Suzanna1
08.05.12,19:48
Dobrý večer,
hľadám po celom internete všetky informácie o otvorení prevádzky ale nenašla som nič čo som hľadala.
Otváram si prevádzku pohostinstvo. Dostala som dotáciu, živnostenský list už mám. Obehala som úrady a pýtala sa ich čo vlastne všetko potrebujem na otvorenie. Keď som chcela nahlásiť prevádzku povedali mi tam aby som to ohlásila radšej deň predtým alebo o niečo skôr. Že sa stáva že chodia kontroly a mala by som problém. Je to pravda? Následne som išla na stavebný úrad. Tam mi povedali že potrebujem projektanta (alebo vlastný nákres objektu) a ak si to vlastne načrtnem tak aj tak je treba pečiatka od projektanta. Potom potvrdenie že s tým súhlasí obec, to mi tam dajú tlačivo na vypísanie? Potrebujem aj súhlas susedov? A súhlas vlastníka domu? Čo presne potrebujem pre hasičov? O hygiene začali hovoriť že si mám vypýtať tak isto vyjadrenie ale že mi ho nemusia dať. Keď som sa spýtala, že čo sa stane ak ho nebudem mať tak odpovedal že nič. Tak vlastne načo? Životné prostredie je jasné že potrebujem ale aké tlačivo? Nikde ho nemôžem nájsť. Je to všetko čo potrebujem pre stavebný úrad?
Idem otvárať pohostinstvo vlastne na tom istom mieste kde kedysi bolo. Vlastne robím rekolaudáciu. Mohla by som mať tým pádom aspoň trošku výhody? Napr. na hygiene?
Trvanie tých úradov kým sa vyjadria je asi nekonečné stavebný úrad do 7 týždňov, ŽP do troch, hygiena do troch. Ešte niake termíny viete?
Ďakujem za odpoveďe každého. :)
tictac7
08.05.12,18:00
...neviem, ako si hľadala, tu na Porade je tých info neúrekom...
...a aj tu http://www.szco.sk/Chcem-zacat-podnikat/Zriadenie-prevadzkarne

...a väčšina inštitúcií, ktoré potrebuješ má tiež dosť info na svojich weboch, vrátane tlačív....

....a ešte colníkov by si nemala zabudnúť....

Taká malá podotázka: Dostala si dotáciu, predpokladám, že z ÚPSVaR, teda si mala projekt a tam si nezisťovala dopredu všetky tieto veci, ako na to? Čo potom bolo v tom projekte a pri obhajobe?
peronka
09.05.12,05:58
ked som otvarala ja tak na stavebnom mi vraveli že tam treba ist len ked ideš podavať žiadost o zmenu učelu stavby a kedže som učel nemenila tak ma nariešili...odpad som vybavila na MÚ , pre hasičov nákres, hasiaci prístroj a doložila som aj kominára kedže mam kachle v priestore :)
http://soza.sk/?id=126 ..hudba a tv
https://liehweb.colnasprava.sk/index.php
Danielle369
09.05.12,08:58
Idem otvárať pohostinstvo vlastne na tom istom mieste kde kedysi bolo. Vlastne robím rekolaudáciu. Mohla by som mať tým pádom aspoň trošku výhody? Napr. na hygiene?
Trvanie tých úradov kým sa vyjadria je asi nekonečné stavebný úrad do 7 týždňov, ŽP do troch, hygiena do troch. Ešte niake termíny viete?
Ďakujem za odpoveďe každého

Nebudeš mať výhody, hygiena ťa bude viesť ako novú prevádzku. Ty v prvom rade musíš ísť na hygienu a tam ti dajú zoznam, kde čo vybavíš a hygiena ti ako posledná príde schváliť otvorenie...
ivana-ivana
16.05.12,08:47
Ahoj Suzanna1, dočítala som sa, že si dostala dotáciu na podnikanie. Chcem sa spýtať aké podmienky si musela splniť aby ti ju schválili? Bolo to od úradu práce, nakoľko som si zisťovala, že je možné dostať dotáciu od úradu práce, ak si tam vedená viac ako tri mesiace a chceš začať podnikať.

ďakujem vopred za odpoveď.

Ivana