Mefistofeles666
08.05.12,12:29
Vlastním pozemok na ktorý je uvalené vrecné bremeno na právo prechodu a prejazdu.......vedla toho pozemku je aj spoločný chodník pre ostatných majitelov........

Možem si na tento môj pozemok na ktorý je uvalené vrecné bremeno namontovať rampu:confused: samozrejme ze by bola odomknuta a mohli by vsetci tadial chodiť stačilo by ju iba zdvihnuť........ ci mozem daco robiť s tým pozemkom .......... :confused: DIK za každu pripadnu odpoved:confused:
arizona
08.05.12,10:46
Na koho sa to vecne bremeno prechodu a prejazdu vztahuje? Ako si k nemu prisiel?

Ak ma vlastnik nejakej nehnutelnosti aj ine moznosti dostat sa na svoj pozemok, mozes poziadat aj o zrusenie vecneho bremena,ktore mu umoznuje prechadzat cez tvoj pozemok.
Erzebeth
08.05.12,21:13
A ešte, majú právo prechodu a prejazdu zriadené ako bezplatné ? Ak nie, môžeš žiadať za to peňažnú náhradu. Rampu tam dať môžeš, ba môžeš ju zamknúť a každému oprávnenému dať kľúč s tým ,že musí zamykať.
Mefistofeles666
11.05.12,07:01
a je to dáko legislatívne podchytené? bo už som si ju dal vyrobiť v jednej firme ale chcem to mať právne čisté ......... bo už ma pár krat brali policajti aj za ine hluposti........ (napr. za nadávanie na vlastnom pozemku)
Erzebeth
13.05.12,21:49
Nadávať na svojom pozemku môžeš komukoľvek a ako sa ti zažiada. Nesmie to však byť počuté za hranicu tvojho pozemku :). Rampu si osadiť môžeš, ak by si ju uzamkol daj kľúče každému, kto má právo prechodu a prejazdu. Prísne vzaté, nemal by si potrebovať povolenie, ale ak má niekto na teba ťažké srdce, bolo by prezieravejšie možno ohlásiť na stavebnom úrade ako drobnú stavbu. No ja osobne, keby som ju ja pre seba robila, neohlasovala by som ju, nie je to oplotenie, len zábrana vstupu na súkromný pozemok. (upravuje to stavebný zákon ) Rampu neosádzaj na verejnom priestranstve ani na cudzom pozemku.
buchač
14.05.12,04:51
mimotemy


a je to dáko legislatívne podchytené? bo už som si ju dal vyrobiť v jednej firme ale chcem to mať právne čisté ......... bo už ma pár krat brali policajti aj za ine hluposti........ (napr. za nadávanie na vlastnom pozemku)
...neverím .......

...a prečo ???.......lebo na MOJ pozemok chlapci bez príčiny nemajú šanc sa dostať , pokiaľ mi nezamávajú tým papierikom , kde je podpis a štempel od sudcu ....
...inak ???.....mal by som ich tam , kde si môže každý domyslieť...;)

Nadávať na svojom pozemku môžeš komukoľvek a ako sa ti zažiada. Nesmie to však byť počuté za hranicu tvojho pozemku :).

...policajti ma zastavili - oprávnene.....nadával som jak pohan ...ešte aj ten za radarom dostal to , čo nepýtal ...

...no podotýkam ...aj nadávať treba vedieť ....nikdy totiž nesmieš poliša poslať ako konkrétnu osobu do teplých krajín ....že dialóg :
JA :........píp , píp
P : .." prečo nadávate ? "
JA : .." nie Vám nadávam , ale ........blá , blá "....dľa situácie