mirkastevekova
12.02.06,15:53
Chcela by som sa spýtať, za rok 2003 robím dodatočné daňové priznanie, pretože v roku 2004 som si uplatnila paušálne výdavky a nevysporiadala som si pohľadávky. Takže v DDP zdaňujem okrem príjmov, ktoré boli vyplatené v roku 2003 aj pohľadávky, ktoré boli uhradené v roku 2004. Záväzky som žiadne nemala. V daňovom priznaní som príjmy dala do tabuľky 1 príjmy zo živnosti. Pohľadávky som dala do riadku 41. Obe sumy sa mi sčítali v riadku 43. Alebo som to mala dať všetko do príjmov zo živnosti? Pýtam sa preto, lebo som chela vypísať výpis, ktorý sa posiale do SP a ZP a je tam riadok 2 príjmy zo živnosti, tak neviem, či tam mám pripočítať pohľadávky, alebo fondy sa rátajú len zo skutočne vyplatených príjmov v roku 2003.

2. Vo výkazoch tieto pohľadávky stále evidujem ako pohľadávky, aj keď už boli zdanené?
3. V daňovom priznaní za rok 2004, kde uvediem tieto pohľadávky, alebo sa tam uvádza uhradená daň z týchto pohľadávok?
Ďakujem:confused:
emily
12.02.06,15:22
Nezaplatené pohľadávky sú pripočítateľnou položkou, čiže dávajú sa na r.41 a nesčítavajú sa s príjmami.
V knihe pohľadávok ich vedieš ďalej, lebo ostávajú pohľadávkami, keby Ti ich uhradili, tak ich dáš do príjmov neovplyvňujúcich DZ
mirkastevekova
12.02.06,15:44
Ďakujem veľmi si mi pomohol, ale potrebovala by som vyplniť aj ten výpis do SP a ZP a neviem čo s tým. Dík:rolleyes:
emily
12.02.06,16:00
Ďakujem veľmi si mi pomohol, ale potrebovala by som vyplniť aj ten výpis do SP a ZP a neviem čo s tým. Dík:rolleyes:
Ja by som napísala do príjmov len skutočné príjmy a do čiastočného základu dane základ dane...proste tak ako tam sú uvedené riadky.
Aj som to tak urobila vo výpise za r.2004 manželovi. Ale kontorlu som nemala, tak za to neručím.....

Len nezabudni použiť správne tlačivá, ktoré platili v tom roku za ktorý podávaš DP, aj tlačivo pre výkaz, lebo sa posúvali riadky pre FO
mirkastevekova
13.02.06,15:47
A v dodatočnom daňovom priznaní za rok 2004, kde uvediem pohľadávky z roku 2003, ktoré boli aj zdanené v roku 2003?