555555
07.05.12,21:07
neviete niekto náhodou,čo znamená -ohrančaná dievka?pravdepodobne ide o oravské nárečie.
Stanislav 1975
07.05.12,19:17
nebude to tehotná? ;), si myslím...
lujza.j
07.05.12,19:44
tictac7
07.05.12,19:46
http://slovnik.dovrecka.sk/narecovy-slovnik/o/strana-4

....ja som vygooglila takú pesničku - a tá pripečená mi tam tiež viac sedí..... takže tak, šariš to istí. Vyjadrite sa.....
marjankaj
07.05.12,20:10
....ja som vygooglila takú pesničku - a tá pripečená mi tam tiež viac sedí..... takže tak, šariš to istí. Vyjadrite sa.....
Pripečená alebo skôr prihoretá?:---
To by sa skôr hodilo k chalanovi.:D
tictac7
07.05.12,20:11
...tak prihoretá.... nie je to jedno, keď je význam ten istý?
marjankaj
07.05.12,20:23
No práveže je v tom dosť veľký rozdiel :---
Ľubomír
08.05.12,06:06
neviete niekto náhodou,čo znamená -ohrančaná dievka?pravdepodobne ide o oravské nárečie.

Nieviem presne, ale niekedy moji rodičia použivali výraz" ohrančený chlieb". Bol to chieb opečený na platni peca. Nasucho. Takže men to vychádza, že by to mohla byť opálená dievčina. Je to ale bez záruky.
marjankaj
08.05.12,07:13
Nieviem presne, ale niekedy moji rodičia použivali výraz" ohrančený chlieb". Bol to chieb opečený na platni peca. Nasucho. Takže men to vychádza, že by to mohla byť opálená dievčina. Je to ale bez záruky.
ohrančený chlieb=hrianka.

pripečený=priblbý
prihoretý=gay
jobobe
10.05.12,15:22
neviete niekto náhodou,čo znamená -ohrančaná dievka?pravdepodobne ide o oravské nárečie.

vyštafírovaná, vyparádená, pekne oblečenáhttp://kycer.sk/wp-content/kroje001.jpg



Už sa jedna ohrančaná dievka vydáva.

1. Už sa jedna ohrančaná dievka vydáva, na kohože, na koho tie reči naháva.
Nahavá ich, naháva na najmladšiu sestričku, na najmladšiu, na najkrajšiu, menom Zuzičku.

2. Zahrajte mi, muzikanti, ešte raz vivat, už ja idem od mamičky na ten dlhý čas.
Ja ďaleko preč idem, už ja viacej neprídem, už ja viacej medzi vami bývať nebudem.

3. Ešte sa vás, mamka moja, jedno spýtať mám, či ja ešte, mama moja, s vami bývať mám?
Nie dcéruška, nie so mnou, dcérka moja nie so mnou. Koho si si vyvolila, ten bude s tebou.