Žofa
12.02.06,14:35
Chceme onedlho založiť s.r.o.(dvaja spoločníci) a dozvedela som sa, že spísanie takejto zmluvy u notára stojí cca 15-20tis. Vedel by mi niekto z Vás poslať opis nejakej spoločenskej zmluvy? Sme úplní začiatočníci, a keby som mohla poprosiť o nejaké rady, čoho sa máme vyvarovať, budem veľmi povďačná. Vopred ďakujem. Žofa
Žofa
12.02.06,13:37
Chceme onedlho založiť s.r.o.(dvaja spoločníci) a dozvedela som sa, že spísanie takejto zmluvy u notára stojí cca 15-20tis. Vedel by mi niekto z Vás poslať opis nejakej spoločenskej zmluvy? Sme úplní začiatočníci, a keby som mohla poprosiť o nejaké rady, čoho sa máme vyvarovať, budem veľmi povďačná. Vopred ďakujem. Žofa
Chceme onedlho založiť s.r.o.(dvaja spoločníci) a dozvedela som sa, že spísanie takejto zmluvy u notára stojí cca 15-20tis. Vedel by mi niekto z Vás poslať opis nejakej spoločenskej zmluvy? Sme úplní začiatočníci, a keby som mohla poprosiť o nejaké rady, čoho sa máme vyvarovať, budem veľmi povďačná. Vopred ďakujem. Žofa
Zita5
12.02.06,13:47
STRELEC
12.02.06,13:54
My ekonómovia suplujeme kde-čo a niekedy aj právnikom lezieme do remesla, lebo ozaj sú niekedy pridrahí.
Skús pohľadať nejaký vzor cez vyhľadávanie a v tlačivách a zákonoch. Nejaká spoločenská zmluva v základnom tvare by tam mala byť. Ja som to len tak narýchlo prebehol a nenašiel som. Problém je v tom, že zmluva by nemala (čo sa ale často stáva) opis základných bodov, ktoré sú povinné zo zákona, ale mala by byť ušitá na mieru. Keď sa zmluva uzatvára, tak zmluvným stranám na jej obsahu len málokedy záleží. Keď ale dôjde ku problémom, zrazu každý "nasliní prst" a oháňa sa zmluvou jedna radosť. Vtedy je už ale neskoro, lebo zmluva je napríklad príliš všeobecná alebo nevystihuje konkrétne podmienky vzťahu.
Pokúsim sa neskôr niečo prilepiť - ale v takom základnom tvare.
STRELEC
12.02.06,14:34
Spoločenská zmluva - vzor - základný tvar - manželia. Spoločnosť zapísaná teraz vo februári. Dúfam, že pomôže, hoci ozaj to je len pre prípady ako je ten vo vzore. Spoločnosť zakladajú formálne dvaja, ale vlastne len jeden spoločník, ktorý ale nechcel z praktických dôvodov použiť formu zakladacej listiny. Preto aj tých 300 tis ZI, ktoré som tam naschvál nechal.
STRELEC
12.02.06,15:51
Spoločenská zmluva - vzor - základný tvar - manželia. Spoločnosť zapísaná teraz vo februári. Dúfam, že pomôže, hoci ozaj to je len pre prípady ako je ten vo vzore. Spoločnosť zakladajú formálne dvaja, ale vlastne len jeden spoločník, ktorý ale nechcel z praktických dôvodov použiť formu zakladacej listiny. Preto aj tých 300 tis ZI, ktoré som tam naschvál nechal.
............
Reakcia na SS - viď predošlý príspevok.