Erika686
07.05.12,14:16
Mili poradaci, potrebujem poradit. Uz pred 11r. sme kupili pozemok, na ktorom bola stara synagoga, ale uz nesplnala ucel synagogy. Na LV je ale vedena ako synagoga/ostatne stavby, dokonca ma supisne cislo.
Nam to sluzi ako garaz, sklad....
Min. rok sme za tuto budovu platili dan 17 €, ale toho roku nam prislo zaplatit az 60€!, co je neskutocna palka za staru barabiznu. Preto by sme chceli zmenit ucel tejto stavby. Co v takom pripade? "Synagoga" ma aj 180 rokov...
Dakujem za kazdy nazor.
ivka70
07.05.12,12:23
A preco taky narast?
Zmenilo mesto sadzby ? Alebo tu stavbu preradili niekam inam?
lubko6394
07.05.12,12:31
A nebolo by lepšie tvrdiť, že ste židia a toto je Vaše modlitebné miesto a na základe toho požiadať o odpustenie dane a možno ešte vypýtať dotáciu ?
Erika686
07.05.12,14:15
A preco taky narast?
Zmenilo mesto sadzby ? Alebo tu stavbu preradili niekam inam?
Ano, obec menila sadzbu, ale toto je az prilis.
Erika686
07.05.12,14:17
A preco taky narast?
Zmenilo mesto sadzby ? Alebo tu stavbu preradili niekam inam?
Ano, obec menila sadzby, ale toto je az prilis.
lubko6394
07.05.12,15:00
Ano, obec menila sadzby, ale toto je az prilis.

Však tie sadzby si stanovuje každá obec inak. Ako poradiť keď tie Vaše nepoznáme ? Naše sú:

B. DAŇ ZO STAVIEB
Sadzba dane
v € za 1 m2
príplatok za
podlažie
1. Stavby na bývanie a drobné stavby
0,08
0,04
2. Stavby na pôdohospo. produkciu.,
skleníky
0,16
0,06
3. Stavby rekr. a záhr. chát
0,60
0,06
4. Samostatne stojace garáže
0,30
0,06
5. Priemyselné stavby
1,60
0,06
6. Stavby na ostat. podnik.a
zár.činnosť, skladovanie a admin.
1,60
0,06
7. Ostatné stavby
0,50
0,06

A obce v prvom rade skásnu to, čo ide najľahšie: podniky a živnostníkov. Btw. kto je majiteľ? Občan či firma ?
Erika686
07.05.12,17:04
Však tie sadzby si stanovuje každá obec inak. Ako poradiť keď tie Vaše nepoznáme ? Naše sú:

B. DAŇ ZO STAVIEB
Sadzba dane
v € za 1 m2
príplatok za
podlažie
1. Stavby na bývanie a drobné stavby
0,08
0,04
2. Stavby na pôdohospo. produkciu.,
skleníky
0,16
0,06
3. Stavby rekr. a záhr. chát
0,60
0,06
4. Samostatne stojace garáže
0,30
0,06
5. Priemyselné stavby
1,60
0,06
6. Stavby na ostat. podnik.a
zár.činnosť, skladovanie a admin.
1,60
0,06
7. Ostatné stavby
0,50
0,06

A obce v prvom rade skásnu to, čo ide najľahšie: podniky a živnostníkov. Btw. kto je majiteľ? Občan či firma ?
Vlastnikom sme my, fyzicke osoby.
Naco ti je vediet, kolko je dan? Mne ide o zmenu v uzivani. Teraz to je vedene ako "ostatne stavby" a chceme to prekvalifikovat na garaz,... za co sa plati podstatne menej.
lubko6394
08.05.12,06:31
Vlastnikom sme my, fyzicke osoby.
Naco ti je vediet, kolko je dan? Mne ide o zmenu v uzivani. Teraz to je vedene ako "ostatne stavby" a chceme to prekvalifikovat na garaz,... za co sa plati podstatne menej.

Však ako poradiť, keď podstatu tajíš. Keď by si mala vyplnené "Miesto" tak by som si to vygúglil na stránke obecného úradu. Zagúglil som za teba a vo Vlčkovciach pri Trnave je to takto: http://www.vlckovce.sk/dokumenty/obecnyurad/nastiahnutie/zmenavuzivani.pdf
Takže šup na obecný úrad, zaplať poplatky, dodaj dokumentáciu a súhlasné stanoviská... Len sa môže stať, že obec upraví sadzbu za garáže a budeš znovu začínať a meniť garáž na svätostánok . Tebe ako žene totiž na rozdiel odo mňa nemajú ako dokázať, že nie si Židovka a že sa tam nemodlíš...
Erika686
08.05.12,16:56
Však ako poradiť, keď podstatu tajíš. Keď by si mala vyplnené "Miesto" tak by som si to vygúglil na stránke obecného úradu. Zagúglil som za teba a vo Vlčkovciach pri Trnave je to takto: http://www.vlckovce.sk/dokumenty/obecnyurad/nastiahnutie/zmenavuzivani.pdf
Takže šup na obecný úrad, zaplať poplatky, dodaj dokumentáciu a súhlasné stanoviská... Len sa môže stať, že obec upraví sadzbu za garáže a budeš znovu začínať a meniť garáž na svätostánok . Tebe ako žene totiž na rozdiel odo mňa nemajú ako dokázať, že nie si Židovka a že sa tam nemodlíš...
Presne toto som si nasla aj ja predtym, ako som sem dala temu :-)
Lenze ja som skor myslela, ci vie niekto poradit ked sa jedna o synagogu a este tak staru .
Tak chcem, ci nechcem, idem na obecny urad...uz sa tesim na tu tetku :-)