Letko
09.05.12,07:02
Ahojte,

viete mi poradiť, ako otvoriť bežný účet v ČR bez toho, aby som tam musel ísť osobne?

Z mBank ČR som dostal takúto odpoveď a vychádza mi z toho to, že tam musím ísť osobne:

Vážený pane,

osobní účet u mBank si může založit každá fyzická osoba starší 18 let způsobilá k právním úkonům, která předloží platný průkaz totožnosti vydaný státním orgánem (i cizím) pouze v rámci České republiky, tedy k podpisu smlouvu musí dojít na území České republiky.

Pro Vás platí stejné podmínky jako pro běžné zakládání účtu jen potřebujete tyto dokumenty: platný cestovní pas, vyplněný formulář Prohlášení o daňovém rezidentství.

Ďakujem :)
Stefan2005
09.05.12,05:22
...ako otvoriť bežný účet v ČR bez toho, aby som tam musel ísť osobne?....Pro Vás platí stejné podmínky jako pro běžné zakládání účtu jen potřebujete tyto dokumenty: platný cestovní pas, vyplněný formulář Prohlášení o daňovém rezidentství....

... však ak sa daňový rezident ČR tak predsa nemáš problém to tam vybaviť (na území ČR) osobne, či ?
Dáša_
09.05.12,05:24
nechceš ísť osobne do čiech, či ani do banky?

Lebo ak by si banku absolvoval, tak vo fio banke si zriadiš aj český účet a je bez poplatkov. Ale do fio banky sa dostaviť musíš
Letko
09.05.12,05:25
Som Slovák a do ČR nechodím.
Letko
09.05.12,05:26
nechceš ísť osobne do čiech, či ani do banky?

Lebo ak by si banku absolvoval, tak vo fio banke si zriadiš aj český účet a je bez poplatkov. Ale do fio banky sa dostaviť musíš

Nie že by som nechcel ísť na výlet, ale je to na druhom konci republiky, ale ďakujem za radu ohľadom FIO banky :)
Bionda
09.05.12,10:59
Dcéra si ako študent zriadila v ČSOB v ČR nakoľko poplatky s prevodmi SR a ČR sú najvýhodnejšie. Tam sa ale pri založení účtu tiež musíš dostaviť.
Letko
09.05.12,11:23
Ide mi o to, že občas predám niečo v ČR (maličká suma) a na poplatkoch zaplatia viac ako za samotnú vec. A keďže ide o rôzne banky, najlepšie by mi bolo mať český účet s sčasu na čas preposlať peniaze na SR.
Bionda
09.05.12,14:21
my sme otvorili v ČSOB na SLovensku účet práve ,aby český zákazníci nemali veľmi vysoké poplatky nakoľko aj oni majú ČSOB ( je skoro všade, ale osobne ju neobľubujem)
Letko
04.06.12,04:45
Ak by som teda do ČR išiel a chcel tam otvoriť účet (mBank), musím mať trvalý ale prechodný pobyt v ČR? Alebo mi tam stačí prísť, ukázať im OP a oni mi účet otvoria s tým, že všetky dokumenty mi budú posielať na Slovensko?
Dáša_
04.06.12,04:50
Nie že by som nechcel ísť na výlet, ale je to na druhom konci republiky, ale ďakujem za radu ohľadom FIO banky :)

a ty si vlastne odkiaľ? lebo fio banka má pobočku aj v košiciach. Teda nie že by som si stále pretláčala svoj nápad :)
Letko
04.06.12,04:53
Z BJ. A už mám účet v mBank, preto chcem český mBank, aby som mohol sporadicky prijať peniaze z ČR na český účet.