5marcela55
06.05.12,16:37
Zdravim.poradte mi,ked nahadzujem faktury v uctovnictve tak sa nahadzuju podla datumu vystavenia?a ked je napr. faktura vystavena 1.5.2012 ale je to za mesiac april nahodim ju do maja?
a cisla faktur alebo vydavkovych a prijmovych dokladov musia presne sediet cislo po cisle?dakujem
KEJKA
06.05.12,16:18
Zdravim.poradte mi,ked nahadzujem faktury v uctovnictve tak sa nahadzuju podla datumu vystavenia?a ked je napr. faktura vystavena 1.5.2012 ale je to za mesiac april nahodim ju do maja?
a cisla faktur alebo vydavkovych a prijmovych dokladov musia presne sediet cislo po cisle?dakujem
skôr by som povedala, že preibežne podľa toho, ako prišli do firmy - dátum došlej pošty. Nie je nutné dodržať poradie podľa dátumu vystavenia - napr. už kvôli DPH - faktúra síce príde neskôr, ale je na nej dátum dodania 30.4.-ešte ju nahodíš do apríla, aby si mohla odpočítať DPH - aj ked nie je to nevyhnutné.
a samozrejme, čísla musia byť chronologicky po sebe, inak to signalizuje nezaúčtovaný doklad, teda chybu v účtovníctve.
5marcela55
06.05.12,19:36
dakujem za odpoved.este mam otazku ked nahadzujem blocky na niektorych mi sumy dph zaokruhluje inak ako mi ich zaokruhluje uctovny program.co potom s tym rozdielom?
tictac7
06.05.12,19:47
dakujem za odpoved.este mam otazku ked nahadzujem blocky na niektorych mi sumy dph zaokruhluje inak ako mi ich zaokruhluje uctovny program.co potom s tym rozdielom?

do účtovníctva dávaš podľa toho, aké čísla sú na tých dokladoch, čo účtuješ. Inak v dnešnej dobe, keď sa nezaokrúhľuje na desatiny, už fakt málokedy rozdiel vzniká - a to mám teda kvantum dokladov. Máš dobre nastavený soft?
tictac7
06.05.12,19:48
mimotemy ....nechceš ešte nejaké to školenie si zabsolovovať a aj tu v kuchárke sa popozerať? ....Ty fakt robíš účto sama?
5marcela55
07.05.12,06:03
mimotemy ....nechceš ešte nejaké to školenie si zabsolovovať a aj tu v kuchárke sa popozerať? ....Ty fakt robíš účto sama?

pokial viem porada je vytvorena nato aby sa radilo tak je uplne jedno kto da aku otazku.je sa este len zacinam zaskolovat.ked vies poradit porad a ked nie tak nereaguj.
Adiks
07.05.12,09:03
mimotemy ....nechceš ešte nejaké to školenie si zabsolovovať a aj tu v kuchárke sa popozerať? ....Ty fakt robíš účto sama? Táto stránka pôjde do čerta, ak tu budeme vždy niekoho posudzovať. Riešme účtovné a daňové prípady, posudzujme rady iných, či sú správne alebo nie, ale prestaňme posudzovať, či je niekto dobrý alebo zlý účtovník. Zlého účtovníka život vytrestá sám .... Veď to biblické, ako meriate Vy, tak bude namerané Vám, nestratilo nič na svojej aktuálnosti.
tictac7
07.05.12,10:33
...len som chcela usmerniť jej kroky....neposudzujem, navigovala som....
Adiks
07.05.12,11:19
Ak som ťa zle pochopil, tak sa ospravedlňujem.