Alena Šimová
09.05.12,11:20
Dobrý deň, nevie mi prosím niekto poradiť, účtujem v sústave jednoduchého účtovníctva, poskytnem zálohu na tovar tuzemskému dodávateľovi, plátcovi DPH a do konca zdaňovacieho obdobia mi nepríde daňový doklad na zálohu ani konečná faktúra. Je v tomto prípade DPH daňovým výdavkom?
babi2
09.05.12,09:42
Dobrý deň, nevie mi prosím niekto poradiť, účtujem v sústave jednoduchého účtovníctva, poskytnem zálohu na tovar tuzemskému dodávateľovi, plátcovi DPH a do konca zdaňovacieho obdobia mi nepríde daňový doklad na zálohu ani konečná faktúra. Je v tomto prípade DPH daňovým výdavkom?Ak je dodávateľ platiteľ DPH, tak má povinnosť do 15 dní od prevzatia zálohy, vystaviť daňový doklad k DPH. Ak je odberateľ platiteľ, tak DPH nemôže byť pre neho daňovým výdavkom.
Alena Šimová
09.05.12,09:46
Ak je dodávateľ platiteľ DPH, tak má povinnosť do 15 dní od prevzatia zálohy, vystaviť daňový doklad k DPH. Ak je odberateľ platiteľ, tak DPH nemôže byť pre neho daňovým výdavkom.
súhlasím, lenže sa mi stáva, že tieto faktúry nechodia a konečná faktúra príde až pri splnení dodávky - čo s tým?
babi2
09.05.12,09:49
súhlasím, lenže sa mi stáva, že tieto faktúry nechodia a konečná faktúra príde až pri splnení dodávky - čo s tým? treba dodávateľa posúriť a upozorniť, že podľa zákona má povinnosť vystaviť daňový doklad do 15 dní od prevzatia zálohy
Alena Šimová
09.05.12,09:51
treba dodávateľa posúriť a upozorniť, že podľa zákona má povinnosť vystaviť daňový doklad do 15 dní od prevzatia zálohy
Ďakujem, asi mi nič iné nezostáva.
Johanka
09.05.12,13:11
Ak je odberateľ platiteľ DPH, tak sa mu úprimne čudujem, že nedupe na dodávateľa, kvôli faktúre k preddavku - bez nej nemá nárok na odpočet DPH ...