kolomankraslan
08.05.12,11:39
Prosim poradte mi mam taku vec manzelka sa odo mna odstahovala aj s detmi do druheho bytu so svojim novym priatelom a mna by zaujimalo ze ona si zobrala deti, povedala mi kedy ich mozem stretavat a podobne kde to niekedy sa neda s nou spojit a to ked jej volam naschval nezdviha ale ked potrebuje peniaze tak sa oziva.
Ako to je to keby si ona stavila alebo skor akym pravom ak ani sud nebol a ani nic ze si taketo ona stanovi ze si zoberie deti a povie my kedy ich mozem vidat a potom my hadze na hlavu ze na nich nic neplatim ( hlavne ze skolka a skola a podobne veci platim .
Na buduci tyzden mame rozvod a dovtedy by som chcel vediet ako to malo fungovat ked sa s nou nedalo ani dohodnut.
To ona stanovuje zakony ked taketo spravi ze sa odstahovala v decembri a este zobrala my deti a jej stoji vyssie.
Prosim poradte mi lebo uz naozaj neviem co mam robit .
draik
08.05.12,09:50
Do rozvodu ste si rovní, čo sa týka rodičovských práv a povinností o maloleté deti (je možné sa domáhať na súde). Súčasťou rozvodu je aj rozhodnutie o úprave týchto práv a povinností na čas po rozvode (buď sa schváli dohoda alebo rozhodne súd). Manželku by som upozornil listom, e-mailom, sms už teraz, aby ste mali na súde dôkaz.
kolomankraslan
08.05.12,10:01
Dobry den len tolko by som sa chcel spytat co by som jej mal sms kou presne napisat aby som mal dokaz
Dakujem za odpoved velmi pekne a s pozdravom ostavam.
kolomankraslan
08.05.12,14:39
Prosím poradte mi cim skor dakujem vopred velmi pekne a s pozdravom ostavam.
pepsikova
08.05.12,15:06
..no esemesku ti súd ako dôkaz asi neuzná, ale môžeš sa na súde k tejto veci vyjadriť a povedať, ako je to doteraz a ako si to predstavuješ ďalej...aké máš možnosti sa s deťmi stretávať, kedy a za akých okolností...keďže máte maloleté deti, príde do tvojej a manželkinej rodiny aj sociálna kurátorka, aby zistila, aké podmienky pre život deti majú u nej, aj u teba..vyjadrenie dá na súde...
kolomankraslan
09.05.12,15:42
Ano to je vsetko krasne a pekne ale s akym pravom ma od svojich deti odtrhla bez sudu a podobne ona si to povedala takto a neviem proti tomu nic robit je to uz pol roka a keby ona bola sudkyna sa rozhodne a hotovo a ak som jej povedal ze si pridem pre deti a ona povedala ze nie tak mi len este dodala ak to skusim zavola na mna policiu ze jej chcem ukradnut deti a to si len svoje deti chcem vidiet.
Nikdy za 11 rokov nebol medzi nami problem lebo som ju vyzivoval a po 11 rokoch som povedal dost moja zlata chod robit aj ty no isla horko tazko a tam sa dala dokopy s nejakym riaditelom takze asi tolko.
Co mam spravit a chcel by som striedavu opateru naco my ona povedala ze nech si to vybijem z hlavy lebo ona to nedopusti.

Prosim o nejaku radu v pondelok mam rozvod a neviem ako sa mam spravat alebo ako a co je na sude ja na nu kaslem ona ma nezaujima len nech mi deti nikto neberie lebo to jedine su na com my zalezi.
Dakujem za odpovede a s pozdravom ostavam :-((((((((((((((
pepsikova
09.05.12,15:48
...súd ťa vyzve, aby si povedal, svoju verziu, takže môžeš porozprávať všetko...a aj to, ako vzala deti a teraz sa ty nemôžeš s nimi stretávať...povedz, aké máš podmienky, ako žiješ a aký je terajší kontakt medzi vami, tebou a deťmi, aj to, že chceš mať deti pri sebe...inak- ako vyššie je už popísané...a hlavne maj pevné nervy...žena si vždy nájde dôvod, aby urobila niečo, čo sa ti nepáči a táto tvoja očividne šla za peniazmi, lebo ,síce nepíšeš, aký je tvoj príjem, ale riaditeľ má iste viac a tak ona nebude musieť do roboty...ale to je len môj dohad z tvojich písmeniek...
..a na striedavej starostlivosti môžeš trvať, ak ju súd schváli, aj ju dokáže prinútiť, aby to "dopustila"...
ErinErin
09.05.12,16:00
Skús sa pozrieť aj na stránku Ligy otcov:
http://ligaotcov.sk/
misoft
09.05.12,18:32
Ano to je vsetko krasne a pekne ale s akym pravom ma od svojich deti odtrhla bez sudu ...to urobila chybu a kravinu, pretože do rozvodu máte obaja voči deťom rovnaké práva i povinnosti a podobne ona si to povedala takto a neviem proti tomu nic robit je to uz pol roka a keby ona bola sudkyna sa rozhodne a hotovo a ak som jej povedal ze si pridem pre deti a ona povedala ze nie tak mi len este dodala ak to skusim zavola na mna policiu ze jej chcem ukradnut deti a to si len svoje deti chcem vidiet nech skúsi - pokiaľ si stále manželom, máš rovnaké právo na deti ako manželka a pokiaľ by zavolala políciu a tá by zistila, že nie ste rozvedení - kua - ona by mala problémy - čosi ako krivé obvinenie.
Nikdy za 11 rokov nebol medzi nami problem lebo som ju vyzivoval a po 11 rokoch som povedal dost moja zlata chod robit aj ty no isla horko tazko a tam sa dala dokopy s nejakym riaditelom takze asi tolko.
Co mam spravit a chcel by som striedavu opateru naco my ona povedala ze nech si to vybijem z hlavy lebo ona to nedopusti ona síce nie, ale hlavné slovo bude mať osoba v talári a čo povie, na papier dá i štempľom buchne - môže ona strečkovať. Raz len sa zatne a hneď môže mať na krku marenie úradného rozhodnutia.

Prosim o nejaku radu v pondelok mam rozvod a neviem ako sa mam spravat alebo ako a co je na sude ja na nu kaslem ona ma nezaujima len nech mi deti nikto neberie lebo to jedine su na com my zalezi. Jednoducho - povedz, aká je situácia - žiadaš ju o styk s deťmi (na čo máš právo), odmieta a vyhráža sa políciou. Žiadaj aj o striedavú starostlivosť. Hlavne: zdržať sa urážok, nadávok a osočovania voči jej osobe, nezvyšovať hlas, pokiaľ bude ona vypovedať, robiť si poznámky z jej výpovede (dobrý záchytný bod pre argumentácie) a komunikovať cez právneho zástupcu, alebo keď predseda senátu ťa vyzve.
Dakujem za odpovede a s pozdravom ostavam :-((((((((((((((.
kolomankraslan
10.05.12,17:55
Dobry den a chcel by som sa spytat ak deti maju trvaly pobyt u mna a zena si ich zobrala to podla mna porusila zakon nie a ak ano tak aky paragraf dakujem za odpoved
kolomankraslan
11.05.12,10:36
Jaj a plus do toho sa jej priatel mi vyhraza ked chcem detom volat
misoft
11.05.12,10:53
Jej priateľ nech radšej drží hubu a krok - zatiaľ si otcom ty a máš na ne právo. Okrem toho - pokiaľ by si mal svedkov, tak nebezpečné vyhrážanie (kua - s tým čo vyvádza tvoja a jej priateľ, súd by to veľmi zaujímalo, prečo ti ona a jej priateľ bránia v styku s deťmi).
kolomankraslan
11.05.12,12:02
Nato by som bol velmi rad zvedavi aj ja preco v tom brania. A že zatial si otcom ty ako si pisal ja im budem stale otcom aj ked sa poseru takze sms co som dostal typu chcem sa stretnut s tebou a porozpravat sa od neho a omnoho inaksie ma uz seru takze este jedna sms a idem na policiu podam trestne oznamenie za obtazovanie a vyhrazanie a mozem ich os..t
kolomankraslan
04.06.12,14:44
No a je po rozvode , rozvod prebehol bez problemov vsetko v poriadku na deti platim 100 eur, manzelka byvala vyhlasila na sude ze sa s detmi mozem stretavat kedy chcem ze my v tom nebrani takze tak NOOO ale teraz po rozvode deti vidim menej lebo ona si vymyslela ze cez tyzden ako chodia do skoly a skolky nebudu u mna spat a cez vikendy si ich mozem zobrat inak velmi zaujimave ona cez tyzden robi, pre deti ide jej otec a je s nimi denne 2 hodiny a potom aby mala klud tak my ich da cez vikend co sa da s tym robit ja ich nechcem mat len cez vikend a viac casu travia so svojim dedom a s novym priatelom ako s vlastnym otcom jej to je super hlavne nech nevidim cez tyzden deti a nech platim co s tim ak na sude povedala ze sa s nimi mozem stretavat kedy chcem a druha vec ona ma zlaty zivot zarobi si peniazky cca 600 eur jej priatel tak isto ja platim este 100 eur na deti kdeto ja zarobim 400 eur a s toho my tu nechala na krku aj pozicku takze neviem co a ako zarobim 400 ale vidaje mam 650 a jej otecko jej kupil pekne byt bez problemov a zije si takze to je super ma jebne hned
Pikoška
04.06.12,15:03
koloman, ale ideš:). Máš neobmedzený styk s Tvojimi deťmi, čo viac si môžeš želať? Prídeš, slušne zaklopeš, povieš dedkovi, že sa ideš s detičkami poprechádzať a je to. A už máte vyporiadané BSM, keď Ti nechala pôžičku?
kolomankraslan
04.06.12,16:04
BSM ako tak ale to nie je take jednoduche ked volam byvalej koli detom nezdvihne tel ked volam malej niekedy zdvihne mala ale vacsinou ma vypnuty telefon a to nikdy neviem presne ci su u dedka alebo u babky alebo u mami to je ten problem a ze neobmedzeny styk to podla mna nie je neobmedzeny styk ak ich vidim za tyzden na par hodin
pepsikova
04.06.12,16:27
BSM ako tak ale to nie je take jednoduche ked volam byvalej koli detom nezdvihne tel ked volam malej niekedy zdvihne mala ale vacsinou ma vypnuty telefon a to nikdy neviem presne ci su u dedka alebo u babky alebo u mami to je ten problem a ze neobmedzeny styk to podla mna nie je neobmedzeny styk ak ich vidim za tyzden na par hodin..

...no ale, tak nevolaj, choď tam...lebo telefon znesie veľa, ale deti ti nenahradí...nemusia u teba spať, stačí, ak s nimi pôjdeš do parku, alebo sa niekde prejsť..
...čo sa týka pôžičky..tak ak po 15 dňoch od doručenia rozhodnutia súdu tvoj rozvod nadobudne právoplatnosť-a to musíš si ísť dať na súd potvrdiť-tak si pekne podaj o BSM...napíš si na papier, čo je tvoje, čo ex, čo vaše, čo platíš (pôžičku)...lebo to všetko sa delí na polovicu, teda aj dlh sa delí...a to si žiadaj na súde...ak máš veci z tej pôžičky ty, tak si to nechaj a splať, ale ak má ex, tak si žiadaj zaplatiť...
..no a čo sa týka toho "zlatého života"...dopraj jej ho..však ty si získal slobodu a tiež si môžeš nájsť partnerku, s ktorou si môžeš ešte lepší život dopriať...len treba myslieť pozitívne a nevidieť vo všetkom len zlo...
..pojem "neobmedzený styk" neznamená, že budeš pri deťoch sedieť stále ako kvočka, len za nimi choď..napíš ex smsku, že ideš s deťmi do parku, tak že počkáš vonku, nech ich pošle-a tak...ale každodenný zvyk z toho nerob, lebo si ex začne myslieť, že sa od nej nemôžeš odtrhnúť...ste rozvedení...
kolomankraslan
04.06.12,19:11
dakujem za radu