domacnost
12.02.06,12:34
Ahojte, rada by som sa vás spýtala na nasledovné účtov.prípady, ako ďalej postupovať:
1) Účtovný stav mám vyšší, ako skut.stav v sklade vzniklo mi MANKO. Ako sa to bude účtovať presne v JÚ?
- mám ponížiť v účtovnictve sklad.karty?
- výdavky ovpl.základ dane sa ponížia v peň.denníku , ako účtov.operácia k 31.12.? alebo toto manko v SK vyrovnám v daňovom priznaní?
2) V priebehu roka sa kúpil tovar IZOSKLO, ktoré malo slúžiť k hlin.dverám, ale z nezistených príčin toto sklo prasklo-je nepoužiteľné, ako sa bude účtovať v JÚ a aký vplyv to má na daň.základ a dph? To isté vzniklo pri dorme, ktorá je súčasťou dverí je pokazená, čo stým?

Idem to účtovať prvý krát a neviem si rady.:confused: :mee:
ALBO
12.02.06,14:35
Vyjadrím sa len k otázke DPH. T.z.Pri obstaraní tovaru ste si uplatnili daň, to je v poriadku. Teraz, keď vám vznikla škoda, nemusíte robiť žiadne opravy, škoda nezakladá povinnosť vrátenia uplatnenej DPH, nie je predmetom dane.
Ninna
12.02.06,14:42
neviem čo je predmetom Vášho podnikania ale dorma a izosklo pokiaľ boli zaúčtované ako nákup materiálu, keď že sa dodnes nepoužili mali by byť evidované na skladových kartách. V prípade že sú nefunkčné treba ich odpísať zo skladových kariet s uvedením adekvátneho dôvodu ich vyradenia.
domacnost
13.02.06,04:11
predmetom podnikania je predaj , montáž hlin.dverí-vchodových. A aký to bude mať dopad na základ dane? Aký bude postup účtovania v JÚ pri manku a škode? Od vďačím sa bodom za správnu odpoveď.
Ninna
13.02.06,08:22
Tie dve veci vyradené vám daň z príjmu neovplyvnia iba výšku skladových zásob.A tá pokazená dorma by mala ísť na reklamáciu.Zatiaľ som pochopila že rozdiely máte iba z týchto dvoch vecí, alebo je toho viac
domacnost
13.02.06,08:42
Ninna ďakujem , ešte počkám či ma niekto iný názor, ako by sa to malo účtovať.