Tohocasu
07.05.12,08:58
Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať ako sa počíta odpracovaný čas u zamestnávateľ v prípade, že som bol dlhodobo PN. Konkrétne: v polke mesiaca budem mať odpracovaný rok a chcel by som podať výpoveď ešte s mesačnou výpovednou dobou. Počas tohto roka som bol mesiac PN, takže otázka znie, musím podať výpoveď pred polkou mesiaca alebo môžem počkať ku koncu mesiaca?

Druhá otázka: ak podám dobrovoľne výpoveď, mám nárok na podporu v nezamestnanosti? ostatné podmienky mám splnené.

vďaka všetkým za ochotu
veronikasad
07.05.12,07:00
Ak budeš výpoveď dávať ty, ako zamestnanec, môžeš ju dať aj počas PN-ky (zamestnávatel to urobiť nemôže, si v ochrannej dobe). Ak PN-ka bude trvať ďalej, nem.dávky aj po skončení prac.pomeru vypláca soc.poisťovňa.

UP neskúma dôvod skončenia prac.pomeru, ak sú splnené ostatné podmienky, máš nárok na dávku v nezamestnanosti. Zaeviodujú ťa až po skončení PN.
Katy a R
07.05.12,07:06
Veronika, jemu ide asi o toto (o dĺžku výpovednej doby) ;):confused:: (6) Ak výpoveď dáva zamestnanec, ktorého pracovný pomer u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok, výpovedná doba je dva mesiace.
.. čiže zákon hovorí o "trvaní PP":) (nečakaj do konca mesiaca)
veronikasad
07.05.12,07:08
Veronika, jemu ide asi o toto ;):confused:: (6) Ak výpoveď dáva zamestnanec, ktorého pracovný pomer u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok, výpovedná doba je dva mesiace.



Katy, pochopila som to tak, aj keď som sa v odpovedi zamerala na podanie výpovede počas PN-ky. Ak chce jednomesačnú výpovednú dobu, musí výpoveď podať kým prac.pomer trvá menej ako rok.

Teraz čítam ešte raz - nie je PN, ale bol ...
Tohocasu
07.05.12,07:15
ďakujem za odpoveď. Katy to pochopila spravne :)
a Veronika ďakujem za tu sociálku