lia75
09.05.12,09:15
Dobrý deň. Chcem sa spýtať, či mi niekto nevie poradiť ako odviezť daň z internetového zárobku. Ide o úroky z investovania, cez zahraničné internetové programy (tzv. Hyip) Jediný doklad o tomto príjme je môj výpis z bankového účtu. Spoločnosti žiaden doklad neposkytujú, sú to väčšinou programy s krátkou trvácnosťou... Som na materskej dovolenke, živnosť nemám. Ďakujem.
pepsikova
09.05.12,07:18
..daň neodvezieš...ale odvedieš...priznáš na základe bankového výpisu v DP....tak to robí moja kamka už tri roky a zatiaľ sa nikto nesťažoval...
marjankaj
09.05.12,07:20
..daň neodvezieš...ale odvedieš...priznáš na základe bankového výpisu v DP....tak to robí moja kamka už tri roky a zatiaľ sa nikto nesťažoval...

No možno platí tak veľa, že na to potrebuje kamión.:---
avalik
09.05.12,07:21
dane sa nevozia ale posielaju na ucet v statnej pokladnici :)

vysku dane zistis spracovanim danoveho priznania a v zakonom stanovenej lehote dan uhradis
lia75
09.05.12,11:32
Jasné voziť ju nejdem :), ospravedlňujem sa za chybu... Takže stačí ak vyplním tlačivo a uvediem to ako daň zo zisku? Musím priložiť aj výpis z účtu a potom mi príde nejaké vyrozumenie, koľko mám platiť? Možno hlúpe otázky, ale nemám s tým žiadnu skúsenosť a rada by som mala takéto veci v poriadku. Ďakujem za trpezlivosť.
marjankaj
09.05.12,19:57
Jasné voziť ju nejdem :), ospravedlňujem sa za chybu... Takže stačí ak vyplním tlačivo a uvediem to ako daň zo zisku? Musím priložiť aj výpis z účtu a potom mi príde nejaké vyrozumenie, koľko mám platiť? Možno hlúpe otázky, ale nemám s tým žiadnu skúsenosť a rada by som mala takéto veci v poriadku. Ďakujem za trpezlivosť.
Nájdi si účtovníčku, dohodni sa s ňou za koľko by ti to urobila a ona ti už povie koľko máš platiť. Ale termín bol do 2.4.2012. Ak si neoznámil odklad povinnosti.
PS: Niektorí šikovnejší si to vedia urobiť aj sami.