké iné príjmy napr.z prenájmu tak aj na zrážkovú daň.
apo
18.03.06,20:10
DIČ podľa mňa potrebovať budete, aj keď neprenajímate nebytové priestory a nemte zisk, teda nemusíte podávať Daňové priznanie. Ale určite s niekym z Vás bude uzavretá Dohoda o vykonaní práce (predseda SVB, ekonom-účtovník) za to budú vyplácané odmeny a z tých musíte odvádzať preddavok na daň a tu už je DIČ pre komunikáciu s DÚ potrebné. Preto sa DÚ zaregistrujte.

Pre rok 2005 som zobral na svoje plecia účtovanie Spoločenstva vlastníkov bytov.

Som potešený, že dańové priznanie sa podávať nebude, ale predsa:
1. Nie je potrebné oznímiť správcovi dane, že dańové priznanie sa nebude podávať?

2. Ešte budem potešenejší keď mi niekto odpovie, že ani výkazy súvaha a výsledovka sa nemusia nikomu posielať.

Totiž toto spoločenstvo som prebral v hroznom neporiadku, doposiaľ nemám počiatočné stavy jednotlivých fondov. Celkom by mi dobre padlo ak by som mohol odložiť hranie sa s číslami na obdobie po 31.3.2006 ak nikomu nebude chýbať súvaha a výsledovka.

Prosím poraďte útovníkovi, ktorý má málo času.

apo
Peterf
19.03.06,08:47
Pre rok 2005 som zobral na svoje plecia účtovanie Spoločenstva vlastníkov bytov.

Som potešený, že dańové priznanie sa podávať nebude, ale predsa:
1. Nie je potrebné oznímiť správcovi dane, že dańové priznanie sa nebude podávať?

2. Ešte budem potešenejší keď mi niekto odpovie, že ani výkazy súvaha a výsledovka sa nemusia nikomu posielať.

Totiž toto spoločenstvo som prebral v hroznom neporiadku, doposiaľ nemám počiatočné stavy jednotlivých fondov. Celkom by mi dobre padlo ak by som mohol odložiť hranie sa s číslami na obdobie po 31.3.2006 ak nikomu nebude chýbať súvaha a výsledovka.

Prosím poraďte útovníkovi, ktorý má málo času.

apo

1. musis oznamit DU Vase DP, aj ked bude mat len informativny chrarakter

2. SVB staci uctovat v JU, takze pokial viem suvaha je len v PU...? ja nie som uctovnik ale mysim ze v JU suvaha neexistuje.:eek:
apo
19.03.06,09:15
1. musis oznamit DU Vase DP, aj ked bude mat len informativny chrarakter

2. SVB staci uctovat v JU, takze pokial viem suvaha je len v PU...? ja nie som uctovnik ale mysim ze v JU suvaha neexistuje.:eek:

Ja nemám rád jednoduché účtovníctvo. Práve prechod na podvojné účtovníctvo postavil otázky na ktoré neviem dostať odpoveď. Osoba ktorá im robila jednoduché účtovníctvo to robila s prehľadom o účtovníctve získaným asi len z nejakého rekvalifikačného kurzu. Príve pri bytovom spoločenstve sa prejaví výhoda podvojného účtovníctva lebo účtovníctvo je o fondoch a v jednoduchom účtovníctve sa to dá, ale ten kto to robí musí perfektne ovládať princípz a zásady jednoduchého účtovníctva.

Toľko na vysvetlenie prečo podvojné účtovníctvo.

K Tvojej hlavnej informácii.
Ak som dobre porozumel tak správcovi dane k 31.3.2005 sa odovzdá všetko ako pri hocijakej inej účtovnej jednotke.

Prosím potvrď mi či som správne poc hopil Tvoju radu.

apo
Peterf
19.03.06,09:49
Ja nemám rád jednoduché účtovníctvo. Práve prechod na podvojné účtovníctvo postavil otázky na ktoré neviem dostať odpoveď. Osoba ktorá im robila jednoduché účtovníctvo to robila s prehľadom o účtovníctve získaným asi len z nejakého rekvalifikačného kurzu. Príve pri bytovom spoločenstve sa prejaví výhoda podvojného účtovníctva lebo účtovníctvo je o fondoch a v jednoduchom účtovníctve sa to dá, ale ten kto to robí musí perfektne ovládať princípz a zásady jednoduchého účtovníctva.

Toľko na vysvetlenie prečo podvojné účtovníctvo.

K Tvojej hlavnej informácii.
Ak som dobre porozumel tak správcovi dane k 31.3.2005 sa odovzdá všetko ako pri hocijakej inej účtovnej jednotke.

Prosím potvrď mi či som správne poc hopil Tvoju radu.

apo

Ano presne tak;)
PeterNR
25.03.06,14:23
Táto téma bola uzatvorená z dôvodu duplicity. Diskusia o daňových záležitostiach v SVB ďalej pokračuje na téme "Spoločenstvo vlastníkov bytov - daňové priznanie (http://www.porada.sk/showthread.php?t=21089)".