MySpace
07.05.12,18:17
Ahojte poradaci,

chcem sa s vami poradit, ako by ste riesili to, ak po nastahovani sa novej firmy do okolia vasho domu stoja pred vami reklamne auta z nej. Sama mam vlastne sukromne auto a tym padom ho nemam kam zaparkovat. Parkujem o dost dalej. Predtym som vzdy parkovala pred vlastnym domom.
Je to rozny dom a tak mi je jasne, ze im ide o robenie si vlastnej reklamy, predsa len lukrativne miesto. Vsimam si, ze ich auta odtial nezmiznu ani na noc, ani cez den, ani cez vikend.... Pride mi to naozaj ako keby tam boli prave za ucelom reklamy. Lenze horsie je, ze si nemam kam odparkovat svoje vlastne auto. Pred mojim domom je park a tak je na celej nasej ulici zvykom parkovat na naprotivnej strane cesty. Nemozem sa teda vyhovarat, ze by mi branili vstupu do pozemku. (To som v zakone totiz nasla.) Pripadne mate napad na to, co im povedat, ako im to vysvetlit. A vobec mam pravo sa k takemuto comusi vyjadrovat, predsa len kvoli nim musim hladat parkovanie o dost dalej a prevlakat nakupy do domacnosti z vacsej vzdialenosti. Ci len sa musim odteraz tomu bezbranne denne prizerat?
Predom dakujem za vase nazory, rady a tipy ako to riesit.
mareko
07.05.12,16:44
Môžeš si jedine zaplatiť svoje parkovacie miesto (resp. prenajať od mesta). To je asi všetko. Pochybujem, že keby si im išla vysvetliť, že musíš parkovať ďaleko, že by to malo dáky efekt, a navyše by sa tam isto postavil niekto iný, kto to má teraz tiež ďaleko :-)
arizona
07.05.12,16:49
Sice si toho napisala vela,ale celkom si to neviem z tojich slov predstavit...;)
Stoja ti pred domom,alebo tam mas park? Stoja na verejnom priestranstve?
Firma nema svoje parkovisko?
MySpace
07.05.12,17:51
Sice si toho napisala vela,ale celkom si to neviem z tojich slov predstavit...;)
Stoja ti pred domom,alebo tam mas park? Stoja na verejnom priestranstve?
Firma nema svoje parkovisko?

... aj aj, stoja priamo pred domom a teda vedla toho parku, co je na naprotivnej strane od domu (inde sa stat neda). Neviem, ale asi dalo by sa to oznacit pojmom verejne priestranstvo, nakolko park nespada pod moj pozemok. :D Ide o krizovatku v tvare T, na jeho vrchu je budova firmy a tam ma svoje vlastne parkovisko vo vnutri - v dvore a mohli by (kebyze chcu) stat aj priamo na chodniku pri svojej firme. Lenze to sa nedeje.
Osobne si myslim, ze preto neparkuju pred sebou, ale tu, ze z hladiska tej ich reklamy je to pre nich strategickejsia pozicia a tak ich nezaujima, ci niekomu zaberaju miesto sluzobnymi autami. Len to je to, co som spominala, ze tam parkuju stale dnom i nocou. Takze nie je mozne pockat a nasledne preparkovat auta tam. Ide pri tom o novucicku firmu, prestahovala sa sem (predtym tu nebola).
lujza.j
07.05.12,18:00
aj ked toto asi nechceš počuť, ale nie si prvá ani posledná.... BA je taká, ludia su radi ked si chytia miesto o ulicu dalej, hlavne nech to niesu "dve zastávky autobusom". asi to vyriešiš iba predplateným miestom... mne napríklad vadí to, že z piatich aut na parkovisku je iba jedno z BA špz-kou.....
buchač
07.05.12,18:04
... aj aj, stoja priamo pred domom a teda vedla toho parku, co je na naprotivnej strane od domu (inde sa stat neda). Neviem, ale asi dalo by sa to oznacit pojmom verejne priestranstvo, nakolko park nespada pod moj pozemok. :D Ide o krizovatku v tvare T, na jeho vrchu je budova firmy a tam ma svoje vlastne parkovisko vo vnutri - v dvore a mohli by (kebyze chcu) stat aj priamo na chodniku pri svojej firme. Lenze to sa nedeje.Osobne si myslim, ze preto neparkuju pred sebou, ale tu, ze z hladiska tej ich reklamy je to pre nich strategickejsia pozicia a tak ich nezaujima, ci niekomu zaberaju miesto sluzobnymi autami. Len to je to, co som spominala, ze tam parkuju stale dnom i nocou. Takze nie je mozne pockat a nasledne preparkovat auta tam. Ide pri tom o novucicku firmu, prestahovala sa sem (predtym tu nebola).

...zhrnul by som celý príspevok troma krátkymi slovami .....otázočkou...;)


...NO A ČO ....??? :rolleyes:
buchač
07.05.12,18:10
aj ked toto asi nechceš počuť, ale nie si prvá ani posledná.... BA je taká, ludia su radi ked si chytia miesto o ulicu dalej, hlavne nech to niesu "dve zastávky autobusom". asi to vyriešiš iba predplateným miestom... mne napríklad vadí to, že z piatich aut na parkovisku je iba jedno z BA špz-kou.....
...hm .......

MNE zasa vadí , že tri z piatich má zasa tú BA špz.....

...a vieš aký je rozdiel ????????

...kým v Blave sú tie " iné " špz , tak sú to pracujúci , ktorých tie peniaze aj v nej viac menej ostávajú...
...ale tie BA špz v iných mestách ????.......love idú do Blavy , nakoľko sídla firiem sú predsa tam ...no autá ničia cesty mimo BA ...
lujza.j
07.05.12,18:28
...hm .......

MNE zasa vadí , že tri z piatich má zasa tú BA špz.....

...a vieš aký je rozdiel ????????

...kým v Blave sú tie " iné " špz , tak sú to pracujúci , ktorých tie peniaze aj v nej viac menej ostávajú...
...ale tie BA špz v iných mestách ????.......love idú do Blavy , nakoľko sídla firiem sú predsa tam ...no autá ničia cesty mimo BA ...
mimotemy hej sú, ale berú prácu domácim a ešte znižujú mzdy.... ale o tom som nechcela.... pochopí ten ktorého sa to týka....
buchač
07.05.12,18:38
mimotemy hej sú, ale berú prácu domácim a ešte znižujú mzdy.... ale o tom som nechcela.... pochopí ten ktorého sa to týka........tiež si myslím ...........to o tej práci a ten , koho sa to dotýka..........................a preto sa pýtam !!!PREČO sa domáci nehlásia na tie voľné pracovné miesta ???????????????????????????????????????...veď sa to AJ ICH DOTÝKA !!!!!!ALE máš pravdu ......nechajme radšej tak ............ nekazme si náladu takouto dišputou.....
tictac7
07.05.12,18:43
prosím, prosím, zbrane dole :-)
lujza.j
07.05.12,18:52
ja som už skončila....:) aj viac by som vedela.....dať..
Martin1310
07.05.12,21:50
Ja stále neviem pochopiť tento súčasný zvyk že bez toho aby ste sa opýtali toho koho sa to týka už hladáťe ako to riešiť ked vám nebudú chcieť vyhovieť.Ved sa ich slušne spýtajte či by vám tam nemohli nechať to vaše jedno miesto,ved vás hádam neuhryznú,viac aj tak nemôžte spraviť ked je to verejné priestranstvo.