Izabella A Enikő
07.05.12,07:59
Dobry den, mam takyto problem... pri rozvode styk nasej maloletej dcerky s jej otcom bol stanovený,ako neobmedzeny, to moj exmanzel pochopil tak,ze ked mu to vyhovuje, ja mu malu musim dat vzdy, ma 4 roky. musim mu dat malu vzdy,ked si on zmysli, ako keby bola kus nabytku z pozicovne...a jemu je to jedno, ci mame iny program alebo podobne, a stalo sa aj to,ze ked po mesiaci ho napadlo ze ju chce, ked ju priviezol,tak z neho bolo citit alkohol, mozem podat ziadost na upravu styku s maloletou na konkretne dni a hodiny? aby proste bol v tom nejaky system,aby som aj ja mohla zariadit nas volny cas nejakym sposobom.. a je moznost dat do ziadosti formulku, ze v pripade ak proste bude ex pod vplyvom alkoholu,ze ju viac uz nemoze mat alebo podobne?? lebo aj pocas nasho manzelstva sa stalo,ze pod vplyvom soferoval a vystrajal,len som bola hlupa,ze pocas rozvodoveho konania som to nepovedala,lebo som chcela "pokojny" rozvod...moja chyba! ake podmienky sa mozu spisat ohladne tych navstev a casu? kedze robi ako kamionista a domov chodi iba raz za cas, bude to sud brat do uvahy?... prosim poradte mi.
noki123
07.05.12,19:59
sud to bude brat do uvahy
arizona
08.05.12,07:48
To, ze ma otec dohodnuty neobmedzeny styk s dietatom neznamena, ze si moze prist neohlasene hocikedy...Ty tiez nie si povinna sediet s dietatom stale doma a cakat ci nahodou nezazvoni.

Ziadaj od otca,aby respektoval aj tvoje prava a navstevu ti vopred telefonicky ohlasil a dohodol sa.
Alebo sa dohodnite na nejakych pravidelnych terminoch,aby ste si obaja mohli naplanovat cas a program vopred.
Ak sa nebude dat dohodnut,mozes sa obratit na sud. Aspon mas v rukach argumenty, ze si sa snazila situaciu riesit.