martinko klingačik
07.05.12,12:38
Dobrý den, k 30.04.2012 som dostala vypoved. Bola som sa nahlasiť na Urade práce. Ale chcela by som ešte do leta byť PN? Môžem? Oplatí sa to? nevadí, že už mi vypršala ochranna lehota?
ivka70
07.05.12,10:43
Dobrý den, k 30.04.2012 som dostala vypoved. Bola som sa nahlasiť na Urade práce. Ale chcela by som ešte do leta byť PN? Pytas sa, ci by si chcela :) ? Môžem? Mozes. Oplatí sa to? Co znamena, ci sa to oplati? nevadí, že už mi vypršala ochranna lehota? Nevadi ,akurat ze PNka, ktora zacne od zajtra, uz nebude platena.

V texte
veronikasad
07.05.12,10:53
Dobrý den, k 30.04.2012 som dostala vypoved. Bola som sa nahlasiť na Urade práce. Ale chcela by som ešte do leta byť PN? Môžem? Oplatí sa to? nevadí, že už mi vypršala ochranna lehota?
Ak máš splnenú podmienku 270 dní nem.poistenia zo zamestnania, nárok na nemocenské (z minima)ti vznikne aj neskôr, ak sa pred začiatkom PN-ky prihlásiš na celý balík dobr.poistenia. Nezabudni uhradiť pomernú časť poistného a po skončení PN-ky sa z DNP odhlásiť.
Kopiu PN-ky treba odovzdať na UP - počas poberania nemocenského sa preruší poberanie dávky v nezamestnanosti - znovu sa obnoví po ukončení PN.
martinko klingačik
08.05.12,08:18
Mám Dnp ale končí až 13.7, vtedy vyprší. Pýtam sa: Ak pôjdem po ochrannej lehote na PN dostanem nemocenské?, alebo budem bez finnancií marodovať?
martinko klingačik
08.05.12,08:21
bola som v tej firme 6 rokov
veronikasad
08.05.12,08:45
bola som v tej firme 6 rokovV prípade PN-ky máš nárok na nemocenské z dobr.nem.poistenia. Podmienku 270 dní máš splnenú. PN si daj vystaviť ako DPO a odnes priamo do SP. Neviem, z akého vymer.základu si platíš DNP, ak DNP trvá menej ako 26 týždňov, nemocenské bude z minima.
Xanti
08.05.12,09:27
Veronika,
nemôže si dať zadávateľ vypísať 2x PN , 1 x zo zamestnania z dátumom 7.5. ved lekár vie spätne tri dni vypísať PN a druhú z DNP z dátumom 7.5. detto?
veronikasad
08.05.12,09:30
Veronika,
nemôže si dať zadávateľ vypísať 2x PN , 1 x zo zamestnania z dátumom 7.5. ved lekár vie spätne tri dni vypísať PN a druhú z DNP z dátumom 7.5. detto?
neviem či by to v SP prešlo - neskúšala som ...
Na spätné vypísanie PN musí mať lekár dôvod (v tomto prípade to vidím skôr ako špekuláciu)