kristina11
12.02.06,11:23
Dobrý deň,

začínam s Money a neviem, si poradiť s účtovaním bankových výpisov v JÚ.
Každý mesiac mám len jeden výpis s pohybmi za celý mesiac.
Prvý pohyb som zaúčtovala s číslom dokladu BU1, ale pri druhom pohybe mi už nechcelo zobrať číslo dokladu BU1, pričom ide stále o ten istý výpis č.1.
Čo s tým?
Ďakujem.
duficek
12.02.06,11:43
BU1 je poradove cislo dokladu. cize ked zadavas druhy doklad, musi ti soft ponuknut BU2, treti bude zase BU3.
ja mam cislovanie dokladov nastavene na BU2006001, BU2006002, BU2006003 atd.
poradove cislo bankoveho vypisu (to cislo ostava na cely mesiac rovnake, teda pre januar 1, februar 2) najdes vedla kolonky Konstantny symbol
Aknazuz
13.02.06,17:09
Dobrý deň,

začínam s Money a neviem, si poradiť s účtovaním bankových výpisov v JÚ.
Každý mesiac mám len jeden výpis s pohybmi za celý mesiac.
Prvý pohyb som zaúčtovala s číslom dokladu BU1, ale pri druhom pohybe mi už nechcelo zobrať číslo dokladu BU1, pričom ide stále o ten istý výpis č.1.
Čo s tým?
Ďakujem.
ja si v MoneyS3 uctujem banku po mesiacoch nasledovne: BU101001 az BU101999 by boli doklady za 01, nasledne februar:BU102001 az BU102999.
Vyskusaj si poradove cislo v ciselnych radoch - ma pat miest a rada ma tiez 5 miest.
viktoria
16.02.06,11:31
Tlačíte si každý jeden bankový doklad alebo len nejaký súhrnný doklad k jednému výpisu?
Beba
16.02.06,12:05
[QUOTE=viktoria]Tlačíte si každý jeden bankový doklad alebo len nejaký súhrnný doklad k jednému výpisu?[/QUOTECec účtovníctvo si vytlačíš knihu bankových výpisov, knihu bankových dokladov podľa potreby súhrnne, detailne. Účtujenm položkova a do kolonky čísla výpisu uvediem mesiac a tak si môžem robiť prehľady, aké potrebujem.
duficek
16.02.06,13:38
ked mi pride vypis banky, tak si polozky iba nahadzem do bankovych dokladov. tlacim iba na konci roka ked sa uzatvaraju uctovne knihy, tak tlacim "Knihu bankovych dokladov", ktoru prilozim k bankovym vypisom. k vypisom z uctu prikladam iba prikazy na uhradu a vklady na ucet.
Beba
16.02.06,13:51
Dodám ešte, že sa dá vytlačiť aj zoznam dokladov so zaúčtovaním, ak by bolo treba
viktoria
16.02.06,14:03
Ďakujem za odpovede, bola som zvedavá na to či tlačíte bankové doklady jednotlivo.
Takže som sa rozhodla vytlačiť k jednotlivým výpisom z tlačových zostáv Zoznam bankových výpisoch, tak že zaškrtnem vytlačiť len jeden bankový výpis, a formulár som upravila tak, aby som tam mala aj políčká pre podpis zodpovednej osoby a osoby ktorý doklad zaúčtoval.
ttoma
02.03.06,20:14
Dobrý deň,

začínam s Money a neviem, si poradiť s účtovaním bankových výpisov v JÚ.
Každý mesiac mám len jeden výpis s pohybmi za celý mesiac.
Prvý pohyb som zaúčtovala s číslom dokladu BU1, ale pri druhom pohybe mi už nechcelo zobrať číslo dokladu BU1, pričom ide stále o ten istý výpis č.1.
Čo s tým?
Ďakujem.
Ja som si vytvorila v číselnej rade radu pre roznebankove účty: napr. B01/001-999 a BU01/001-999 alebo BV01/001-999 a rozlisujem tym rozne banky ak ma napr. podnikatel viac účtov , potom pridavam na kazdy mesiac resp.kazdy vypis ak chodi priebezne v mesiaci novu radu podla čísla výpisov aby som vedela , ktorí výpis to je t.j. ake je jeho poradové číslo a za lomitkom viem presne koľko mam v danom výpise položiek, tie si samozrejme pre kontrolu ceruzkou vyznacim aj vo výpise a ked idem na ciselnu radu viem presne kolko mam vypisov a kolko poloziek v nich. Dufam, ze som to napisal zrozumitelne nie som velmi na pisanie prispevkov. Vela zdaru ja osobne som s MoneyS3 velmi spokojna a skusala som aj ine programy ale tento sa mne zda velmi prehladny a je to skutocne len naucit sa v nom pracovat.
duficek
02.03.06,20:44
tvoje cislovanie sa mi zda zlozite a pracne. predsa poradove cislo vypisu zadavas pri kazdom pohybe na ucte a nasledne to cislo vidis aj v penaznom denniku.
ked mas viac uctov, mas samozrejme aj viac ciselnych radov.
Ľuba
07.03.06,08:09
Ja som si vytvorila v číselnej rade radu pre roznebankove účty: napr. B01/001-999 a BU01/001-999 alebo BV01/001-999 a rozlisujem tym rozne banky ak ma napr. podnikatel viac účtov , potom pridavam na kazdy mesiac resp.kazdy vypis ak chodi priebezne v mesiaci novu radu podla čísla výpisov aby som vedela , ktorí výpis to je t.j. ake je jeho poradové číslo a za lomitkom viem presne koľko mam v danom výpise položiek, tie si samozrejme pre kontrolu ceruzkou vyznacim aj vo výpise a ked idem na ciselnu radu viem presne kolko mam vypisov a kolko poloziek v nich. Dufam, ze som to napisal zrozumitelne nie som velmi na pisanie prispevkov. Vela zdaru ja osobne som s MoneyS3 velmi spokojna a skusala som aj ine programy ale tento sa mne zda velmi prehladny a je to skutocne len naucit sa v nom pracovat.

Tiez sa mi to zda zbytocne vytvarat ciselnu radu na kazdy mesiac zvlast (pre kazdy ucet - to je v poriadku), pretoze na kazdom doklade si mozes zadat cislo vypisu a v zozname bankovych dokladov si potom pre kontrolu vyfiltrovat len doklady z urciteho vypisu (pripadne este z urcitej ciselnej rady). Ked potom stlacis tlacitko sucet, tak Ti ukaze, kolko dokladov bolo na tom vypise.