Majky11
08.05.12,16:52
Ahojte,

Som účastný pri prerábke staršieho domu a máme tam ako každý domáci majter zopár otázok, na ktoré nepoznáme odpoveď...

Ako postupovať v nasledujúcom prípade ?

V najnižšom podlaží bola rozobratá stará drevená podlaha, ktorá bola uložená na trámoch... Pod ňou je už iba hlina... Steny ťahali vlhkosť a samozrejme plesneli... Ide sa realizovať nová podlaha, ako by mala vyzerať, a ako zamedziť nejakou vhodnou izoláciou nasávanie stien vlhkosťou ?

Môj pololaický názor je takýto :

Najprv podkladný betón vystužený sieťami, potom Hydrobit na celú plochu, následne podlahový EPS a poter... Ešte pred podkladným betónom by som vytiahol na steny do býšky budúceho poteru hydrobit, aby za zamedzil kontakt betónu so stenami.

Môže to tak byť ?


Btw. Je potrebné príp aj nejakú vrstvu makadamu ? Spodok je hlina, tak sa to kedysi robilo...

Ďakujem za odborné rady.
220870
08.05.12,15:01
Najskôr podpíliť a podizoovať steny domu.Podkladný beton nemusí byť vystužený sieťovinou.Pod podkladný beton je dobré dať aspoň minimálnu vrstvu štrku(len preto aby sa beton pomalšie zbavoval vody,na hline rýchlejšie uschne.),nieje to však nutné.Ďalšie vrstvy ,hydrobit, fólia ,polystyrén, fólia ,poter.
KORIG
08.05.12,19:47
podrezavanie muriva jejednou z viacerych moznosti, jestvuju aj ine metody, napr. injektaz muriva do urcitej vysky specialnou zmesou, ktora zamedzi vzlinaniu vody do muriva, pripadne elektroosmoticke metody, niekedy (v priapde ze sa jedna o zemnu vlhkost) postaci vytvorit vetranu vrstvu.
addo77
09.05.12,07:47
Minuly rok som robil to iste.. postup mate spravny ale ako prve musite podrezat a zaizolovat mury. Je to jedina 100 % ochrana. Ak mate dostatok casu a malo penazi da sa to aj svojpomocne.